Jak odblokovat iPhone?

iPhone se stal tvou pravou rukou, máš v něm všechno. Střežíš si ho jako oko v hlavě, dáváš na něj pozor, nikdy by tě nenapadlo, že i ty budeš jednou řešit zablokovaný iPhone. Způsobů, jak se do téhle nepříjemné situace dostat, je poměrně hodně. Někdo zapomene kód, další si nevšimne, že si s ním pohrávají děti a šlamastyka je na světě. Nebo se může stát, že jsi iPhone dostal darem či si ho koupil, je spárovaný s Apple ID a ty se do něj nemůžeš dostat. Co teď? Je to bezvýchodná situace? Rozhodně se s tím dá něco dělat.

Co dělat, když zadáš opakovaně špatný kód?

Komu z nás se to ještě nestalo? Náhodou se uklikneš v číslici, znervózníš a najednou si na kód za boha nemůžeš vzpomenout. Další situací mohou být již zmíněné děti, které si s iPhonem hrály a ač nezáměrně, opakovaně zadaly kód špatně. Na telefonu se objeví hláška, že je iPhone zablokovaný. Noční můra každého majitele mobilního telefonu.

Když kód špatně zadáš jednou, nic se neděje, máš šanci to napravit. Jakmile si ale na kód prostě nemůžeš ani po několika pokusech vzpomenout, máš zaděláno na problém. Naštěstí se i v takovém případě do iPhonu dostaneš. Jak na to?

iPhone musíš pomocí počítače přepnout do režimu zotavení. Ten ti umožní vymazat iPhone a získat tak přístup k jeho opětovnému nastavení. Po vymazání iPhonu můžeš data a nastavení obnovit ze zálohy. Že svůj iPhone nemáš zálohovaný? Ani tak nezoufej, můžeš ho nastavit jako nové zařízení a pak si všechna data, která máš na iCloudu, stáhnout.

Krok první: Vypni svůj iPhone

Pokud je připojený k počítači, odpoj ho a pak postupuj podle modelu tvého iPhonu.

  • U iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone X a novějších, včetně iPhonu SE 2. a 3. generace stiskni a podrž současně boční tlačítko a tlačítko snížení hlasitosti, dokud se nezobrazí vypínací posuvník.
  • U iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 6S a iPhone 6 stiskni a podrž boční tlačítko do té doby, než se zobrazí vypínací posuvník.
  • U iPhone SE 1. generace, iPhone 5S a starších modelů stiskni a podrž horní tlačítko, dokud se nezobrazí vypínací posuvník.
  • Přetažením posuvníku iPhone vypni a pak asi minutu počkej, než se vypne zcela.

Krok druhý: Připrav si PC nebo Mac

Pokud máš PC, zkontroluj, zda je na něm nainstalovaný Windows 10 nebo novější verze a iTunes. Pokud ne, vezmi si k ruce jiný počítač, nebo si ho půjč. K ruce si vezmi i kabel dodaný s iPhone nebo jiný kompatibilní kabel.

Krok třetí: Přepni iPhone do režimu zotavení

 Podle modelu urči tlačítko, které budeš muset podržet, a přitom iPhone propojit s počítačem. Opět záleží na modelu.

  • U iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone X a novějších, včetně iPhonu SE 2. a 3. generace jde o boční tlačítko.
  • U iPhone 7, iPhone 7 Plus je to tlačítko pro snížení hlasitosti.
  • iPhone SE 1. generace, iPhone 6S a starší používají tlačítko plochy.
Teď tlačítko podrž a současně připoj iPhone k PC nebo Mac. Tlačítko drž, dokud se na iPhonu neobjeví obrazovka režimu zotavení, pak ho teprve pusť. POZOR: Pokud uvidíš obrazovku, která po tobě vyžaduje zadání kódu, musíš iPhone vypnout a začít znovu.

Krok čtvrtý: Obnov svůj iPhone

Najdi iPhone ve Finderu nebo v iTunes na počítači, ke kterému je připojený, a klepni na tlačítko Obnovit. Počítač stáhne pro iPhone software a zahájí proces obnovení. Pokud zařízení opustí režim zotavení, nech stahování dokončit, svůj iPhone vypni a začni znovu. Jakmile proces skončí, odpoj iPhone od počítače, nastav si ho a můžeš ho zase používat.

Co když je iPhone zablokovaný u operátora?

I to se stává. Některé iPhony jsou nastaveny tak, že podporují jen některého operátora. V takovém případě podporovaného operátora kontaktuj a požádej ho o odblokování. Jakmile ti potvrdí, že odblokování proběhlo, můžeš do iPhonu vložit svoji SIM.