Jak odblokovat telefon

Mobilní telefony jsou nedílnou součástí našich životů, bez nich už si ten svůj mnozí z nás představit ani nedovedou. Telefony jsou v dnešní době perfektně zabezpečené, většina z nás na tom svém má PIN, otisk prstu či Face ID. Jenže co když se stane, že si telefon zablokuješ? Jak ho zase odblokovat?

S cestou do servisu zatím vyčkej

Když si telefon zablokujeme, začneme panikařit. Co teď? Jak ho odblokovat? Kde je nejbližší servis, který mi s tím pomůže? Než se do toho servisu ale vydáš, zkus naše tipy na odblokování telefonu, které ti pomůžou odblokovat svého „miláčka“ levou zadní.

Jak odblokovat telefon s Androidem?

Zapomněl jsi PIN nebo gesto, kterým telefon odemykáš a máš za sebou pár neúspěšných pokusů o odemčení telefonu? Pokud máš Android, jistě tě potěší, že odblokování telefonu není nijak zvlášť složité.

 • První záchranou může být tvůj Google účet. Přihlas se na počítači Gmailem, na který je vedený tvůj smartphone, do nástroje „Najdi moje zařízení“. Díky němu můžeš telefon na dálku zablokovat, odblokovat, ale i vrátit do továrního nastavení. Telefon může následujících 5 minut i zvonit na maximální hlasitost.
 • Shození zamykací obrazovky, jinak řečeno trik s nouzovým voláním. Jakmile se telefon zablokuje, můžeš si s ním maximálně zavolat na 112. Do textového pole ale můžeš zadat i jiné číslo. Pokud je telefon zablokovaný, zkus zadat 10 hvězdiček, označ je, dlouze na nich podrž prst, zvol možnost „zkopírovat“ a pak je vlož. Celý proces opakuj tak dlouho, dokud půjdou hvězdičky označovat. Jakmile jich tam bude dostatek, obrazovka spadne a ty se můžeš dostat do hlavního menu.
 • Návrat do továrního nastavení, což už ale znamená, na rozdíl od předchozích možností, že ztratíš svá data. Mobil vypni a pak stiskni určitou kombinaci kláves, nejčastěji jde o vypínací tlačítko a tlačítko pro ovládání hlasitosti. V menu pak vyber návrat do továrního nastavení.

V nouzi nejvyšší pomůže reset telefonu

Reset do továrního nastavení je řešením, kdy už nic jiného nepomáhá. Ruku v ruce s ním ale jde ztráta všech dat.

Telefon nejdřív vypni vypínacím tlačítkem a pak ho zapni tak, že stiskneš naráz jak tlačítko pro zapnutí, tak tlačítka pro zvýšení a snížení hlasitosti. Pak už jen vybereš položku „Factory reset“.

Jak odblokovat iPhone?

Zapomněl/a jsi přístupový kód do svého iPhonu? Zadal/a jsi několikrát po sobě špatné heslo a došlo k zablokování iPhonu? Cesta k odblokování iPhonu není tak jednoduchá, jediným způsobem je telefon dostat do režimu zotavení, kdy iPhone vlastně vrátíš do továrního nastavení. Pokud nemáš iPhone zálohovaný, bohužel dojde i ke ztrátě dat.

Jak odblokovat iPhone pomocí iCloud?

 • Pokud máš z dřívějška aktivovanou službu „Najít iPhone“, první krok máš za sebou. V opačném případě využij iTunes nebo Finder.
 • Na jiném zařízení přejdi na přihlášení k iCloud a přihlas se pod svým Apple ID.
 • Přejdi do aplikace Najít iPhone a v horní části okna klikni na Všechna zařízení.
 • Vyber iPhone, který chceš vymazat a klikni na Smazat iPhone. Tím dojde k vymazání dat i kódu
 • Teď můžeš svůj iPhone obnovit nebo nastavit jako nový.

Jak odebrat kód z telefonu?

Než se pustíš do obnovy iPhonu, zruš obrazovku uzamčení stiskem kombinace ovládacích tlačítek. V závislosti na modelu iPhonu existují 3 kombinace.

 • U iPhone SE 1.generace, iPhone 6s nebo staršího se nejdřív ujisti, že iPhone není připojený k PC a přidrž boční tlačítko, dokud se nezobrazí posuvník. Přetažením posuvníku iPhone vypni. Následně připoj iPhone k PC a drž přitom stisknuté tlačítko plochy do té doby, než se zobrazí obrazovka zotavovacího režimu. Odeber kód.
 • Podobně se postupuje u iPhone 7 nebo iPhone 7s, jen při připojení k počítači držíš místo tlačítka plochy tlačítko zeslabení hlasitosti.
 • U iPhone X a novější je postup stejný, liší se opět stisknutím jiného tlačítka v bodu, kdy telefon připojíš k PC. V tomto případě je správným tlačítkem boční tlačítko.

Více si můžeš přečíst také zde.

Stále se ti nedaří svůj telefon odblokovat? Nevadí, zkusil/a jsi vše, co bylo v tvých silách. Teď už to nech na technicích, kteří si s tím jistě poradí.