Smarty.cz prodejna OC Central Most: Otevíráme už 9.6. v 9:00 | JRC prodejna OC Mercury České Budějovice: Trvale uzavřena od 19.6. Nejbližší prodejna JRC se nachází v OC IGY České Budějovice.

Jak propojit mobil s TV?

Máš v telefonu uložená videa nebo fotografie a chceš si je prohlédnout, případně je ukázat i někomu jinému, ideálně na velké obrazovce televize? Pak určitě přemýšlíš, jak mobil s TV propojit. Možností je hned několik, pojďme si je ukázat.

Propojení přes WiFi

Nejjednodušší způsob, jak propojit mobil s TV, je pomocí bezdrátové sítě WiFi, kterou chytré televize podporují. Stačí je spolu spárovat jednou a zařízení si pak budou propojení pamatovat. Je to rychlé a jednoduché, stačí zapnout WiFi na obou zařízeních a spárovat je zvolením názvu zařízení.

Chromecast

Bezdrátový přenos mezi telefonem a TV s wifi je možný i díky řešení od společnosti Google. Chromecast umožňuje streamování digitálního obsahu z telefonu do televize ve Full HD rozlišení. Podobně fungují i další aplikace jako Smart View, Miracast nebo Zrcadlení aplikace.

Propojení přes kabel

Nabízí se i řešení s použitím kabelu, a to díky MHL standardu, díky kterému můžeš přenášet videa i zvuk ve vysokém rozlišení. Potřebuješ k tomu zařízení, které tuto technologii podporuje a vhodný adaptér (kabel). Běžně se používají konektory s kombinací HDMI a micro USB, využít ale můžeš i pasivní MHL kabel.