Nabídka pro firmy Nové
Košík

Úložiště pro Video

Potřebujete si zazálohovat video? Vsaďte na externí úložiště, které by měl mít k dispozici každý, kdo si pořizuje fotografie a videa. Kromě toho, že je bezpečně uschováte, si také ušetříte místo v počítači. Takové fotky a videa totiž zaberou docela dost místa.

Více

Jak vybrat to pravé úložiště na video?

Kdo z nás by chtěl přijít o své vzpomínky, které si uchovává v podobě fotek a videí? Když je máte uložené jen v počítači, hrozí, že se počítač rozbije nebo pevný disk odejde na věčnost. Když si svá data zazálohujete i na externí zařízení, máte větší šanci na to, že se na ně zase jednou budete moci podívat. Jaká úložiště jsou k dispozici?

  • Externí pevné disky jsou ideální volbou pro nenáročné uživatele, mají pohyblivou mechaniku, která je náchylnější k poškozením. Pro jejich pořízení hovoří příznivá cena a volná kapacita, mezi nevýhody patří hlučnost a možné přehřátí disku při vysokém zatížení.

  • Externí SSD disky jsou moderní variantou klasických HDD pevných disků, nemají ale pohyblivou mechaniku, takže jsou o dost odolnější. Potěší i rychlost a spolehlivost, data si na nich uchováte po řadu let. Nevýhodou je vyšší pořizovací cena.

  • Flashdisky se někdy nazývají i jako USB flash paměť nebo USB flash disk a jde o miniaturní datové médium v podobě přívěsku nebo klíčenky. Umožňují uchování dat i při odpojení napájení, nejčastěji se liší svojí kapacitou.

  • Paměťové karty používáme k ukládání dat, své využití mají ve videokamerách, fotoaparátech, mobilních telefonech, laptopech apod. Představují úsporné a praktické řešení jak pro úschovu dat, tak pro rozšíření paměti zařízení.

Méně
Vyberte si to správné příslušenství pro vaše zařízení: