Aktuální rychlost doručení
objednávek u zboží skladem
Prodejny Smarty.cz a výdejní
místa po ČR: 0-2 dny
Express Praha
Do 24 hodin
Doručení domů
2-3 dny
Produkty označené stromečkem
vám doručíme do Vánoc.

Jak připojit iPad k monitoru?

V současné době je všeobecně známý záměr Applu udělat z iPadu plnohodnotný nástroj pro práci. Tím více s funkcemi, které přináší iOS 11. Lidé si často situaci kolem iPadu jako primárního pracovního nástroje vykládají nepřesně. Výsledkem jsou plamenné diskuze a hádky o tom, jestli skutečně iPady vytlačí počítače, a nebo nikoli. Debata také vždy sklouzne k tomu, pro které typy práce je iPad vhodný.

To je podle nás špatné chápání situace. iPad se jistě a se 100% jistotou dá používat jako primární pracovní nástroj pro NĚKOHO. To ale samozřejmě neznamená, že je to vhodný pracovní nástroj pro KAŽDÉHO. Stejně tak, jak se lišíme vzhledově, tak se lišíme i svým vnitřním nastavením. Tyto soubory vnitřních a vnějších aspektů nakonec tvoří nás. Dávají vzniknout našim návykům, vlastnostem, charakteru a preferencím.

Je proto více či méně bezpředmětné složitě zobecňovat, pro jaký typ pracovníků se hodí ten, či onen tablet, nebo notebook. Klíčové je jen to, zda vyhovuje nám osobně. Přiznejme si, že každý pracujeme trochu jinak. Pokud vezmeme 10 grafiků, tak rychle zjistíme, že mezi jejich pracovním stylem jsou větší, nebo menší rozdíly. Budou používat jiný software, budou mít jinou myš, jiný grafický tablet, jiný monitor. To souvisí s jejich osobními preferencemi.

iPad má i svoje proti. Musíte počítat, že k němu budete potřebovat externí klávesnici, jinak ho chcete pracovně nevytěžíte na maximum. iOS 11 vypadá velice slibně jako operační systém pro práci. Počítejte ale s tím, že než si skutečně zvyknete denně pracovat na iPadu, zabere vám to nějaký čas a pravděpodobně vás to bude stát i nějaké to množství nadávek a nervů. Je proto na posouzení každého, aby si rozhodl, jestli by mu iPad jako primární zařízení vyhovoval nebo ne.

Nový zážitek s iPadem

Pokud už iPad vlastníte, připravili jsme si pro vás přiblížení zlepšováku, jak z něho vymáčknout maximum.

Hlavní z výhod iPadu je jeho mobilita. Dále skvělá výdrž baterie, kompaktní rozměry, nízká váha, jednoduché ovládání a velké množství aplikací. To vše z něj dělá mimořádný produkt.

Pokud z iPadu uděláte své hlavní zařízení, tak se jistě občas stane, že nebudete pracovat z pláže, stolku v kavárně, nebo z jiných zajímavých míst. Občas se stane, že budete potřebovat soustředěně a efektivně pracovat z vaší kanceláře, ať už je to pracovní stůl u vás doma, nebo ve firmě. A možná, že si budete chtít pro maximálně efektivní práci i trochu rozšířit pracovní plochu. Níže se dozvíte, jak na to.

iPady jsou známé tím, že mají krásné a kvalitní displeje. Jejich použití na cestách je skvělé, pro večerní relaxování v křesle také poslouží. Někdy je větší plocha výhodou a spolupráce více lidí nad jedním úkolem efektivně urychlí celý proces.

Jak udělat iPad větším?

Je to velice jednoduché a snadné. Nebudete potřebovat žádné složitosti. Nebude ani potřeba nakupovat drahé vybavení.

A co na to budete potřebovat?

Vše propojíte. Tedy adaptér do iPadu. Do adaptéru nabíječku a HDMI kabel. Na druhý konec HDMI kabelu stačí zapojit monitor. A je hotovo. Bez nabíječky by iPad byl během chvíle úplně vyšťavený.

Nyní si už můžete plně užívat rozšířených možností vašeho iPadu.

Práce

Potřebujete s kolegy pořádně zabrainstormovat? Probrat možnosti dalšího vývoje? Nebo udělat revizi textů? Není problém a nemusíte se všichni hrbit nad jedním displejem. Používáte iPad pro tvorbu myšlenkových map? Super. Můžete je v reálném čase pohodlně tvořit společně s kolegy.

Díky tomuto jednoduchému propojení, vytěžíte maximum ze vzájemné spolupráce. Všichni víme, že „víc hlav, víc ví“.

Zábava

Stejně, jako život, tak ani iPad není jen o práci. Na to je potřeba pamatovat. Když jsme u toho, s kým si nejlépe užijete volný čas a zábavu? S přáteli, správně.

Kde budete požitek ze hry sdílet snadněji a intenzivněji? Na displeji s úhlopříčkou okolo10 palců, nebo například 24“? Správně. Na tom větším.

Na našem iPadu Pro 12,9“ jsme si pustili Asphalt. Musíme říci, že to byla parádní zábava. iPad sloužil jako ovladač a hra krásně běžela na našem monitoru. Do fandění se zapojili všichni. Opravdu. Produktivita v kanceláři klesla na bod mrazu. Však jsme ale říkali, že to není jen o práci... Volné chvíle v kanceláři jdou tímto způsobem vyplnit skvěle.

Jsme rádi, pokud jste získali další možnost využití vašeho zařízení. Ať už více místa využijete jakkoli, tato šikovná a jednoduchá změna, stojí za to. Nemusíte ji využívat denně, ale jednou za čas je to určitě ku prospěchu.

Nám se takto s iPadem pracovalo skvěle. Zábavu jsme mohli konzumovat ve větším balení a zároveň se o pracovních záležitostech pobavit pohodlněji a na větším hřišti.