Dotek temnoty

Dotek temnoty

E-kniha, Autor: Dennis Lehane, Jazyk: čeština, Počet stran: 424

Patrick Kenzie a Angela Gennarová, soukromí detektivové, se potýkají se zlem v Bostonu, od zkorumpovaných politiků po psychopaty. Temné thrillery s hlubokým poselstvím.

Více informací
159 Kč
Osvobozeno od DPH
Hlídat
Oblíbené
Porovnat

Kód: 215704

Výrobce: Neuveden

Typ produktu: E-kniha

Dotek temnoty

Patrick Kenzie a Angela Gennarová, soukromí detektivové se specializací na hledání zmizelých osob, vystupují kromě Černé nenávisti ještě v dalších pěti samostatných knihách. Jejich příběhy se odehrávají v Bostonu a oba vyšetřovatelé mají více přátel na odvrácené straně zákona než na té správné – v čele s psychopatem se zálibou ve výbušninách Bubbou Rugowskim. Je to temný svět, ale hrdinové v něm umějí chodit.
V každém z těchto šesti románů Lehane proniká hlouběji do podstaty zla: od zkorumpovaných politiků, pedofilů, sériových vrahů, otců tyranů, černošských gangů až po vůdce sekt a psychopaty. Zároveň se v nich naplno projevuje autorův svébytný styl, ve kterém se drsná škola spojuje s osobní existencionální výpovědí. Dennis Lehane se noří do prostředí městských gangů, rasových bojů, politiky a ušmudlaných lidských osudů – aniž by se v těchto motivech utopil a přestal psát strhující thrillery.

Dennis Lehane (* 1965)
Americký autor s irskými kořeny se narodil v roce 1965 v bostonské čtvrti Dorchester. Do literatury vstoupil románem Černá nenávist, v němž představil dvojici soukromých vyšetřovatelů Patricka Kenzieho a Angelu Gennarovou. K netradičnímu detektivnímu páru se následně vrátil ještě pětkrát, za pozornost stojí zejména kniha Sbohem, baby, kterou si pro režisérský debut vybral herec Ben Affleck.
Také dva další autorovy samostatné romány byly zfilmovány: Tajemná řeka Clintem Eastwoodem a Prokletý ostrov Martinem Scorsesem, a uvažuje se rovněž o adaptaci knih The Given Day a Live By Night, jejichž děj Lehane situoval do období po první světové válce.
Kromě psaní povídek (sbírka Coronado) a sestavování antologií (Boston Noir) se autor věnuje také tvorbě pro televizi (The Wire) a sám sebe si zahrál v populárním seriálu Castle na zabití.

K dodání ihned
Expedujeme elektronicky
159 Kč
Osvobozeno od DPH
K dodání ihned