Wi-Fi routery

Už vás nebaví internet, který pořád vypadává nebo se zasekává? Vyberte si správného poskytovatele internetu a kupte si kvalitní WiFi router, který vytvoří bezdrátovou síť a bude ji i řídit a spravovat.

Více

Jak plánujete zařízení s routerem propojit?

První rozhodnutí, která na vás čeká, se týká propojení zařízení s routerem. Připojíte ho přes WiFi nebo bezdrátově? Zamyslete se i nad tím, kolik zařízení chcete k routeru připojovat, aby to zvládl.

Frekvence a rychlost připojení

Další parametry, na kterých opravdu záleží. Většina routerů pracuje alespoň se dvěma frekvencemi, 2, 4 GHz a 5 GHz, když přijde na rychlost, nejde jen o rychlost internetu. Díky dobře vybranému routeru můžete streamovat nebo rychleji přenášet soubory.

Pozor na konektivitu

V dnešní době se zařízení s routerem většinou propojují bezdrátově, ta starší ale takovou technologii neumožňují, proto nepodceňujte ani konektory, které u routeru potřebujete. Standardem je WAN konektor a LAN nebo GLAN konektory. Čím víc GLAN konektorů router má, tím lépe. Od věci není ani USB vstup, třeba pro připojení externího pevného disku nebo tiskárny.

Méně
 
iMessage
WhatsApp
Chat