Jak najít svůj telefon?

Ztracený telefon je noční můra většiny z nás, protože právě mobil je naší tajnou schránkou, ve které uchováváme ty nejdůležitější informace. Naštěstí, díky moderní době, ve které žijeme, existuje několik spolehlivých možností, jak svůj telefon úspěšně dohledat. Jak vyhledat mobil co nejrychleji?

Pomocí jiného zařízení

Telefony s iOS a Android se v dnešní době dohledávají mnohem snáz, než jako tomu bylo před mnoha lety. A to především díky integrované GPS a aplikacím, které dokážou polohu telefonu lokalizovat.

Jak najít Android

Pokud hledáš telefon s Androidem, můžeš ho vyhledat pomocí služby Find my Device od Google, nebo dokonce stačí do Google vyhledávače napsat „Najdi můj telefon“ a on tě krok po kroku ke tvému telefonu díky propojení s Google účtem dovede. Výhodou tohoto kroku je, že nemusíš mít předem v telefonu nic nainstalované. Nalejme si čistého vína, kdo z nás totiž předem počítá, že by se mu jeho milovaný telefon mohl ztratit?

Jak najít iPhone

V případě, že hledáš iPhone, pomůže ti funkce Najít iPhone (u novějších verzích systému jen s názvem Najít), kterou si musíš aktivovat. Výhodou iOS je jeho kompatibilita s dalšími Apple zařízeními. Pokud vlastníš více zařízení než jen telefon, který se ti naneštěstí ztratil, jednoduše spustíš tuto aplikaci a ukáže se ti seznam všech spárovaných zařízení, přes které můžeš polohu ztraceného telefonu jednoduše dohledat.

Pomocí mobilního operátora

Nejspíš tě tato varianta napadla jako první a nejsnadnější možnost. Opak je ale pravdou. Tento postup patří k nejnáročnějším. Sledovat telefon je v naší (i v mnoha dalších státech) zakázané. Tuto pravomoc má především tvůj operátor se souhlasem policie, který se může pokusit tvůj mobil vyhledat pomocí speciálního PIN kódu.

Pomocí IMEI čísla

IMEI číslo je jedinečné číslo telefonu, které slouží k jeho identifikaci. S polohou telefonu ti sice nepomůže, ale pokud policie zadrží někoho, kdo si tvůj telefon přivlastnil, může ti ho jednoduše vrátit. Zároveň podle IMEI čísla může operátor telefon zablokovat, aby s ním zloděj nemohl dále pracovat.

Pomocí dalších aplikací

Existuje celá řada aplikací, které se zajištěním polohy telefonu zabývají. Tyto aplikace však musíš mít předem v telefonu nainstalované, aby splnily svůj cíl. Jedná se například o aplikace s názvem Cerberus či Prey Anti Theft.

Jak najít vypnutý telefon

Najít vypnutý či vybitý telefon je podstatně složitější a na výše zmíněné možnosti můžeš rovnou zapomenout. Zachrání tě ale, pokud jsi měl/a ve svém mobilu zapnutou aplikaci s poslední známou polohou. Poslední možností je spolehnout se na dobrotu lidí, kteří se k tobě jakožto vlastníkovi telefonu dopátrají.

Nenech nic náhodě

Jak zajistit, aby se ti telefon už nikdy neztratil? Investuj do lokátoru. V dnešní době existuje mnoho lokátorů, které nám umí ušetřit několik hodin hledání. Tento lokátor je malinký, funguje na principu Bluetooth a má v sobě zabudované GPS. Často se dá připnout na klíčenku, a tak je součástí jedné z důležitých věcí, bez kterých z domu pravděpodobně nevyjdeš. Apple má své speciální AirTag, stejně tak značka Samsung s názvem SmartTag.

Pozor na podvodníky

Často můžeš narazit na webové stránky, které nabízejí lokalizaci tvého ztraceného telefonu zdarma. Nejen, že tuhle pravomoc rozhodně nemají, ale také si za to účtují peníze. Neskoč jim na to a obrať se raději na odborníky v oboru.

Zároveň prosím mysli na občasné zálohování svých dat, protože telefon si můžeme koupit nový, ale fotky, osobní data či uložené soubory se znovu sbírají těžko.