Koupil/a sis nový telefon a přemýšlíš, jak ho co nejlépe ochránit? Toho docílíš právě nalepením ochranného skla nebo fólie. Pro ještě lepší bezpečí tvého zařízení doporučujeme přikoupit také ochranný kryt na zadní část. Všechna tato příslušenství totiž prodlouží životnost tvého telefonu a ochrání jej před nepříjemným poškozením.

Nalepení skla nebo fólie se může zdát jednoduché. Nic složitého na tom také není, jen je třeba dodržet určité kroky, aby se sklo/fólie neodlepovaly. S trochou zručnosti a trpělivosti to však zvládne každý.

Vyber si ochranné sklo

Než se však pustíme do samotného procesu, jak sklíčko/fólii nalepit, je důležité vybrat správné sklo. Zvolit můžeš samozřejmě i fólii, která ochrání displej od drobných oděrek. Doporučujeme však investovat do sklíčka, které vydrží déle a zvládne i nějaké ty pády.

Na našem e-shopu i na prodejnách najdeš spoustu ochranných skel od různých značek jako FIXED, Spigen nebo PanzerGlass. Stačí si jen zadat, na který telefon ochranu potřebuješ. Součástí balení každého skla nebo fólie je také veškeré příslušenství, které je k nalepení na displej telefonu potřeba. Většinou v balení najdeš vlhčený hadřík, suchý hadřík a stěrku.

Jak nalepit ochranné sklo?

  1. Příprava veškerého materiálu: Před tím, než se do lepení pustíš, zkontroluj, že máš vše, co potřebuješ. Veškeré příslušenství by mělo být součástí balení. Zároveň si ukliď stůl, na kterém budeš lepení provádět. Čistý stůl zamezí nechtěnému prachu pod sklem, který se může pod sklíčko dostat.
  2. Perfektní očištění obrazovky: Vlhčeným ubrouskem důkladně vyčisti obrazovku telefonu od mastnoty, prachu a otisků prstů, a hadříkem vysuš povrch displeje. Čistá plocha totiž zaručí lepší přilnavost ochranného materiálu a je větší pravděpodobnost, že se hned neodlepí.
  3. Samotné lepení skla: Jakmile se ujistíš, že držíš sklo správnou stranou k nalepení, opatrně sloupni krycí fólii. Lepící strany se nedotýkej, abys zamezil/a otiskům. Ještě před úplným položením zkontroluj, že máš sklo ve správném úhlu. Následně přilož sklo opatrně k displeji. Po dosednutí přitlač na střed a sklo se samo rovnoměrně přilepí.
  4. Odstranění vytvořených bublin: Pokud se vytvoří vzduchové bubliny, použij stěrku na vyhlazení a opatrně vytlač bubliny směrem ven. Po úspěšném nalepení nech telefon chvilku v klidu, aby se materiál k obrazovce plně přilepil.

Tip Smarty: Stejným způsobem nalepíš také ochrannou fólii, kterou je však lepší nalepit na jednu stranu telefonu do poloviny a druhou polovinu dolepit tažením s pomocí krycí fólie.

Nedaří se ti nalepit ochranné sklo? Přijď k nám na prodejnu a my ti sklo na telefon za symbolickou cenu nalepíme.