Cisco Meraki - cloudové, síťové a bezpečnostní řešení pro podnikání

Cisco Meraki je cloudové, síťové a bezpečnostní řešení poskytované společností Cisco Systems. Nabízí řadu produktů a služeb navržených pro zjednodušení správy sítě, zabezpečení a poskytování aplikací. Meraki je známé pro své snadné použití, škálovatelnost a centralizovanou správu z cloudu, díky čemuž je oblíbené mezi podniky všech velikostí, včetně malých a středních podniků (SME) a větších organizací.

Pro více informací nás neváhejte kontaktovat.

Proč vsadit na Cisco Meraki?

Cisco Meraki má spoustu výhod. A proč byste tuto službu měli využít? Máme hned 3 důvody. Dokáže spravovat celou síť z jediného panelu, snižuje náklady na údržbu sítě a její implementaci a díky ní budete mít vše pod kontrolou, a to jak uživatele, tak i aplikace a zařízení.

Cloudový přístup společnosti Cisco Meraki je navržen tak, aby snížil složitost správy sítě, což může být výhodné zejména pro podniky s omezenými IT zdroji. Často se používá pro různé aplikace, včetně připojení poboček, maloobchodní a pohostinské Wi-Fi a zabezpečení a dohledu. Platforma je známá především pro své uživatelsky přívětivé rozhraní a také schopnost škálovat podle růstu podniků.

Cisco Meraki jako řešení pro vaši firmu

 • Udržitelnost
Vzhledem k tomu, že čím dál tím větší tlak a zaměření na udržitelnost pokračuje, zmírnění narušení změny klimatu bude vyžadovat technologii a inovace. Nová a vznikající IT řešení mohou týmům pomoci snížit emise a umožnit udržitelnější obchodní výsledky. Cisco Meraki nabízí odpověď. Chcete přijít na to, jak vaše společnost může díky technologii Cisco Meraki napomoci ke zlepšení životního prostředí a úspor v operačních nákladech na energie? Rádi vám s tím pomůžeme.

 • Zjištění stavu vaší sítě
Chcete vylepšit vaši síť, ale nevíte, kde začít? Máte zájem o bezplatnou kontrolu vaší bezdrátové sítě pomocí vyškolených Cisco expertů? Smarty a Cisco nabízí možnost takzvané predactive survey, kde zjistíme váš aktuální stav, zároveň navrhneme, čím by se dal ještě vylepšit a jakým způsobem můžete snížit operační náklady.

Klíčové funkce platformy Meraki

 •  Správa z cloudu: Zařízení Meraki jsou centrálně spravována prostřednictvím webového řídicího panelu, ke kterému lze přistupovat odkudkoli, což zjednodušuje správu a monitorování sítě.

 •  Endpoint Management: Cisco Meraki nabízí řešení pro správu mobilních zařízení (MDM) a správu koncových bodů, která podnikům umožňují zabezpečit a spravovat širokou škálu zařízení, včetně chytrých telefonů, tabletů a počítačů. V rámci našeho širokého portfolia můžeme zajistit dodávky koncových zařízení a jejich managementu.
 
 •  Bezdrátové přístupové body: Meraki nabízí řadu bezdrátových přístupových bodů, které poskytují rychlé a spolehlivé Wi-Fi připojení. Tyto přístupové body jsou známé pro svou snadnou instalaci a správu.
 
 •  Bezpečnostní zařízení: Firewally Meraki poskytují funkce pro zabezpečení sítě (preveci narušení, filtrování obsahu a ochranu proti malwaru), uživatelské komunikace, směrování v síti a vzdálený přístup.
 
 •  Přepínače: Přepínače Meraki spravované cloudem nabízejí pokročilé funkce, jako je viditelnost aplikací vrstvy 7, vzdálené řešení problémů a virtuální stahování, díky čemuž jsou vhodné pro různé potřeby síťové infrastruktury.

 • SD-WAN: Do síťových zařízení Meraki jsou zabudovány funkce softwarově definovaného WAN. To umožňuje dynamický výběr cest, směrování založené na aplikacích a centralizovanou správu politik.
 
 • Bezpečnostní kamery: Meraki také poskytuje cloudově spravované bezpečnostní kamery s vestavěnou analýzou videa a heatmapy pohybu. Tyto kamery lze pro zvýšení bezpečnosti integrovat s dalšími zařízeními Meraki.
 
 •  Analytics a reporting: Platforma poskytuje podrobné analytické a reportovací nástroje, které správcům sítí pomáhají získat přehled o využití sítě, chování uživatelů a bezpečnostních událostech.
 
 •  Automatická VPN: Zařízení Meraki mohou automaticky vytvářet a směrovat site-to-site VPN tunely, což zjednodušuje komunikaci v distribuovaných sítích. Jedná se o velmi užitečnou vlastnost pro mnohočetné pobočky či provozovny.
 
 •  Analýza polohy: Platformu Meraki lze použít ke shromažďování údajů o fyzické poloze a pohybu zařízení s podporou Wi-Fi, což může být cenné pro retail a další průmyslová odvětví.