Aktuální rychlost doručení
objednávek u zboží skladem
Prodejny Smarty.cz a výdejní
místa po ČR: 0-2 dny
Express Praha
Do 24 hodin
Doručení domů
2-3 dny
Produkty označené stromečkem
vám doručíme do Vánoc.

Jak udělat screenshot na iPhonu?

Potřebujete rychle zachytit obsah svého telefonu? Chcete poslat fotografii, událost v kalendáři nebo vyfotit zprávu? Pro tuto příležitost je tu screenshot, snímek obrazovky, který vám usnadní sdílení veškerého obsahu vašeho displeje za pomoci jednoduchých klávesových zkratek.

Jak na to?

U iPhonu 8 nebo staršího modelu stiskněte a přidržte zapínací/vypínací tlačítko, které najdete buď na boku nebo na horní hraně smartphonu. Ihned poté stiskněte tlačítko plochy a vypínací tlačítko uvolněte.

V tu chvíli se v levém dolním rohu obrazovky objeví miniatura právě pořízeného snímku obrazovky. Když na ni klepnete, můžete si ji prohlédnout a doplnit komentářem nebo kresbou v aplikaci Anotace. Pokud na ní přidržíte prst, objeví se možnosti sdílení. Snímek můžete také ignorovat a zobrazit až později v galerii. Jednoduše jej posuňte prstem doleva a snímek se skryje. Ve fotkách jej poté najdete v albu s názvem Snímky obrazovky.

Jak udělat screenshot na iPhonu X?

U novějších iPhonů se snímek obrazovky provádí o trochu jinak. Pro pořízení screenshotu použijte boční tlačítko zapínání/vypínání a spolu s ním stiskněte tlačítko zesílení hlasitosti na levé straně. Následně obě tlačítka uvolněte.

Ostatní postupy jsou však stejné. Přejetím doleva snímek skryjete, podržením jej můžete sdílet na sociální sítě dle vašeho výběru a krátký klepnutím otevřete možnost úpravy v Anotacích.

Použití Anotací

Pokud chcete k právě pořízenému snímku přidat vtipný komentář nebo trefnou kresbu, použijte Anotace. Možnosti Anotací otevřete jednoduchým klepnutím na miniaturu snímku v levém dolním rohu obrazovky.

Anotace slouží například ke zvětšení části webové stránky, zakroužkování místa na mapě nebo zvýraznění důležité věty. Na snímek obrazovky můžete také kreslit a přesouvat vytvořené kresby pomocí Lasa, vpisovat text anebo zvětšovat vybrané části pomocí Lupy.

Jakoukoli akci v Anotacích navíc můžete vrátit pomocí jednoduchých šipek. Těsně před uložením ještě můžete snímek obrazovky oříznout. Jednoduše nastavíte rozsah pomocí modrých vodících čar u okrajů a uložit.

Pokud chcete upravený snímek ihned sdílet, klepněte na symbol Sdílení a vyberte si příslušnou sociální síť, email nebo zprávy. Vytvořený a upravený screenshot poté můžete uložit do Fotek.

Jak nahrát obrazovku iPhonu?

U nejnovějšího iOS 11 lze kromě snímku obrazovky pořídit i její nahrávku, a to se zvukem. Záznam obrazovky je možné spustit jednoduše přímo z Ovládacího centra. To si pouze musíte přizpůsobit v Nastavení a funkci Nahrávka displeje do něj přidat. Poté už vám nic nebrání ve vytváření nahrávek vašeho displeje.

V Ovládacím centru jednoduše zvolte možnost Nahrávka displeje. Ikona má tvar bílého kruhu umístěného v bílé kružnici. Po stisknutí se objeví možnost zahájit nahrávání a zapnout nebo vypnout mikrofon. Když nahrávání zahájíte, objeví se v horní části displeje notifikace o probíhajícím nahrávání. Po klepnutí se objeví možnost ukončit záznam. Ve chvíli, kdy nahrávání ukončíte, uloží se přímo do Galerie, odkud jej již můžete sdílet jako klasické video.