Pracuješ z domu a chceš si rozšířit svou pracovní plochu? Máme řešení. Stačí připojit svůj notebook k monitoru a můžeš z vesela multitaskovat. Obrazovku navíc využiješ nejen při práci, ale také při studiu, kdy ti půjdou seminárky a další úkoly od ruky. Monitor už máš, ale nevíš, jak jej k notebooku připojit? Poradíme ti, jak na to.

Způsoby připojení notebooku k monitoru

Připojení notebooku přes kabel

Kabelové připojení je jedním z efektivních způsobů připojení v případě, že chceš takto propojený notebook používat pravidelně. A kterým kabelem je připojení nejjednodušší? Správně tušíš, že je to právě HDMI kabel, který umožňuje přenos nekomprimovaného obrazového a zvukového signálu v digitálním formátu bez ztráty kvality.

Jaké jsou výhody připojení přes HDMI?

  •  Umožňuje přenos nekomprimovaného obrazového a zvukového signálu v digitálním formátu bez ztráty kvality.
  • HDMI má malé rozměry, a tak se vejde kamkoliv.
  • Jednoduché připojení: jednou stranou do monitoru, druhou do notebooku.
  • Pořídíš ho ve 3 verzích: standard, mini a micro.
  • Můžeš si pořídit nejnovější verzi HDMI 2.1, která se nezalekne ani přenosu 8K videí. (Pro běžnou práci ti ale postačí i nejrozšířenější verze 2.0).

Bezdrátové připojení notebooku

Nemáš v plánu využívat kombo notebooku a monitoru tak často? Potom si vystačíš s bezdrátovým připojením. K tomuto připojení nepotřebuješ žádný kabel. Jedinou nevýhodou je možnost zpoždění přenosu obrazu a kvality a ztráta kvality.

  • Chromecast
Chromecast je bezdrátové připojení notebooku k televizi, vyvinuté společností Google. Služba je zdarma, ale vyžaduje zařízení Android TV nebo Chromecast. Původně sloužila ke sdílení obsahu z mobilního telefonu na televizi, nyní umožňuje také zrcadlení obrazovky.

  • Tablet jako monitor
Pokud rád cestuješ, jako chvilkový externí monitor ti vystačí i tablet. Z naší nabídky si můžeš vybrat ze spousty tabletů a propojit tak notebook přes Bluetooth. Perfektním parťákem tak může být například z řady Samsung Tab S9 nebo Apple iPad Pro.

Připojení notebooku s dokovací stanicí

Dalším způsobem připojení notebooku k monitoru je za pomocí dokovací stanice. Dokovací stanice umožňuje připojení více monitorů, a proto je tento způsob volen především na práci, kdy potřebuješ rozšířit svou pracovní plochu o více než jeden monitor.

Jak na to?

Stačí připojit monitor k dokovací stanici na stole například přes HDMI kabel, a poté už jen připojit notebook. To můžeš provést pomocí kabelu, Display Portu nebo Thunderboltu. Dokovací stanice má většinou i více portů pro zapojení, a proto je tento způsob propojení velmi efektivní.

Nastavení monitoru

Jakmile máš notebook s monitorem propojený, zbývá jen nastavit si monitor tak, aby ti co nejvíce vyhovoval. Jdi do Nastavení a vyber u kolonky Monitoru jeden ze způsobů promítání. Většinou si můžeš vybrat z nabídky: duplikovat, rozšířit obrazovku, jen obrazovka počítače nebo jen druhá obrazovka.

Nastavit si tak můžeš jednoduše i parametry obrazu, jas, kontrast, HDR, velikost textu, tmavý či světlý režim a tak podobně. Každý monitor má trochu jiné nastavení, ale není to nic složitého.

Hledáš nový notebook nebo monitor na práci, studium či zábavu? Z naší nabídky si rozhodně vybereš.