BLACK FRIDAY: Slevy na mobily, audio, smart, příslušenství a další!
Přihlásit se

Tipy na dárky pro babičku a dědu

Přemýšlíte, jaký dárek bude nejlepší pro vaši babičku nebo dědečka? Prarodiče mají často odlišný pohled na svět, a proto i jinou představu, jak by měl takový dárek vypadat. Proto je mnohdy velmi těžké se v jejich preferencích vyznat a udělat jim opravdovou radost. Abychom potěšili nejen své prarodiče, ale i ty vaše, přinášíme tipy na produkty, které potěší každého dědečka i babičku bez rozdílu. A budou Vánoce, jaké mají být!

Jednoduchý a intuitivní telefon

Přestože prarodiče většinou nevyužívají širokého portfolia vlastností dnešních smartphonů (jsou i výjimky!), stejně by u sebe měli mít vhodný mobilní telefon. Takový telefon by měl být uživatelsky jednoduchý, intuitivní, mít velký čitelný displej, velká tlačítka a hlasité vyzvánění.

Na telefony pro seniory se specializuje například společnost DORO, která nabízí telefony kompatibilní s naslouchátky, vybavené svítilnou a tlačítkem pomoci. Své babičce můžete koupit třeba telefon DORO 1360 nebo praktické véčko DORO 6050. Oba telefony mají navíc praktický nabíjecí stojánek, díky kterému se babička nebude muset prát s miniaturním nabíjecím kabelem.

Nenáročným uživatelům nebo prarodičům je určen také telefon Nokia 3310, legenda, která prošla proměnou na úrovni designu i funkcí. Telefon vydrží na jedno nabití až měsíc v kuse, polarizovaný displej nabízí lepší čitelnost na slunci a navíc je k dispozici v nových pestrých barvách.

Tipy Smarty


Darujte zdraví

Podzim života přináší bohužel vedle kýženého klidu a odpočinku i spoustu neduhů a nemocí. Pokud i vaši prarodiče trpí zdravotními nepříjemnostmi, zkuste jim nabídnout pomoc a úlevu. Darujte jim zdraví s některou ze zdravotnických vychytávek.

Pro stálou kontrolu srdečního tepu či kvality spánku pořiďte babičce fitness náramek nebo sport tracker. Ideální je třeba náramek Xiaomi Amazfit ARC, který vydrží nabitý i dvacet dnů v kuse, nebo minimalistický Xiaomi Mi Band 3, který babička na zápěstí téměř nezaznamená. Informace z náramku mohou posloužit například při kontrole u praktického lékaře.

Domácí kontrolu hodnot krevního tlaku zajistí měřiče na zápěstí. Měřič iHealth VIEW BP7s má certifikaci CE pro zdravotní zařízení, paměť až na 120 měření a dá se také jednoduše spárovat s chytrým telefonem. Podobné vlastnosti přináší i tlakoměr Nokia Compact nebo lékařský tlakoměr Scala SC7100.

Tipy Smarty


Ulehčete babičce práci

Jedna věc nelze babičkám upřít. Babičky jsou zkrátka pečlivky a doma mají vždy perfektně uklizeno. Starost o domácnost je ale v mnoha směrech náročná, proto se babičce bude hodit pár šikovných pomocníků, kteří jí usnadní práci.

Při úklidu celého bytu pomůže robotický vysavač. Takový vysavač je lehký, skladný, snadno se ovládá a navíc je pečlivý jako babička sama. Pro úklid celého bytu zvolte třeba vysavač Tesla RoboStar T10 s plánováním úklidu a automatickým dobíjením. Na plovoucí podlahy nebo parkety se hodí vysavač s mokrým čištěním Xiaomi Roborock Xiaowa, který vše perfektně vysaje, poté vytře a ještě si sám dojede do nabíjecí stanice.

V kuchyni se bude hodit chytrá rychlovarná konvice Xiaomi Mi Smart Kettle, která je vybavena třístupňovou ochranou proti přehřátí, probíjení a popálení. Konvice se dá ovládat smartphonem a nastavit tak například vaření vody na ranní kávu nebo odpolední čaj. Úžasným pomocníkem do kuchyně je i rýžovar Xiaomi Mi IH, který pomocí elektromagnetické indukce a inteligentního řízení teploty uvaří nejen rýži.

Tipy Smarty

Hudba stylově

Pokud chcete prarodičům připomenout šlágry jejich mládí, zapomeňte na MP3ky a CDčka. Vezměte to stylově a pořiďte jim rádio nebo gramofon. U prarodičů se jistě najde spousta desek, které si už léta nemají na čem přehrát, a pokud ne, není nic snazšího než zajít pro oblíbené elpíčko do hudebního obchodu nebo bazaru. Děda bude jásat.

Skvělou volbou je dřevěný gramofon Lenco LS-50 s integrovaným zesilovačem a dvěma reproduktory. Modernější vzhled přináší gramofon Lenco L-3867, který disponuje USB vstupem pro digitalizaci vinylových desek.

Pokud váš dědeček raději poslouchá rádio, můžete mu darovat stylové rádio v retro designu Denver CRB-619, ze kterého může poslouchat FM tuner stejně jako písničky ze svého mobilního telefonu. Pokud je váš dědeček technologicky zdatnější, zvládne i obsluhu internetového rádia Denver IR-110, které umožňuje naladit tisíce stanic z celého světa.

Tipy Smarty


Už žádné hledání brýlí

Přijdete na návštěvu k prarodičům a ti minimálně jednou za hodinu hledají svoje dioptrické brýle. Znáte tento scénář? Nejen brýle, ale i telefon nebo klíče, které nosíme neustále u sebe, můžeme snadno ztratit nebo založit. Proto byly vyvinuty speciální senzory, které vás upozorní, pokud se příliš vzdálíte od vybraného předmětu nebo zazvoní, když jej hledáte.

Orbit Glasses Finder hledač na brýle se nasazuje na nožičku brýlí a je tak nenápadný, že ho děda za uchem ani neucítí. Senzor upozorní svého majitele na to, že se od brýlí příliš vzdálil, nebo vyzvání, když brýle nemůže najít. Na jediné nabití navíc vydrží celý měsíc.

Peněženku spolehlivě pohlídá Orbit Card, senzor, který má podobu platební karty a vejde se tak snadno do jakékoli peněženky. Na klíče, kufr nebo jiný osobní předmět se dá připevnit senzor Orbit Stick On nebo FIXED Smile Key Finder, které vypadají jako přívěsek na klíče a vydrží nabité i půl roku.

Tipy Smarty


Pro klidný spánek

Spánek je důležitý u všech věkových kategorií. Ať už je nám pět, třicet nebo šedesát, kvalitní spánek potřebujeme pro správný chod celého organismu a regeneraci těla a mysli. Poznat, jestli je náš spánek kvalitní, není často snadné, přitom odhalení nedostatků může včas zamezit zdravotním problémům. Pomoci nám mohou snímače kvality spánku, které sbírají data o každé prospané minutě.

Nokia Sleep Sensor se jednoduše vloží pod polštář a zapojí do zásuvky. Senzor rozpozná nízkou, lehkou a REM fázi spánku, detekuje chrápání a sleduje srdeční frekvenci. Na podobném principu funguje i senzor Sleepace RestOn, který je tvořen pásem, jenž se jednoduše natáhne pod záda a nijak nenarušuje vaše pohodlí.

Více funkcí nabízí monitor kvality spánku Sleepace NOX. Tento senzor je ideální pro uživatele, kteří mají problémy s nespavostí. Před usnutím totiž NOX zapne tlumené světlo a uklidňující hudbu, která pomáhá usnout. Stejně klidným způsobem vás senzor i vzbudí. A nespavost nebdue mít šanci.

Tipy Smarty