Užij si exkluzivní slevy 50 % v rámci našich Smarty days!

Jak nastavit nový iPhone

Začínáme

Jste nováčkem ve světě nakousnutého jablka a bázlivě otevíráte krabičku s novým iPhonem v nepříjemné předtuše, že jej sami nedokážete nastavit? V tomto jednoduchém návodu vás provedeme základním nastavením vašeho nového Apple zařízení tak, abyste jej mohli plnohodnotně využívat.

Nejdříve vložte do vypnutého zařízení SIM kartu. Poté zkontrolujte, jestli je zařízení nabité. Pokud se pokoušíte zapnout telefon hlavním tlačítkem a nic se neděje, baterie bude pravděpodobně vybitá. Stačí jej dobít pomocí vložené síťové nabíječky a poté zapnutí zopakovat. Poté, co vás telefon pozdraví, budete vyzváni k výběru jazyka. Následně nastavíte zemi a oblast. To se vám bude hodit při automatickém nastavování data a času podle časových pásem. Pokud vlastníte i jiné zařízení s operačním systémem iOS 11, můžete využít funkci Rychlý start. Ta díky připojení obou zařízení k jedné WiFi síti přenese data z jednoho zařízení do druhého. Přístroje přitom stačí jen položit vedle sebe. Abyste své zařízení mohli kompletně nastavit a používat, musíte se připojit k WiFi síti. Klepněte na síť, kterou chcete používat a přihlaste se. Pokud nastavení provádíte doma, můžete si svou domácí síť uložit pro příští připojování.

Vytvořte si Apple ID

Apple ID je obdobou Androidovského Google účtu. Jde o účet, který můžete využívat pro všechny Apple služby, například stahování aplikací, nakupování v iTunes Store, přihlášení k iCloudu a další.

Apple ID poslouží i v případě, že přecházíte ze starého zařízení na nové. Díky přihlášení do Apple ID se informace uložené na vašem iCloudu automaticky synchronizují s vaším novým telefonem.

Apple ID vytvoříte jednoduše. Jde o přihlašovací jméno v podobě vašeho e-mailu a heslo, které by mělo být co nejbezpečnější. Na stránce Apple ID účtu nakonec můžete měnit svá nastavení nebo například zadat platební údaje.

Zabezpečení telefonu pomocí Touch ID a Face ID

Na svém telefonu také můžete nastavit funkce chytrého zámku obrazovky, a to buď Touch ID nebo Face ID. Oba typy slouží k odemykání displeje telefonu a nakupování na iTunes, App Store nebo iBooks Store. Před nastavením Touch ID si musíte vytvořit přístupový kód, který bude sloužit jako záložní způsob odemčení. Poté vás telefon vyzve, abyste položili prst na vyznačené místo. Zkontrolujte si, zda máte prsty i telefon čisté a suché. Poté přirozeně, jako když zařízení běžně držíte, přiložte prst na displej, ale netlačte na něj. Podle pokynů na obrazovce přikládejte prst opakovaně ke čtečce, pokaždé trochu jinak natočený. Když si Touch ID přečte váš otisk, dostanete pokyn zvednout prst. V dalším kroku nastavte držení. Tlačítka plochy se dotýkejte vnějšími okraji prstu, tedy bokem. Dokončení nastavení jednoduše potvrďte.

Když nastavujete Face ID, přesvědčte se, že nic nezakrývá kameru nebo váš obličej. Face ID je navíc navrženo tak, aby fungovalo, i když máte nasazené brýle nebo kontaktní čočky. Při nastavování pak telefon držte zhruba na vzdálenost 25 až 50 cm a podívejte se na displej telefonu tak, aby rámeček ohraničil celý váš obličej. Pomalým pohybem hlavy vytvořte kruh, telefon vás bude navádět. Po prvním nastavení Face ID klepněte na Pokračovat a proces opakujte. Své Face ID nakonec jednoduše uložte.

Nastavení iCloud a zálohování

Úložiště iCloud slouží k uchovávání a zálohování vašich dat. Díky tomuto úložišti nikdy nepřijdete o své kontakty, poznámky a schůzky v kalendáři ani o své fotografie. Jeho nastavení je přitom velmi jednoduché. Ve svém iPhonu běžte do Nastavení, kde najdete položku iCloud. Zde musíte zadat své Apple ID, tedy jméno a heslo do účtu Apple. Takto se k iCloudu můžete přihlásit i z jiných zařízení, například ze svého počítače Apple Mac.

iCloud je velmi užitečným pomocníkem například při změně zařízení. Je konec kopírování kontaktů a zmatenému stahování fotografií. Na novém zařízení se jednoduše přihlaste pomocí Apple ID do iCloudu a mějte vše potřebné okamžitě po ruce.

Nastavení dalších služeb

V dalším kroku budete vyzváni k nastavení dalších funkcí a služeb, například osobní asistentky Siri. Ta vás požádá o pronesení několika frází, aby se tak naučila váš hlas a správně reagovala na vaše požadavky.

Mimo toho lze nastavit i platební bránu Apple Pay nebo Klíčenku na iCloud. Poté je vaše nastavení skoro u konce a můžete své zařízení začít používat.

Aplikace z App Store

Pro usnadnění práce s vaším zařízením jsou tu nejrůznější aplikace. Některé jsou k dispozici zdarma, jiné si musíte zaplatit. Výhodou těchto aplikací je, že je díky iCloudu můžete využívat na všech svých Apple zařízeních. App Store vám poskytne přehled o nejnovějších aplikacích, ukáže doporučení odborníků, sestaví užitečné návody a nové způsoby zábavy.

I k nakupování a stahování aplikací budete potřebovat Apple ID. Po přihlášení již můžete objevovat, co je v App Store nového. V sekci Dnes uvidíte doporučované aplikace, v oddělení Hry a Aplikace zobrazíte nové či nejlépe hodnocené aplikace a pokud poklepete na dialogové okno Hledat, můžete si najít, co chcete, pouze podle názvu. Po výběru aplikace jednoduše stisknete tlačítko Získat a počkáte, až se aplikace objeví v seznamu vašich aplikací. Vy ji pak jednoduchým přetažením můžete umístit na jiné místo plochy.

V této fázi je vaše zařízení připraveno k použití. Získejte ještě více aplikací, stahujte hudbu na iTunes a bavte se se svým Apple iPhonem.