Jak odblokovat telefon

Mobilní telefony jsou nedílnou součástí našich životů, bez nich už si ten svůj mnozí z nás představit ani nedovedou. Telefony jsou v dnešní době perfektně zabezpečené, většina z nás na tom svém má PIN, otisk prstu či Face ID. Jenže co když se stane, že si telefon zablokuješ? Jak ho zase odblokovat?

S cestou do servisu zatím vyčkej

Když si telefon zablokujeme, začneme panikařit. Co teď? Jak ho odblokovat? Kde je nejbližší servis, který mi s tím pomůže? Než se do toho servisu ale vydáš, zkus naše tipy na odblokování telefonu, které ti pomůžou odblokovat svého „miláčka“ levou zadní.

Jak odblokovat telefon s Androidem?

Zapomněl jsi PIN nebo gesto, kterým telefon odemykáš a máš za sebou pár neúspěšných pokusů o odemčení telefonu? Pokud máš Android, jistě tě potěší, že odblokování telefonu není nijak zvlášť složité.

  • První záchranou může být tvůj Google účet. Přihlas se na počítači Gmailem, na který je vedený tvůj smartphone, do nástroje „Najdi moje zařízení“. Díky němu můžeš telefon na dálku zablokovat, odblokovat, ale i vrátit do továrního nastavení. Telefon může následujících 5 minut i zvonit na maximální hlasitost.
  • Shození zamykací obrazovky, jinak řečeno trik s nouzovým voláním. Jakmile se telefon zablokuje, můžeš si s ním maximálně zavolat na 112. Do textového pole ale můžeš zadat i jiné číslo. Pokud je telefon zablokovaný, zkus zadat 10 hvězdiček, označ je, dlouze na nich podrž prst, zvol možnost „zkopírovat“ a pak je vlož. Celý proces opakuj tak dlouho, dokud půjdou hvězdičky označovat. Jakmile jich tam bude dostatek, obrazovka spadne a ty se můžeš dostat do hlavního menu.
  • Návrat do továrního nastavení, což už ale znamená, na rozdíl od předchozích možností, že ztratíš svá data. Mobil vypni a pak stiskni určitou kombinaci kláves, nejčastěji jde o vypínací tlačítko a tlačítko pro ovládání hlasitosti. V menu pak vyber návrat do továrního nastavení.

Jak odblokovat iPhone?

Cesta k odblokování iPhonu není tak jednoduchá, jediným způsobem je telefon dostat do režimu zotavení, kdy iPhone vlastně vrátíš do továrního nastavení. Pokud nemáš iPhone zálohovaný, bohužel dojde i ke ztrátě dat.Stále se ti nedaří svůj telefon odblokovat? Nevadí, zkusil jsi vše, co bylo v tvých silách. Teď už to nech na technicích, kteří si s tím jistě poradí.