Chlapec kometa
Elektronická kniha

Chlapec kometa

Elektronická kniha

E-kniha, Autor: Baptiste Cogitore, Jana Chartier, Jazyk: čeština, Počet stran: 288

Příběh talentovaného básníka Hanuše Hachenburga, jehož život byl tragicky přerušen holocaustem, odhaluje sílu umění a naděje v temných časech.

Více informací
269 Kč
Osvobozeno od DPH
Hlídat
Oblíbené
Porovnat

Kód: 327551

Výrobce: Neuveden

Typ produktu: E-kniha

Chlapec kometa

Neuvěřitelný příběh mladičkého „básníka z Terezína“ Hanuše Hachenburga (1929–1944). Baptiste Cogitore jemně, s velkou empatií proniká do krátkého, pohnutého a přitom bohatého života židovského chlapce z Prahy, který byl do drsné reality uvržen ještě dřív, než svět začala ničit zhoubná ideologie: narodil se v roce 1929 v židovské zámožné rodině, ale v roce 1938 ho matka z osobních důvodů umístila do sirotčince. Ve třinácti letech byl deportován do ghetta Terezín a v prosinci 1943 do Osvětimi-Březinky, kde byl den před svými patnáctými narozeninami zavražděn. Předtím, ještě v Terezíně, za sebou zanechal hlubokou stopu – v jednom z baráků ghetta na čtyřicet chlapců založilo tajný časopis Vedem a „autonomní republiku ŠKID“.
V této skupině si Hanuš rychle získal ústřední postavení jako mimořádně talentovaný básník a publicista.

Baptiste Cogitore deset let bádal v archivech, shromažďoval informace i svědectví lidí, kteří Hanuše znali. Na základě svých rešerší natočil o Hanušovi dokumentární film Le Fantôme de Theresienstadt a poté napsal knihu Chlapec kometa (L’enfant comete, 2025) – v nich se mj. objevují i nesmírně působivé Hanušovy básně.

K dodání ihned
Expedujeme elektronicky
269 Kč
Osvobozeno od DPH
K dodání ihned