Turistika

“V nohách mám už tisíc mil, stopy déšť a vítr smyl…” I autor této písně dobře věděl, že občas není nic lepšího než vyrazit na pořádnou túru. Chůze je zdravá nejen pro naše srdce, nohy a záda, ale také pro naši psychiku. Krátká procházka pomůže utřídit myšlenky, dlouhá túra zase překonat výzvy a pomoci vytrénovat fyzičku. Pojď s námi zjistit, kam tě nohy zanesou!

Městská turistika

Zní to komplikovaně? Není! Městskou turistiku někdy provozoval každý z nás, ať už to byly procházky v místě našeho narození nebo výlety do zahraničí. V neznámém městě se pak můžeme snadno ztratit. Neměli bychom proto zapomenout na šikovnou navigaci, která nás vymotá z benátských uliček stejně jako z rušných ulic New Yorku.

Ačkoli jsou procházky po městě zdánlivě nenáročné, divil by ses, kolik kroků budeš mít večer v nohách. Aby sis mohl udělat obrázek o tom, jaký byl tvůj aktivní den, chytré hodinky a náramky s monitoringem denní aktivity a přehlednými notifikacemi jsou tu pro tebe.

Dálkové pochody

Takový pochod většinou organizuje jednotlivec – pochodový nadšenec, nebo sportovní organizace, a ty se můžeš zapsat, ať už jsi nováček nebo ostřílený turista.

Nemusíme jistě připomínat, že pokud se rozhodneš pochodovat kamkoli, tvůj výkon by měl být zaznamenán, protože co není zaznamenáno, jako by nebylo. Apple Watch nebo jiné chytré hodinky si zapíšou za uši, kolik jsi ušel kilometrů, budou kontinuálně měřit tvůj tep, a navíc dokáží určit, jaké jsi zvládl převýšení. Na delší pochod se nezapomeň vybavit i powerbankou. Cestu si navíc můžeš zpříjemnit nějakou tou motivační hudbou! Proto by ses měl vybavit i malým a přenosným repráčkem, který se dá připevnit třeba na batoh.

Tramping

Tramp, vandr, čundr. To jsou jen některá z označení této v Čechách oblíbené aktivity. Trampování má u nás hluboce zakořeněnou tradici a kouzlo často bezcílného potulování a spaní pod širákem stále láká zástupy mužů i žen. Pokud se i ty chystáš na nějaký ten tramp, mimo spacáku si sbal i mobil pro nutné spojení se světem a nezapomeň k němu přihodit powerbanku. Solární powerbanka se dobije během cesty, je velmi odolná vůči vnějším vlivům a tvůj telefon plně dobije i několikrát.

Toulky přírodou mohou být náročné na fyzičku. Aby sis přesně změřil zdolanou vzdálenost a další aspekty svého výkonu, pořiď si již zmiňované chytré hodinky, které vše pohlídají za tebe. A čundr může začít!

Horská turistika

I horská turistika si získala své příznivce. Chození po horách se stalo tolik populární, že jsou česká horská centra a lanovky v provozu téměř celý rok. Výhled z vrcholků nejen našich hor totiž nikdy neomrzí a na výšlapy se vydávají i rodiny s dětmi.

Pokud hory navštěvuješ v létě i v zimě a život bez pohorek na nohách si neumíš představit, pořiď si obrněný telefon, který se jen tak nevzdá. Své výkony důkladně zaznamenej s pomocí hodinek, které vydrží až několik dní bez nabíjení. Vyšlápl jsi až na vrchol? Tak si udělej panoramatický snímek celé krajiny! K tomu ti pomůže outdoorová kamera či stabilizátor.

Nordic walking

Nordic walking neboli severská chůze je dynamická chůze pocházející z Finska, která se provozuje s pomocí sportovních holí na horách a vrcholcích stejně jako na rovině. Tato aktivita je vhodná pro všechny věkové kategorie a slouží k rovnoměrnému rozpohybování celého těla. Při tomto sportu se krom nohou pohybují i ruce a díky tomu se upravuje držení celého těla.

Pokud si vyrazíš na túru sám, jistě oceníš praktická bezdrátová sluchátka, která disponují kvalitním zvukem, několikahodinovou výdrží baterie a stabilním zpracováním, které dokonale padne tvým uším. Na své pouti se samozřejmě nezapomeň vycvaknout. Teleskopická selfie tyč zajistí stabilní uchycení smartphonu a vytvoření povedeného snímku. Při výšlapu do hor nezapomeň ochránit své osobní věci před deštěm a vlhkostí pomocí voděodolného vaku.