Nabídka pro firmy Nové
Košík

Tipy a triky pro mobilní telefony

Jak udělat screenshot na iPhonu?

Potřebuješ rychle zachytit obsah svého telefonu? Chceš poslat fotografii, událost v kalendáři nebo vyfotit zprávu? Pro tuto příležitost je tu screenshot, snímek obrazovky, který ti usnadní sdílení veškerého obsahu tvého displeje za pomoci jednoduchých klávesových zkratek.


Jak udělat screenshot na Androidu?

Funkcí screenshot nebo také printscreen, která svým způsobem nahrazuje uživateli posílání odkazů, je vybavena většina chytrých telefonů. Jde o "vyfocení" obsahu tvého displeje v konkrétním okamžiku.


Jak odblokovat iPhone?

iPhone se stal tvou pravou rukou, máš v něm všechno. Střežíš si ho jako oko v hlavě, dáváš na něj pozor, nikdy by tě nenapadlo, že i ty budeš jednou řešit zablokovaný iPhone. Způsobů, jak se do téhle nepříjemné situace dostat, je poměrně hodně. Někdo zapomene kód, další si nevšimne, že si s ním pohrávají děti a šlamastyka je na světě. Nebo se může stát, že jsi iPhone dostal darem či si ho koupil, je spárovaný s Apple ID a ty se do něj nemůžeš dostat. Co teď? Je to bezvýchodná situace? Rozhodně se s tím dá něco dělat.


Jak vypnout či restartovat Phone 11?

Každý z nás potřebuje někdy svůj telefon vypnout. Možná se chystáš do divadla, možná nefunguje a potřebuješ ho restartovat, odnést ho do opravy nebo si chceš užít chvilku klidu a odpojit se od světa. V každém případě ti poradíme. Přinášíme ti jednoduchý návod, jak iPhone 11 vypnout.


Jak odblokovat telefon

Mobilní telefony jsou nedílnou součástí našich životů, bez nich už si ten svůj mnozí z nás představit ani nedovedou. Telefony jsou v dnešní době perfektně zabezpečené, většina z nás na tom svém má PIN, otisk prstu či Face ID. Jenže co když se stane, že si telefon zablokuješ? Jak ho zase odblokovat?


Živé tapety na mobil

Chceš mít na displeji svého telefonu pohyblivé obrázky a mít živou tapetu? Pohyblivé animace se nastavují na zamykací i domovskou obrazovku a získat je můžeš pomocí mobilních aplikací zdarma, které si nainstaluješ na svůj telefon. Přinášíme ti pár tipů, jak si vytvořit živou tapetu a kochat se tak pokaždé, když se na ni podíváš.


Jak restartovat iPhone?

Není to tak dávno, co jsi přešel/přešla na iPhone a podařilo se ti nějakým způsobem telefon zaseknout tak, že ho nemůžeš používat? Pak se ti jistě bude hodit pár tipů, jak iPhone restartovat.


Jak otočit obrazovku?

Otáčení obrazovky na mobilu je jednou z funkcí chytrých telefonů. Někdy se funkce hodí, jindy je spíš na obtíž. Proto je dobré vědět, kde můžeš funkci vypnout a zapnout.


Jak propojit mobil s TV?

Máš v telefonu uložená videa nebo fotografie a chceš si je prohlédnout, případně je ukázat i někomu jinému, ideálně na velké obrazovce televize? Pak určitě přemýšlíš, jak mobil s TV propojit. Možností je hned několik, pojďme si je ukázat.


Jak odemknout zámek obrazovky?

Podařilo se ti několikrát zadat chybný kód nebo gesto pro odemknutí obrazovky a zobrazila se ti hláška o Zapomenutém gestu? Nepanikař, existuje hned několik způsobů, jak se do uzamčeného zařízení dostat.


Jak najít svůj telefon?

Ztracený telefon je noční můra většiny z nás, protože právě mobil je naší tajnou schránkou, ve které uchováváme ty nejdůležitější informace. Naštěstí, díky moderní době, ve které žijeme, existuje několik spolehlivých možností, jak svůj telefon úspěšně dohledat. Jak vyhledat mobil co nejrychleji?


Jak nastavit telefon s Androidem

Dostal se ti do ruky nový Android telefon a nevíš si s ním rady? Android je vůbec nejpoužívanější operační systém, mnoho uživatelů však neumí využít více než základní funkce svého telefonu. Abychom to změnili, provedeme tě jednoduchým postupem, abys svůj smartphone mohl využívat naplno.


Jak nastavit nový iPhone

Jsi nováčkem ve světě nakousnutého jablka a bázlivě otevíráš krabičku s novým iPhonem v nepříjemné předtuše, že jej sám nedokážeš nastavit? V tomto jednoduchém návodu tě provedeme základním nastavením tvého nového Apple zařízení krok po kroku tak, abys jej mohl plnohodnotně využívat.


Jak zálohovat Android?

Má ji armáda i každý fotbalový tým. Proč ji nepořídit i svému Androidu? Záloha tvého zařízení je nedílnou součástí světa chytrých telefonů, a čím dříve začneš, tím menší nebezpečí ztráty dat ti hrozí.


Jak zálohovat iOS?

Přišel jsi o všechna důležitá data a teď si lámeš hlavu, jak je dostaneš zpět? Zklameme tě, nedostaneš. Obnovení dat po smazání nebo ztrátě je většinou nemožné. Přitom existuje jednoduchý způsob, jak se této katastrofě vyhnout.


Jak správně nabíjet telefon a šetřit baterii?

Výdrž baterie je jedním z hlavních parametrů, na který dávají uživatelé při výběru chytrého telefonu největší zřetel. Baterie a její výdrž na jedno nabití ovlivňuje vše, co s telefonem můžeme dělat a jak se při jeho ovládání musíme chovat. Uživatelé, kteří se již smířili s nižší výdrží, u sebe neustále nosí powerbanku, ti ostatní už dávno používají množství triků, jak baterii svého telefonu udržet naživu alespoň jeden den.


Když nemáš foťák aneb jak fotit mobilem

Fotografování mobilem se stalo fenoménem dneška. Není se čemu divit, mobilní telefony jsou malé, stále je máme u sebe a poskytují i možnost ihned snímek upravit a sdílet na sociální sítě. Díky pokročilé technologii se prémiové smartphony pyšní i některými vlastnostmi skutečných fotoaparátů. Velkou výhodou telefonů oproti fotoaparátům je automatické zálohování snímků na Cloud. U foťáku musíš počkat domů, abys jej mohl připojit k počítači a stáhnout snímky, přitom hrozí možnost ztráty důležitých dat.


Jak zachránit utopený telefon?

Každému se to už minimálně jednou za život stalo, a komu ne, doufáme, že to tak zůstane. Pro případ nouze je však dobré znát postup, jak se s utopeným telefonem vypořádat. Všichni nosíme svůj telefon s sebou a pád do dřezu nebo umyvadla je tak reálnou možností. Některé telefony jsou proti vodě a prachu chráněny zvýšenou odolností, ale o ty, které to štěstí nemají, se musíme postarat sami. Pojďme se podívat na to, jak zachránit telefon, kterému jsme nedopatřením dopřáli koupel.


Jak stáhnout fotky z mobilu do počítače?

Potřebuješ si v telefonu udělat místo na nové fotografie? Nebo si chceš nechat vyvolat fotky z oslav, ale nechceš, aby ztratily na kvalitě? Přetáhni si je do počítače. Existuje několik způsobů, jak to provést.


Jak platit telefonem

O placení z telefonu jsi už nejspíš slyšel a možná už ho sám používáš. Bezkontaktní placení zjednodušuje nákup v mnoha ohledech. Nemusíš s sebou nosit peněženku nebo ji lovit v tašce. Je to jednoduchý a bezpečný způsob platby, který podporuje většina českých bank. Jak bezkontaktní placení telefonem funguje?