Pípal někdo jarní výprodej? | Užij si až 70% slevy na mobily, chytré hodinky, audio, smart, merch i příslušenství.

Zkuste hodinky místo krokoměru

Pamatujete si ještě krokoměry? Malé krabičky, které u sebe nosil snad každý druhý sportovec i nesportovec? V dnešní době ustupují do pozadí a jejich místo zabírají chytré hodinky a fitness náramky. Jsou malé, dokonale přenosné a krom měření ušlé vzdálenosti nabízí i množství skvělých funkcí.

Co umí krokoměry?

Krokoměry můžete rozdělit do dvou skupin. Jednoduché levnější krokoměry mají jen základní funkce jako je počítaní kroků a ukazatel času. Pořídíte je za pár set korun. Druhou skupinou jsou pokročilejší pedometry, které disponují i možnostmi nastavení vzdálenosti, počtu kroků či informaci o spálených kaloriích.

Pedometry mají paměť pro uložení naměřených hodnot, ty se navíc dají pomocí USB ukládat do počítače. Kromě měření vzdálenosti, spálených kalorií či uběhlého času umí i nastavit cílový počet kroků či celkový počet kroků.

Krokoměr na vašem zápěstí

Nespornou a velmi důležitou vlastností chytrých hodinek je možnost nosit je připevněné na zápěstí jako klasické hodinky. Ačkoli jsou mnohé krokoměry vybaveny šňůrkami, pouzdry, nebo pásky, které se také dají upevnit kolem zápěstí, pohodlí a kompaktnosti chytrých hodinek nedosahují.

Výhodu pohodlného nošení oceníte i během náročného pracovního dne. Kdo by chtěl stále vytahovat svůj telefon, aby zkontroloval důležité notifikace? Hodinky zobrazují hovory, přijaté zprávy i události kalendáře. Pokud budete mít na ruce smart watch, žádnou schůzku nezmeškáte.

Sledujte svou sportovní aktivitu

Velkou výhodou hodinek oproti krokoměru je to, že si svou sportovní aktivitu můžete přehledně zobrazovat v mobilní aplikaci. Většina chytrých hodinek je vybavena GPS senzorem a dokáže tak sledovat i místa, kam vedly vaše kroky. Pohybovou mapu si můžete spolu s grafy a tabulkami o dlouhodobém sportovním výkonu zobrazit v aplikaci a postupně překonávat své vlastní rekordy.

Mimo vzdálenosti, doby chůze a průměrné rychlosti, které nám ukáže každý krokoměr, dokáží hodinky ještě změřit váš tep nebo vypočítat spálené kalorie. Takové hodinky jsou většinou vybaveny ještě měřičem tepu.

Módní doplněk

Krokoměry zůstávají v závěsu za hodinkami i co se vzhledu týče. Přestože dražší pedometry jistě také patří mezi krásnější elektroniku, chytré hodinky jsou zkrátka módním doplňkem v pravém slova smyslu. Jsou elegantní, lehké a můžete je přizpůsobit svému outfitu nebo situaci. Těla hodinek mohou být vyrobena z hliníku, nerezu nebo keramiky, vyměnitelné pásky jsou nylonové, silikonové, kovové, koženkové nebo z pravé kůže.

Obměnitelný vzhled hodinek ocení všichni, kteří chtějí jejich funkce využívat v práci, při sportu i během odpočinku. Pokud jste tedy tělem businessman a duší sportovec, na vašich chytrých hodinkách jen stačí vyměnit kožený pásek za nylonový a vašim sportovním výkonům nic nestojí v cestě.

Telefon nechte v kapse

Hlavní myšlenkou chytrých hodinek bylo usnadnit uživatelům správu notifikací z chytrých telefonů. Teprve poté se staly náhradou dalších zařízení jako je krokoměr, tlakoměr, GPS navigace nebo hudební přehrávač. Pokud své chytré hodinky spárujete s telefonem, můžete na nich sledovat, když vám někdo zavolá, napíše zprávu nebo odešle email. Některé smart watch umožňují dokonce přijmout a vyřídit hovor, jednoduše do nich vložíte SIM kartu a můžete je používat jako smartphone. Přiznejme si ale, že volání z hodinek působí přinejmenším bizarně.

Hudební knihovna stále při ruce

Kdo by neposlouchal hudbu z telefonu. Pokud i vy patříte mezi náruživé posluchače, hudební knihovnu na svém zápěstí jistě oceníte. Mobilní telefony nabízí využití vlastní i cloudové knihovny, kterou můžete procházet na více synchronizovaných zařízeních. Díky tomu můžete poslouchat hudbu z iTunes nebo Spotify i na vašich chytrých hodinkách.