Tvrzená skla
Svůj telefon bychom měli proti případnému poškození chránit temperovaným sklem, které snižuje riziko poškození displeje vašeho smartphonu.
Tloušťka skel se pohybuje od 0,25 mm do 0,35 mm. Pokud je pro vás hmotnost telefonu důležitým parametrem, sáhněte po co nejtenčí variantě.
Temperované sklo má zvýšenou tvrdost, která zabraňuje rozbití. Pokud k němu přece dojde, sklo ochrání displej pod ním. Disponují vysokou citlivostí, zaznamenají bez problému sebemenší dotyk. Nevýhodou je snad pouze větší tloušťka než u plastové fólie. Tato skla mohou být i oleofobní, odpuzují látky olejového charakteru a mastnotu.
Některá tvrzená skla mívají tvrdost až 9H, jedná se tedy o druhý nejtvrdší materiál hned po diamantu. Takto tvrdé sklo je vysoce odolné proti poškrábání a nárazu. Investice do tvrzeného skla je výhodnější než případná oprava rozbitého displeje.
Hlavní výhody
- vysoký stupeň ochrany
- některá skla nabídnou oleofobní úpravu
Hlavní nevýhody
- větší tloušťka přístroje při osazení skla
Druh skla
3D sklo
Jde o druh tvrzeného skla, které má zaoblené rohy tak, aby se dalo nalepit na moderní bezrámečkové smartphony. U těchto telefonů sahá často displej až na zaoblené rohy, tyto telefony pak vyžadují speciální ochranu. 3D sklo nelze nalepit na klasický telefon s rovným displejem a ostrými hranami. Pro takový typ telefonu doporučujeme použít spíše 2D sklo nebo fólii.
2D sklo
Tento typ skla připomíná svým tvarem klasickou fólii. Je zcela rovné a po nalepení na displej tedy zakrývá jen tu část displeje, která je též rovná. U novějších bezrámečkových telefonů sahá často displej přes hrany. Tuto oblast nedokáže 2D sklo ochránit. Pokud chcete chránit celý displej telefonu včetně zaoblených rohů, vyberte si tvrzené sklo z kategorie 3D skel, která jsou zahnutá tak, aby přesně kopírovala tvar displeje telefonu. Dejte však pozor při výběru, každé 3D sklo je určeno na jiný typ telefonu. Ujistěte se, že je sklo kompatibilní s vaším modelem telefonu.