Potřebuješ si v telefonu udělat místo na nové fotografie? Nebo si chceš nechat vyvolat fotky z oslav, ale nechceš, aby ztratily na kvalitě? Přetáhni si je do počítače. Existuje několik způsobů, jak to provést.

Vždy je tu možnost přeposlat si fotky například e-mailem. Tento způsob však není zcela efektivní, pokud máš v plánu přenos většího množství fotek. E-mail má totiž omezený limit většinou do 25 MB. A jak tedy přenést fotky jednoduše? Pojďme se na to podívat.

Přesun fotek z Androidu

  •  Pomocí USB kabelu
Ideálním řešením přenosu fotek do počítače, pokud nemáš k dispozici internet, je přenos přes USB kabel. Při kabelovém přenosu fotek stačí jen odemknout telefon a následně vybrat možnost Přenos souborů. V počítači by se tak automaticky mělo otevřít okno Přenos souborů, ze kterého stačí už jen zkopírovat vše, co chceš z mobilu přesunout. přetažení souborů klasicky odpojíte kabel od počítače, telefonu a máte hotovo.

Pokud máš počítač od Apple, je stahování fotek přes kabel z Androidu o trochu složitější. Nejprve musíš stáhnout aplikaci Android File Transfer, propojit telefon s Macem a vybrat možnost Přenos souborů. Poté můžeš jednoduše fotky přetáhnout do počítače.

  •  Bez kabelu
Nejpohodlnější cestou, jak dostat fotky z Androidu do počítače, je ukládání na cloud, jako například Fotky Google, které nabízí jednoduchou integraci a možnost stahování fotek v plné velikosti. Stačí nainstalovat aplikaci a přihlásit se ke svému účtu Google, poté zapnout zálohování a fotky se automaticky ukládají na cloud.

Přesun fotek z iPhone

  •  Pomocí USB kabelu
Chceš-li přenést fotky z iPhonu do počítače, můžeš použít kabelové propojení nebo aplikaci iTunes pro Windows. S Windows stačí stáhnout iTunes, připojit iPhone a vybrat fotky k přenesení do počítače. Při propojení s Macem stačí otevřít aplikaci Fotky a vybrat ty, které chceš importovat.

  •  Bez kabelu
Přenos fotek z iPhonu do počítače je jednoduchý díky cloudovému úložišti iCloud, které umožňuje automatické ukládání fotek a videí. Stačí zapnout možnost Fotky v Nastavení -> iCloud a fotky se budou ukládat do cloudu a budou dostupné kdekoli prostřednictvím internetu.

AirDrop je druhou bezdrátovou možností přenosu fotek z iPhonu do Macu. Stačí aktivovat AirDrop na iPhone a Macu, vybrat fotky v aplikaci Fotky na iPhonu a pomocí AirDrop je přenést do Macu. Fotky pak můžeš uložit do knihovny nebo do stažených souborů.

iMessage
WhatsApp
Chat