Zkus chytré hodinky místo krokoměru

Pamatuješ si ještě krokoměry? Malé krabičky, které u sebe nosil snad každý druhý sportovec i nesportovec? V dnešní době ustupují do pozadí a jejich místo zabírají chytré hodinky a fitness náramky. Jsou malé, dokonale přenosné a krom měření ušlé vzdálenosti nabízí i velké množství skvělých funkcí.

Co umí krokoměry?

Krokoměry (neboli pedometry) můžeme rozdělit do dvou skupin. Jednoduché levnější krokoměry mají jen základní funkce jako je počítaní kroků a ukazatel času. Dají se pořídit za pár korun. Druhou skupinou jsou pokročilejší pedometry, které disponují i možnostmi nastavení vzdálenosti, počtu kroků či informaci o spálených kaloriích.Pedometry mají paměť pro uložení naměřených hodnot, ty se navíc dají pomocí USB ukládat do počítače. Kromě měření vzdálenosti, spálených kalorií či uběhlého času umí nastavit cílový počet kroků či celkový počet kroků.

Výhody chytrých hodinek

Pohodlné nošení

Nespornou a velmi důležitou vlastností chytrých hodinek je možnost nosit je připevněné na zápěstí jako klasické hodinky. Ačkoli jsou mnohé krokoměry vybaveny šňůrkami, pouzdry, nebo pásky, které se také dají upevnit kolem zápěstí, pohodlí a kompaktnosti chytrých hodinek nedosahují.

Výhodu pohodlného nošení oceníš i během náročného pracovního dne. Kdo by chtěl stále vytahovat svůj telefon, aby zkontroloval důležité notifikace? Hodinky zobrazují hovory, přijaté zprávy i události kalendáře. Pokud budeš mít na ruce smart watch, žádnou schůzku nezmeškáš.

Sleduj svou sportovní aktivitu

Velkou výhodou hodinek oproti krokoměru je to, že si svou sportovní aktivitu můžeš přehledně zobrazovat v mobilní aplikaci. Většina chytrých hodinek je vybavena GPS senzorem a dokáže tak sledovat i místa, kam vedly tvé kroky. Pohybovou mapu si můžeš spolu s grafy a tabulkami o dlouhodobém sportovním výkonu zobrazit v aplikaci a postupně překonávat své vlastní rekordy.

Mimo vzdálenosti, doby chůze a průměrné rychlosti, které nám ukáže každý krokoměr, dokáží hodinky ještě změřit tvůj tep nebo vypočítat spálené kalorie. Takové hodinky jsou většinou vybaveny ještě měřičem tepu.

Módní doplněk

Krokoměry zůstávají v závěsu za hodinkami i co se vzhledu týče. Přestože dražší pedometry jistě také patří mezi krásnější elektroniku, chytré hodinky jsou zkrátka módním doplňkem v pravém slova smyslu. Jsou elegantní, lehké a díky měnitelným řemínkům je můžeš přizpůsobit svému outfitu nebo situaci. Těla hodinek mohou být vyrobena z hliníku, nerezu nebo keramiky, vyměnitelné pásky jsou nylonové, silikonové, kovové, koženkové nebo z pravé kůže.

Obměnitelný vzhled hodinek ocení všichni, kteří chtějí jejich funkce využívat v práci, při sportu i během odpočinku. Pokud jsi tedy tělem businessman a duší sportovec, na tvých chytrých hodinkách jen stačí vyměnit kožený pásek za nylonový a tvým sportovním výkonům už nic v cestě nestojí.

Telefon nech v kapse

Hlavní myšlenkou chytrých hodinek bylo usnadnit uživatelům správu notifikací z chytrých telefonů. Teprve poté se staly náhradou dalších zařízení jako je krokoměr, tlakoměr, GPS navigace nebo hudební přehrávač. Pokud své chytré hodinky spáruješ s telefonem, můžeš na nich sledovat, když ti někdo zavolá, napíše zprávu nebo odešle email. Některé smart watch umožňují dokonce přijmout a vyřídit hovor, jednoduše do nich vložíš SIM kartu a můžeš je používat jako smartphone.

Hudební knihovna stále při ruce

Kdo by neposlouchal hudbu z telefonu. Pokud i ty patříš mezi vášnivé posluchače, hudební knihovnu na svém zápěstí jistě oceníš. Mobilní telefony nabízí využití vlastní i cloudové knihovny, kterou můžeš procházet na více synchronizovaných zařízeních. Díky tomu můžeš poslouchat hudbu z iTunes nebo Spotify i na tvých chytrých hodinkách.