Už 24. 5. otevíráme novou prodejnu Smarty.cz v NC CityPark Jihlava. Exkluzivní slevy, které platí celý víkend, se dozvíš ZDE.

Virtuální realita pro mobilní telefony

Možnosti dnešních chytrých telefonů se neustále rozšiřují a tak se není čemu divit, že se stávají součástí tolik oblíbené virtuální reality. Pokud se hodláte naplno ponořit do světa virtuální reality a z pohodlí svého obýváku pozorovat mořské dno, hrát nejrůznější sporty nebo cestovat po světě, budete potřebovat pár věcí.

Který telefon je pro VR nejvhodnější?

VR je náročná technologie, není tak možné použít pro ni jakýkoli telefon. Smartphone pro VR musí splňovat poměrně vysoké hardwarové nároky. Telefon musí být vybaven pohybovými senzory, akcelerometrem a gyroskopem. Gyroskop je senzor používaný pro měření náklonu vašeho telefonu. Toto čidlo rozpozná, kam se ve virtuální realitě díváte. Tak můžete například ve hře potvrdit volbu nebo následovat šipky do další místnosti ve virtuální prohlídce bytu.

Displej takového telefonu by měl mít vysoké rozlišení, nejlépe QHD, a samozřejmě musí mít výkonný procesor se čtyřmi a více jádry.

Mobilní telefony, které jsou virtuální realitě přizpůsobeny již od výroby, bývají ještě vybaveny magnetometrem, který slouží k propojení s brýlemi a ovládání celého mechanismu. Ke spuštění VR technologie poté stačí jen stáhnout aplikaci.

Google Cardboard

Pokud takový výkonný telefon vlastníte, poddat se poté virtuální realitě není nic náročného. Pro vstup do virtuálního světa použijte jednoduše speciální 3D brýle. Ty slouží v podstatě jako držák, do kterého se mobil jednoduše usadí. Jejich cena se pohybuje od několika set do několika tisíc korun.

Společnost Google vytvořila ty nejdostupnější a stále velmi oblíbené brýle pro virtuální realitu Google Cardboard, které jsou vyrobené z tvrdého kartonu a pořídíte je asi za 200 Kč. Aby bylo jejich použití co nejširší, vyvinul navíc Google množství her, které jsou pro tuto hračku přizpůsobeny. Najdete je na Google Play a zabaví se s nimi celá rodina.

Vstupte do světa virtuálních her

3D brýle pro virtuální realitu slouží k používání s telefonem, počítačem nebo herní konzolí. Brýle k počítači jsou technicky vyspělejší a výsledné virtuální prostředí je dokonalejší. Pohyb snímá několik senzorů a kamer a vy si tak můžete užít i hraní náročnějších pohybových her.

Virtuální realitu si můžete vychutnat i na své herní konzoli. Brýle pro VR patří mezi zařízení, která přenáší pohyb uživatele do hry. Takovým zařízením je například i Kinect od Microsoftu. Velkou výhodou brýlí k herní konzoli je jejich jednoduchá kompatibilita se zařízením. K některým brýlím je možné si pořídit i herní ovladač. Díky němu je ovládání VR intuitivní a velmi jednoduché.