Jak vybrat
tablet?

Chceš si pořídit výkonnější tablet místo notebooku nebo doplnit svou řadu chytré elektroniky?

Stačí pípnout. Poradíme ti, jak takový tablet vybrat, aby byl přesně podle tvých snů.

Tablet
iPad

Využití tabletu

Tablety oproti notebookům nabídnou výrazně delší výdrž baterie, jelikož jsou postaveny na mnohem úspornější architektuře. Využiješ je především při surfování na internetu a webových stránek, lehké grafice, hraní her, sledování videí, aktivitách na sociálních sítích nebo při lehkém pracovním nasazení v podobě odpovídání na e-maily.

Vyber si
podle ceny

Vyber si podle
operačního systému

Vyber si podle
způsobu připojení

Vyber si podle ceny

U každého nákupu hraje podstatnou roli hlavně cena. Proto jsme si pro tebe připravili dělení, podle kterého se budeš dobře orientovat. Tablety pro náročné nad 20 000 Kč, zlatou střední cestu do 20 000 Kč a pro nenáročné do 5 000 Kč.

Tablety nad 20 000 Kč

V nabídce tabletů nad 20 000 Kč nalezneš jak tablety s Androidem, Windows ale i s iPadOS, tedy iPady, které se ve větší míře pohybují od 20 000 Kč a výše. Co se velikosti displeje týče, jsou zde 7“, 8“ i 10“ tablety. Stačí si jen vybrat, jestli chceš používat tablet spíše doma nebo na cestách, a podle toho se rozhodnout. Toto cenové rozmezí nabídne i přístroje s výkonnějším hardwarem, který utáhne také náročné 3D hry a pokročilé grafické nástroje.

+ Nejvyšší výkon

+ Skvělý fotoaparát

+ Kvalitní konstrukce

- Vyšší pořizovací náklady

Co umí?

Tyto tablety jsou opravdovou extratřídou mezi tablety. Nabídnou ten nejvyšší výkon, který umožňuje i práci v profesionálních grafických aplikacích a aplikacích vhodných na editaci videa. Většinou nabídnou dostatečnou kapacitu až 128 GB, a tak se do nich vejdou všechny fotky, videa, aplikace a hry. Existují i takzvané tablety 2v1. Tedy tablety, které mají dokovací stanici s klávesnicí, a tak je možné na nich velmi pohodlně pracovat. Celá řada z těchto tabletů nabídne zároveň možnost vložení SIM karty, a tak umožní nepřetržité připojení k internetu a s některými z nich si i zavoláš.

Pro koho jsou určeny?

Tyto tablety ocení především milovníci kvality, studenti a lidé, kteří hledají výkon, a zároveň pracují často na cestách.
Chci prémiový tablet
Tablet

Tablety od 5 000 Kč do 20 000 Kč

Tyto tablety utáhnou náročnější aplikace i hry, a to především díky výkonnějším procesorům a RAM, která nabídne více než 4 GB. Setkáme se s velikostí od 7,8“ až 10,61“. Co se týče interní kapacity, setkáme se zde i se štědřejší specifikací 64 GB. Většinu z nich je možné doplnit o microSD kartu pro rozšíření interní kapacity a možnost uložení více souborů a aplikací. Některé tablety také nesou až 5G modul, a proto je díky nim připojení k internetu možné odkudkoliv.

+ Kvalitní konstrukce

+ Dostatek výkonu

+ Rozumná cena

- Chybí prémiové funkce

Co umí?

I tyto tablety se mohou pyšnit dobrým hodnocením. Nechybí jim ani vysoký výkon, který umožňuje práci v profesionálních grafických aplikacích i aplikacích vhodných k editaci videa. Na své si přijdou i studenti, tyto tablety totiž nabízejí možnosti tvorby, čtení, poznámek a mnoho dalšího.

Pro koho jsou určeny?

V této kategorii najdou zalíbení nejen občasní hráči, kteří si potrpí na dobré kvalitě, ale i pracující lidé na cestách či studenti a děti.
Chci zlatou střední cestu
Tablet

Tablety do 5 000 Kč

Nejlevnější kategorie nabídne především čtečky, dětské tablety, ale i šikovné tablety od značky Samsung či Lenovo. Tyto tablety se nejčastěji hodí pro čtení či konzumaci videí. Na některých z nich zvládneš i lehkou práci a zahraješ si na nich i méně náročné hry. Doporučujeme je však nezahlcovat náročnými aplikacemi. Interní paměť těchto zařízení většinou nese 8, 16 GB či 32 GB, a proto je dobré doplnit tablety i o paměťovou kartu. Při výběru vysněného tabletu nezapomeň také na rozlišení, protože stejné rozlišení na rozdílné velikosti displeje znamená výraznou odlišnost v zobrazení.

+ Dobrý poměr cena / výkon

+ Nižší pořizovací náklady

+ Velké množství funkcí

- Slabší výbava

- Horší zpracování než u prémiových tabletů

Co umí?

Tyto levnější tablety zvládnou vše, co potřebuje nenáročný uživatel. Jejich výbava je oproti jiným tabletům sice chudší, ale s přehledem na nich můžeš lehce pracovat, prohlídneš si sociální sítě, webové stránky, videa, a dokonce si na nich i něco málo zahraješ. Často se také stává, že se dražší tablety dostanou do této kategorie díky různým slevám. Proto sleduj naše stránky, ať ti žádná akce a sleva neuteče.

Pro koho jsou určeny?

Pokud patříš k nenáročným internetovým surfařům, starším uživatelům nebo chceš udělat radost svým dětem, tak tato cenová relace je přesně to, co potřebuješ. Jak se říká, za málo peněz, hodně muziky.
Chci levný tablet
Tablet
iMessage
WhatsApp
Chat