Jak udělat printscreen na PC?

Potřebuješ si vyfotit obrazovku na svém počítači a nevíš, jak na to? Foťák ani telefon tahat nemusíš, stačí ti jen jedna zkratka na klávesnici. Každý počítač se však ve zkratce liší. Přehledně jsme ti to sepsali níže v tomto článku.

Printscreen ve Windows

Vyfocení obrazovky neboli printscreen je na Windows zařízeních velmi intuitivní. Pro tuto funkci zde totiž existuje samostatná klávesa Printscreen, která je někdy uložena jako PrtScr nebo Prt Sc. Stisknutím této klávesy získáš snímek obrazovky, který se ti automaticky uloží do paměti, kterou do programu vložíš pomocí klávesové zkratky Ctrl + V. Snímek obrazovky si můžeš také uložit jako obrázek díky programu Malování.

Printscreen v MacOS

MacBook nemá svou vlastní klávesu pro printscreen. Tato klávesa se nahrazuje klávesovou zkratkou CMD (Command) + Shift + 3, která uloží snímek obrazovky ve formátu PNG přímo na plochu. Pokud chceš zachytit přímo vybranou část obrazovky, využij zkratky CMD + Shift + 4, kdy se ti ukáže pero s možností ohraničení, nebo zkratka CMD + Shift + 5, která ti nabídne možnost ohraničení sama.