Nabídka pro firmy Nové
Košík

Ventilátory

Ventilátor je zařízení navržené k cirkulaci a ochlazení vzduchu v prostoru. Jeho hlavním účelem je zajišťovat vzduchový proud, což může pomoci při chlazení, ventilaci a zvyšování komfortu v místnosti. Díky technologii, kterou většina z nich obsahuje, je možné je ovládat pomocí mobilních aplikací, hlasových asistentů nebo nastavení automatických programů. Chceš se dozvědět více? Pokračuj ve čtení.

Více

Jak ventilátory fungují?

Ventilátory pracují na principu pohybu vzduchu. Pohon pohání lopatky nebo vrtule, které vytvářejí proud vzduchu. Tento proud vzduchu může buď zvyšovat cirkulaci vzduchu v místnosti, což pomáhá při odvádění tepla, nebo vytvářet příjemný proud vzduchu pro chlazení.

Jaké jsou druhy ventilátorů?

V dnešní době existuje několik druhů ventilátorů. Od stolních a přenosných, které jsou vhodné pro osobní použití a menší místnosti, podlahových, které jsou vhodné pro větší prostory přes stropní ventilátory, které mohou být vybaveny osvětlením, nástěnné ventilátory, které se montují na stěnu a jsou určeny pro omezené prostory až po chytré ventilátory, které se dají ovládat pomocí aplikace či hlasových asistentů.

Jak vybrat správný ventilátor?

  • Pamatuj vždy na velikost, každý ventilátor má své rozměry a záleží, zda jej pořizuješ do větší či menší místnosti.
  • Rozhodni se, který typ ti vyhovuje nejvíce. Chceš jej ovládat manuálně nebo chytře? Záleží jen na tobě.
  • U každého modelu také zjistíš, jak moc je daný ventilátor hlučný. Pokud bude umístěn do kanceláře, je potřeba, aby byl tichý, pokud jej však sháníš do dílny, hlučnost ti tolik vadit nebude.
  • V neposlední řadě zkontroluj kompatibilitu se systémem chytré domácnosti.

Kde všude můžeš ventilátor využít?

V horkých letních dnech, v kanceláři, ordinaci, tvořivé dílně, koupelně a spoustě dalších prostorů.

Méně