Živé tapety na mobil

Chceš mít na displeji svého telefonu pohyblivé obrázky a mít živou tapetu? Pohyblivé animace se nastavují na zamykací i domovskou obrazovku a získat je můžeš pomocí mobilních aplikací zdarma, které si nainstaluješ na svůj telefon. Přinášíme ti pár tipů, jak si vytvořit živou tapetu a kochat se tak pokaždé, když se na ni podíváš.

Jak dostat pohyblivou tapetu do svého telefonu?

Některé telefony mají pár takových tapet předinstalovaných. Možná ale chceš jinou a nevadí ti, že ti taková tapeta ubere kousek paměti. Nebo naopak žádnou na telefonu nemáš. Jak na pohyblivou tapetu?

 • Nainstaluj si do telefonu z Google Play aplikaci Živé tapety na mobil nebo App Store aplikaci Živé tapety a obrázky.
 • Stáhnout si můžeš i jiné aplikace, například 4K tapety Full HD, Živé tapety a pozadí, Živé Tapety 4k- WALLPS atd. Stačí zadat klíčové slovo živé tapety a obchod s aplikacemi ti jich nabídne několik.
 • Svojí vybranou aplikaci nainstaluj, spusť a udělej potřebná oprávnění.
 • Zobraz si živé tapety, vyber si tu, která se ti líbí a nastav si ji tam, kam chceš. Na domovskou nebo zamykací obrazovku? Je to jen a jen na tobě.

Chceš být kreativní? Vytvoř si svou vlastní živou tapetu! Stačí jen následovat pokyny dle různých aplikací a tvá jedinečná tapeta je na světě. Mezi tyto aplikace patří například Video Live Wallpaper na Google Play či na App Store Živé tapety pro mě nebo TurnLive - Live Wallpaper Maker.

Jak si mohu nastavit tapetu na mobilu?

 • Android
Každá značka má různé nastavení, resp. liší se podle operačního systému. Univerzální postup sice neexistuje, ale nebude se tolik lišit od obecného.

 1. Otevři menu Nastavení.
 2. Vyber možnost Tapeta a Změnit tapetu.
 3. Dále najdeš možnost změnit tapetu uamykací obrazovky nebo samotné plochy. Na každé můžeš mít stejný nebo dokonce jiný obrázek.
 4. Vyber si novou tapetu a ulož ji.

 •  Apple
U iPhone je proces podobný.

 1. Otevři Nastavení a vyber možnost Tapeta.
 2. Zvol "Vybrat novou tapetu", kde si můžeš vybrat z dynamické, klasické nebo Live tapety.
 3. Vybrat si můžeš z nabízených obrázků nebo doplnit svou vlastní fotografii. Výběr tapet se každou aktualizací iOS mění.
 4. Přizpůsob si velikost a umístění obrázku na obrazovce pomocí prstů a ulož si svou novou tapetu.
 5. Můžeš si vybrat, zda novou tapetu použiješ na plochu, zamykací obrazovku nebo obojí.