Aktuální rychlost doručení
objednávek u zboží skladem
Prodejny Smarty.cz a výdejní
místa po ČR: 0-2 dny
Express Praha
Do 24 hodin
Doručení domů
2-3 dny
Produkty označené stromečkem
vám doručíme do Vánoc.

Jak udělat screenshot na Androidu?

Funkcí screenshot nebo také printscreen, která svým způsobem nahrazuje uživateli posílání odkazů, je vybavena většina chytrých telefonů. Jde o "vyfocení" obsahu vašeho displeje v konkrétním okamžiku.

Jak na to?

Udělat screenshot není nic těžkého. Většina telefonů používá velmi podobný postup. Je jím stisk hardwarového tlačítka pro vypnutí a zapnutí současně s tlačítkem pro snížení hlasitosti. U některých telefonů, které mají ve spodní části displeje hardwarové tlačítko Domů, se screenshot tvoří stiskem tohoto tlačítka současně s tlačítkem vypnutí/zapnutí.

Ve většině případů se vám povede provést screenshot hned na první pokus, obrazovka zpravidla problikne, u některých telefonů je provázen zvukem závěrky či jiným efektem, abyste měli jistotu, že screenshot proběhl.

V notifikační liště poté najdete oznámení o pořízení obrázku displeje. Ten byste pak měli najít v Galerii mezi ostatními obrázky.

Různé značky, různé provedení

Některé značky mobilních telefonů nabízí alternativní způsoby pořizování snímku obrazovky. Některé jsou velmi pohodlné a intuitivní, jiné trochu krkolomné.

Telefony značky Sony například nabízí možnost pořídit screenshot přidržením tlačítka vypínání. V menu, které se objeví na displeji, můžete zvolit mezi vypnutím, restartem a pořízením snímku obrazovky. Některé telefony nabízí i video záznam obrazovky.

Majitelé některých Samsung telefonů mají zase možnost zaktivovat si alternativu v podobě horizontálního přejetí hranou dlaně po displeji. Zpočátku se zdá tento způsob nepřirozený, po čase se dá na něj ale zvyknout. V kombinaci se stylusem lze screenshot vytvořit v aplikaci Air Command.

Další možností pro vytvoření snímku obrazovky je použít gesto. V nastavení v sekci Gesta si jednoduše nastavíte možnost pořídit snímek obrazovky například přejetím tří prstů po displeji. Další postup je potom stejný.

Snímek pomocí aplikace

Poslední možností, jak vytvořit screen obrazovky, je pomocí aplikací třetích stran. Na Google Play jich najdete opravdu mnoho, dávejte si však pozor, které aplikaci svěříte důvěru. Většina z nich totiž vyžaduje oprávnění k přístupu na vaši obrazovku, což s sebou může nést různá rizika.

Na druhou stranu mnohé z nich nabízí pokročilé možnosti nastavení screenshotů. Můžete si nastavit, kam se budou snímky ukládat nebo vám umožní upravovat snímky ihned po pořízení.