Jak propojit mobil s TV?

Máš v telefonu uložená videa nebo fotografie a chceš si je prohlédnout, případně je ukázat i někomu jinému, ideálně na velké obrazovce televize? Pak určitě přemýšlíš, jak mobil s TV propojit. Možností je hned několik, pojďme si je ukázat.

Propojení přes WiFi

Nejjednodušší způsob, jak propojit mobil s TV, je pomocí bezdrátové sítě WiFi, kterou chytré televize podporují. Stačí je spolu spárovat jednou a zařízení si pak budou propojení pamatovat. Je to rychlé a jednoduché, stačí zapnout WiFi na obou zařízeních a spárovat je zvolením názvu zařízení.

Propojení přes kabel

Nabízí se i řešení s použitím kabelu, a to díky MHL standardu, díky kterému můžeš přenášet videa i zvuk ve vysokém rozlišení. Potřebuješ k tomu zařízení, které tuto technologii podporuje a vhodný adaptér (kabel). Běžně se používají konektory s kombinací HDMI a micro USB, využít ale můžeš i pasivní MHL kabel.

Chromecast

Bezdrátový přenos mezi telefonem a TV s wifi je možný i díky řešení od společnosti Google. Chromecast umožňuje streamování digitálního obsahu z telefonu do televize ve Full HD rozlišení. Podobně fungují i další aplikace jako Smart View, Miracast nebo Zrcadlení aplikace.

AirPlay

Pomocí AirPlay můžeš streamovat/sdílet obsah ze zařízení Apple do Apple TV, chytrých televizí nebo Macu. Můžeš streamovat video, sdílet fotky nebo zrcadlit obrazovku zařízení. Aby se video na televizi promítlo, musí být zařízení připojeno k Wi-Fi síti a vybráno tlačítko AirPlay.