Společnost Microsoft je dlouhodobě jedním z hlavních podporovatelů českého školství a vzdělávání. Dobře vědí, že kvalitní a moderně pojaté vzdělávání v současném digitálním světě, je jedním ze základních kamenů pro naši úspěšnou budoucnost. A nejsou to jen aktivity a vzdělávací programy, které v rámci svého týmu pro školství nabízejí školám, učitelům i studentům, ale i zařízení, která jsou navržena přesně tak, aby splňovala veškeré nároky školní výuky. Jedině pak může být nejen zábavná, ale především účelná a efektivní.

Seznamte se s řadou Microsoft Surface

Zařízení Microsoft Surface jsou předurčena k tomu, aby se stala plnohodnotnou školní pomůckou nejen studentů, ale i učitelů. Jsou to právě tato zařízení, která ti pomohou při efektivním využívání moderních technologií ve výuce. Studentům se otevírají nové možnosti během prezenčního vyučování a učitelům usnadňují práci nejen v dobách distančních výuk.

Jaké jsou jejich přednosti?

  • Chytrá zařízení 2v1 kombinující výkon přenosného počítače s flexibilitou tabletu a nejlehčí přenosné laptopy řady Surface.

  • Dotyková obrazovka s vysokým rozlišením a jasem a s možností použití aktivního pera, které umožňuje zachytávat poznámky i kresby stejně kvalitně, jako při psaní a kreslení na papír nebo tabuli.

  • Všechna zařízení jsou připravena pro operační systém Windows 11, který přináší svěží a nové nástroje usnadňující efektivitu.

  • Integrované HD kamery a studiové mikrofony pro videohovory, které vás vykreslí v tom nejlepším možném světle a pro natáčení edukativních videí.

  • Celodenní výdrž baterie s rychlým nabíjením a magnetickým napájecím kabelem.

  • Plná kompatibilita s nástroji Windows, jako je kancelářský balík Office 365, Microsoft Intune pro centrální správu a mnoho dalších.

Surface Go 3

Předurčen k tomu být neustále v pohybu. Jedná se o nejmobilnější zařízení 2v1 z celé řady Surface, které si zamilujete pro jeho všestrannost tabletu a produktivitu notebooku. Dokonalý 10,5" dotykový displej PixelSence™ s vysokým rozlišením 220 ppi, které chrání sklo Corning Gorilla Glass 3 a rychlé připojení s Wi-Fi 6 a Bluetooth 5.0.

Díky Windows 11 je Surface GO 3 plně optimalizován pro psaní poznámek, kreslení a skicování. To vše rychle a jednoduše pomocí pera pro Surface a Editoru rukopisu v aplikaci Microsoft Word. Navíc disponuje vestavěnými mikrofony Studio, které společně s hlasovým ovládáním dokáží převést mluvené slovo do textu a zvládnou dokonce detekovat pauzy a skloňování.

A pokud se potřebujete vrhnout na psaní delších textů, připojte jednoduše klávesnici Type Cover a hurá do toho. To vše, společně s výdrží baterie až 11 hodin a rychlým nabíjením, dělá ze Surface GO 3 ideálního parťáka pro školní účely.

Surface Laptop Go

Jedná se o nejlehčí laptop celé řady Surface, připravený na to být vždy po vašem boku, ať už jste na cestě do školy, na výuce, na přednáškách, v kavárně nebo při dokončování závěrečné práce. Navíc disponuje neskutečným výkonem a celodenní výdrží baterie, ze které vymáčknete až 13 hodin plného nasazení. A pokud by se vám náhodou baterie vybila, věřte že s rychlým nabíjením tento laptop dobijete za hodinu na 80 %. S nástroji pro vzdělávání, integrovanými HD kamerami a studiovými mikrofony bude každá vaše prezentace i online výuka zábavná a interaktivní.

Surface Laptop Go disponuje 12,4" interaktivním dotykovým displejem PixelSense™, který tvám dovolí mnohem víc než klasický notebook. Přihlaste se pouhým dotykem pomocí čtečky otisků prstů, která je integrovaná v tlačítku napájení u vybraných modelů, piš pohodlně na plnohodnotné klávesnici nebo si užij úchvatný zvuk Omnisonic s technologií Dolby® Audio.

Surface Pro 8

Chcete si dopřát výkon přenosného počítače a zároveň si užívat flexibilitu tabletu? Právě pro vás je jako stvořený Surface Pro 8 s 13” dotykovým displejem PixelSense™ Flow, který disponuje obnovovací frekvencí až 120 Hz, adaptivními barvami a technologií Dolby Vision®. Nechybí zde ani stojánek Kickstand, který získal na velké popularitě díky jeho snadnému ovládání a možností otočení téměř o 180 stupňů.

Ve spojení s Windows 11 se jedná o zařízení, které vám umožní pracovat, hrát si a tvořit takovými způsoby, které vám přijdou naprosto přirozené. Toto je totiž notebook, tablet i přenosné digitální plátno v jednom. Řekněte to nahlas a nechte svá slova přepsat pomocí funkce Hlasové psaní nebo to načrtněte tahem s perem Surface Slim Pen2, které vám dodá přirozený pocit psaní jako na papíře. To vše s větší přesností při psanípoznámek, skicování a orientaci, neuvěřitelnou možností stínování, výjimečnou citlivostí na tlak a sotva znatelným zpožděním.

Surface Pro 8 vám nabídne dechberoucí výdrž baterie až 16 hodin, samozřejmostí je také rychlé nabíjení a k dispozici dostaneš dva Thunderbolt 4 porty, jejichž pomocí připojíš nejen 4K monitory.

Příslušenství

Microsoft Arc Mouse Bluetooth

Intuitivní a výkonná bezdrátová myš vyladěným designem s netradičním tvarováním, komfortními křivkami a prvotřídní technologií snímání BlueTrack.

Microsoft Surface Pen

Dotykové pero pro tablet a notebook nabízející rozeznání až 4096 tlakových bodů, maximální přesnost, minimální latenci a jednoduchý, avšak elegantní design.

Microsoft USB-C Travel Hub

Praktický a lehký hub pro rozšíření kompatibility notebooku i tabletu. Připoj naráz až 5 různých doplňků, jako je displej, síť, flash disk nebo třeba projektor.