BLACK FRIDAY slevy až 80 %. Vybírejte zde
Přihlásit se

Virtuální realita

Virtuální realita se v dnešní době mezi chytrými technologiemi konečně hlásí o slovo. Ve zjednodušené formě se dostává k běžnému uživateli a umožňuje mu lepší zážitek z hraní her nebo pozorování filmů a videí.

Pokračovat

Obecně se jedná o headset, který se připojuje k počítači, herní konzoli nebo telefonu, který přináší fiktivní svět ve věrně zachycené simulaci. Součástí je i snímání pohybů uživatele. Díky širokému využití při hraní her se díky ní virtuálně podíváte na nejkrásnější místa naší planety, do neexistujících kouzelných světů nebo si vyzkoušíte adrenalinové zážitky, na které v reálu nemáte odvahu.

Aby bylo možné VR plnohodnotně využívat, musíte být vybaveni skutečně silným hardwarem o vysokém výkonu. Grafická karta tohoto zařízení by měla být také co nejkvalitnější.

Brýle

Teprve po nasazení 3D brýlí vás virtuální realita vtáhne naplno. Zažijte dobrodružství na místech, na která byste se ve skutečnosti nedostali. Hrajte, poznávejte a bavte se s virtuální realitou. Brýle můžete použít v kombinaci s počítačem, herní konzolí nebo i svým smartphonem.

  • VR brýle k počítači - Pokud chcete svůj počítač využít pro hraní her s virtuální realitou, měl by mít skutečně silný výkon a kvalitní grafickou kartu. Váš pohyb uvnitř VR je snímán celou řadou senzorů a kamer.
  • VR brýle k herní konzoli - Připojení 3D brýlí k herní konzoli je velmi jednoduché a neklade tak velké nároky na hardware zařízení.
  • VR brýle k mobilnímu telefonu - Do těchto brýlí se váš telefon v podstatě zacvakne a funguje tak jako zdroj celé VR. Užijte si své hry v úplně novém světle.

Ovladače

S tímto ovladačem prožijete virtuální realitu ještě lépe. Ovladač pro virtuální realitu slouží k ovládání hry gestikulací. Kromě toho na něm najdete i několik tlačítek pro ovládání nastavení her.

Ovladač pro virtuální realitu je důležitou součástí systému chytrých 3D brýlí, které pro tuto technologii využíváme.

Většinou je vybaven tlačítky, kterými jednoduše ovládáte menu hry a další nastavení. K tomu může mít i malý trackpad, na který lze klikat a používat k ovládání hry. Mimo to je jeho součástí i tlačítko imitující spoušť střelné zbraně, střílečky tak budou ještě zábavnější a intuitivnější. Aby vám při hraní nevypadl z ruky, je vybaven poutkem na zápěstí.

Na jedno nabití by měl vydržet až několik hodin hraní a díky ergonomickému tvaru perfektně padne do ruky.

Všechny filtry
+ Přidat další
Zrušit vybrané filtry
Všechny filtry