Tipy a triky pro počítače a notebooky

Jak vybrat počítač?

Sháníš nový počítač (PC), ale ztrácíš se v informacích ohledně typů stolních počítačů? Víme, jak je těžké vyznat se v takovém množství počítačových sestav na hraní či na práci. A co teprve All In One počítače? Nech si poradit a vyber si vhodný počítač přesně pro tebe.


Jak vybrat notebook?

Máš v plánu pořídit si nový notebook a bojuješ s výběrem? Vybrat notebook na míru tvým požadavkům závisí na několika faktorech, jako je účel použití, výkon, mobilnost, výdrž baterie nebo i rozpočet. Sepsali jsme pro tebe pár bodů, na které by ses měl/a při výběru notebooku zaměřit a které snad pomohou k tomu, abys vybral/a správně.


Jak zrychlit svůj počítač?

Pociťuješ, že se tvůj počítač dostal do fáze, kdy jeho rychlost není taková, jaká bývala? Nemusíš hned myslet na nejhorší. Existuje několik triků, které pomohou, aby byl tvůj počítač rychlejší. Dostaň počítač znovu do kondičky pomocí níže vypsaných tipů. Jdeme na to.


Jak vyčistit počítač?

Má už tvůj počítač pár let za sebou? Dopřej mu pořádnou očistu a dej ho do pucu. Pravidelné čištění a údržba jsou klíčové pro optimální výkon a životnost tvého počítače. Pokud budeš svůj počítač pravidelně čistit, sám ti poděkuje dlouhou životností a výkonem.


Jak propojit notebook k monitoru?

Pracuješ z domu a chceš si rozšířit svou pracovní plochu? Máme řešení. Stačí připojit svůj notebook k monitoru a můžeš z vesela multitaskovat. Obrazovku navíc využiješ nejen při práci, ale také při studiu, kdy ti půjdou seminárky a další úkoly od ruky. Monitor už máš, ale nevíš, jak jej k notebooku připojit? Poradíme ti, jak na to.


Jak udělat printscreen na PC?

Potřebuješ si vyfotit obrazovku na svém počítači a nevíš, jak na to? Foťák ani telefon tahat nemusíš, stačí ti jen jedna zkratka na klávesnici. Každý počítač se však ve zkratce liší. Přehledně jsme ti to sepsali níže v tomto článku.


Jak napsat zavináč na notebooku?

Zavináč je důležitou součástí každé e-mailové adresy. Napsat ho tak potřebuje občas každý z nás. Když ho do adresy nenapíšeme, adresa je neplatná a e-mail se neodešle. Menším zádrhelem však je, že se na každém zařízení píše trochu jinak. Většina z nás dnes na práci či zábavu používá notebook, který s sebou můžeme brát, kam se nám zlíbí. Proto se teď zaměříme na to, jak zavináč napsat především na notebooku. Je to opravdu jednoduché, vystačíš si s pár klávesami.