Nabídka pro firmy Nové
Košík

Jak vybrat
mobilní telefon?

Sháníš telefon na běžné využití, zaměřený na focení, práci, pro prarodiče nebo ti jednoduše starý mobil dosloužil a chceš si vybrat podle ceny?

Stačí pípnout. Vyber si podle preferencí a užij si nový mobil se vším, co k tomu patří.

Mobil

Vyber si podle ceny

  • Pro náročné nad 25 000 Kč
  • Zlatá střední cesta od 5 000 Kč
  • Pro nenáročné do 5 000 Kč
Vybrat podle ceny

Vyber si podle
operačního systému

  • iOS prémiové telefony s kvalitní konstrukcí, výkonným hardware, originálním software, vysokým zabezpečením a dlouhou podporou
  • Android telefony pro milovníky personalizace a široké nabídky her i aplikací
Vybrat podle operačního systému

Vyber si podle
způsobu využití

  • Telefony, které přežijí vše
  • Jednoduché ovládání navržené pro seniory
  • Ohebné telefony s dvojitými displeji
Vybrat podle využití
Výkon

Výkon

Procesor

Existuje několik procesorů, které se liší svým výkonem. A právě podle procesoru poznáš, jaký výkon tě u telefonu čeká. S procesorem souvisí počet jader, kdy jsou v nabídce 4, 6 nebo až 8 jaderné telefony. Počet jader nám ale o výkonu nic neřekne. I ty nejkvalitnější mobily mohou mít totiž klidně 4 jádra.

Operační paměť

Dále je dobré pamatovat na operační paměť neboli RAM. Tady platí pravidlo: čím více, tím lépe. Pokud bychom si to měli demonstrovat na příkladu, 8 GB RAM je mnohem výkonnější než 6 GB RAM.

Interní paměť

Pokud můžeš, zvol si tu vyšší. Někomu ale postačí méně, je to jen na tobě.
Nenároční uživatelé: 32 GB
Střední cesta: 64 - 128 GB
Nároční uživatelé: 256 GB a více

Mezi nejznámější výrobce procesorů patří: Qualcomm, Apple, Samsung, Media Tek, Hi Silicon a NVIDIA.

Displej

Displej

Velikost displeje se odvíjí od úhlopříčky telefonu. Displej je důležitou součástí, kterou na mobilu vidíš hned jako první a často je rozhodujícím údajem ke koupi. Telefony v dnešní době seženeš od těch nejmenších (pod 4,5“), přes běžné velikosti (5,5“ – 6,5“) až po největší (6,8“ - 7“). Celkové velikosti displeje napomohou také tvz. bezrámečkové mobily či vykrojení displeje neboli notch.

Technologie displeje

Mezi nejpoužívanější technologie displeje se řadí LCD displeje, mezi které řadíme Super LCD, IPS, TFT a TN technologie. Nejkvalitnější a to nejlepší na trhu jsou ovšem OLED displeje s krásnými barvami a vysokým kontrastem. Mezi OLED displeje patří opravdu chytrý AMOLED s nízkou spotřebou a poněkud jednodušší a levnější P-OLED.

Obnovovací frekvence displeje

Jedním z počítačových trendů, který je dnes součástí již většiny chytrých telefonů, je zvýšená obnovovací frekvence, která udává hodnotu, kolikrát za sekundu dokáže displej telefonu zobrazit nové informace. Mezi základní se řadí obnovovací frekvence 60 Hz a u nejkvalitnějších mobilů se pohybuje až kolem 120 Hz. Zde platí pravidlo, čím je vyšší obnovovací frekvence, tím je poskytován plynulejší obraz.

Fotoaparát

Fotoaparát

Při výběru nového telefonu je také dobré dbát na fotoaparát a fotografické možnosti telefonu. Díky chytrým telefonům, které jsou často vybaveny spolehlivým fotoaparátem, s sebou nemusíme tahat těžké zrcadlovky, abychom pořídili pěkné záběry. Pokud si kupuješ telefon a víš, že zaznamenávání zážitků je pro tebe prioritou, doporučujeme zainvestovat do lepších telefonů, které nabízejí fotoaparát hned s několika objektivy najednou. Je pak úplně na tobě, jestli si vybereš telefon s fotoaparátem a zaměřením na široký záběr, s optickým přiblížením, s automatickou úpravou světelných podmínek nebo natáčením ve 4K kvalitě.

Jak vybrat? Připravili jsme
pro tebe jednoduché rozdělení.

Vyber si
podle ceny

Vyber si podle
operačního systému

Vyber si podle
způsobu využití

Vyber si podle ceny

Co si budeme, cena je pro nás mnohdy důležitější než funkce. Proto jsme pro tebe vybrali rozdělení, podle kterého se budeš snadno orientovat. Takové jednoduché rozdělení pro náročné, zlatou střední cestu a nenáročné uživatele či začátečníky.

Mobily nad 25 000 Kč

Patříš mezi ty, kteří se spokojí jen s tím nejlepším? Potom je tato kategorie přesně pro tebe. Pokud je mobilní telefon jedním z tvých neodmyslitelných pomocníků pro práci či celodenní fungování, jistě při jeho výběru nechceš dělat kompromisy.Prvotřídní design a maximální výkon. To jsou chytré telefony prémiové třídy.

+ Nejvyšší výkon

+ Skvělý fotoaparát

+ Kvalitní konstrukce

- Vyšší pořizovací náklady

Kolik za telefon zaplatím?

Prémiové telefony startují na ceně okolo 20 000 Kč. Pokud ale sháníš opravdu designovou a konstrukční špičku, za nový telefon zaplatíš i více než 25 000 Kč. Mobilní telefony, které svou cenou překonají třicetitisícovou hranici, nejsou výjimkou.

Pro koho je telefon určený?

Prémiové mobilní telefony jsou určeny pro ty, kteří jsou na mobilním telefonu profesně závislí. Pokud jsi stále na cestě, ale zároveň potřebuješ neustálé spojení se světem, sáhni po výkonném smartphonu. Prémiové telefony tě budou skvěle reprezentovat a zajistí, že tě při práci nebude nic brzdit.

Jaké jsou jeho přednosti?

Displej je jedním z nejdůležitějších parametrů při výběru nového mobilního telefonu a záleží, jakou úhlopříčku preferuješ. Co se týče rozlišení, standardem v této kategorii je Full HD rozlišení. Setkáme se i s přístroji disponujícími 2K rozlišením. Co se výkonu týče, pohybujeme se v extratřídě mezi smartphony. Tyto přístroje totiž nabídnou to nejlepší možné na trhu. Nemusíš se tedy obávat jakéhokoliv sekání nebo nepředvídaných pádů aplikací. Vše poběží jako na drátkách. A pokud rád fotíš, věz, že prémiové mobily ti udělají službu jako leckterá digitální zrcadlovka. Nezáleží na tom, zda chceš vyšperkovat svůj Instagramový profil, nebo jen pořizovat pěkné fotky z dovolené, obě činnosti tvůj telefon bravurně zvládne.
Chci prémiový telefon
Mobil

Mobily od 5 000 Kč do 25 000 Kč

Telefony za cenu okolo 20 000 Kč se svou výbavou přibližují prémiovým modelům. Jedná se o spolehlivé telefony, u kterých dostaneš perfektní výkon za příznivou cenu.

+ Kvalitní konstrukce

+ Dostatek výkonu

+ Rozumná cena

- Chybí prémiové funkce

Pro koho je telefon určený?

Máš na svůj telefon vyšší nároky, ale přesto za něj nechceš tolik utrácet? Pak je cenová hladina okolo 15 000 Kč správnou volbou. Setkáváme se tu s kvalitními Android smartphony i iPhony.

Co umí?

Tyto telefony v drtivé většině nabídnou kvalitní displej a výkon, rychlé LTE připojení, dostatečně kvalitní fotoaparát, ze kterého dostaneš poměrně slušné snímky, a kvalitní konstrukci, která zaručí, že se ti telefon nezačne po roce používání rozpadat v ruce.
Chci zlatou střední cestu
Mobil

Mobilní telefony do 5 000 Kč

Mobilní telefony do 5 000 Kč jsou určeny pro méně náročné uživatele, kteří mají primárně mobilní telefon na psaní zpráv a volání a nechtějí za něj utratit moc peněz. Přesto očekávají od svého přístroje dostatečné výkony k prohlížení internetu či hraní méně náročných her. Pokud tedy mezi tyto uživatele patříš, nebo jsi začátečník a přesouváš se z tlačítkového telefonu na dotykový, tohle rozdělení ti pomůže vybrat.

+ Dobrý poměr cena/výkon

+ Nižší pořizovací náklady

+ Velké množství funkcí

- Slabší výbava

- Horší zpracování než u prémiových telefonů

Kolik za telefon zaplatím?

Když budeš vybírat telefon v této kategorii, většinou se bude jednat o dotykový mobil s Androidem. Takové nejlevnější telefony seženeš pár set korun nad tisícikorunovou hranicí. Nejdražší přístroje v tomto rozmezí se pohybují okolo 4 000 Kč.

Pro koho je telefon určen?

Telefony v této cenové hladině se skvěle hodí pro méně náročné uživatele, jejichž domovem jsou sociální sítě, jako je Facebook a Instagram. Při výběru je tedy dobré zaměřit se na to, zda telefon nabídne rychlé LTE připojení a kvalitní selfie kameru. Jestli si chceš čas od času zahrát nějakou tu hru, zaměř se především na velikost RAM, měla by mít alespoň 2 GB.
Chci levný telefon
Mobil