Tipy na dárky pro babičku a dědu

Přemýšlíte, jaký dárek bude nejlepší pro vaši babičku nebo dědečka? Prarodiče mají často odlišný pohled na svět, a proto i jinou představu, jak by měl takový dárek vypadat. Proto je mnohdy velmi těžké se v jejich preferencích vyznat a udělat jim opravdovou radost. Abychom potěšili nejen své prarodiče, ale i ty vaše, přinášíme tipy na produkty, které potěší každého dědečka i babičku bez rozdílu. A budou Vánoce, jaké mají být!

Jednoduchý a intuitivní telefon

Přestože prarodiče většinou nevyužívají širokého portfolia vlastností dnešních smartphonů (jsou i výjimky!), stejně by u sebe měli mít vhodný mobilní telefon. Takový telefon by měl být uživatelsky jednoduchý, intuitivní, mít velký čitelný displej, velká tlačítka a hlasité vyzvánění.

Telefony pro seniory zařadio do svého portfolia mnoho společností. Své babičce nebo dědečkovi můžete koupit třeba telefon ALIGATOR A321, který má i stolní nabíječku, nebo praktické véčko CPA HALO 15. Oba telefony mají navíc praktický nabíjecí stojánek, díky kterému se babička i děda nebudou muset prát s miniaturním nabíjecím kabelem.

Nenáročným uživatelům nebo prarodičům je určen také telefon Nokia 3310, legenda, která prošla proměnou na úrovni designu i funkcí. Telefon vydrží na jedno nabití až měsíc v kuse, polarizovaný displej nabízí lepší čitelnost na slunci a navíc je k dispozici v nových pestrých barvách.

Tipy Smarty


Darujte zdraví

Podzim života přináší bohužel vedle kýženého klidu a odpočinku i spoustu neduhů a nemocí. Pokud i vaši prarodiče trpí zdravotními nepříjemnostmi, zkuste jim nabídnout pomoc a úlevu. Darujte jim zdraví s některou ze zdravotnických vychytávek.

Pro stálou kontrolu srdečního tepu či kvality spánku pořiďte babičce fitness náramek nebo sport tracker. Ideální je třeba náramek Xiaomi Mi Band 5, který vydrží nabitý i čtnáct dnů v kuse. Informace z náramku mohou posloužit například při kontrole u praktického lékaře.

Domácí kontrolu hodnot krevního tlaku zajistí měřiče na zápěstí. Měřič iHealth Push má certifikaci CE pro zdravotní zařízení, paměť až na 120 měření a dá se také jednoduše spárovat s chytrým telefonem. Podobné vlastnosti přináší i tlakoměr iHealth VIEW BP7s.

Tipy Smarty


Ulehčete babičce práci

Jedna věc nelze babičkám upřít. Babičky jsou zkrátka pečlivky a doma mají vždy perfektně uklizeno. Starost o domácnost je ale v mnoha směrech náročná, proto se babičce bude hodit pár šikovných pomocníků, kteří jí usnadní práci.

Při úklidu celého bytu pomůže robotický vysavač. Takový vysavač je lehký, skladný, snadno se ovládá a navíc je pečlivý jako babička sama. Pro úklid celého bytu zvolte třeba vysavač Xiaomi Mi Vacuum Mop Essential s plánováním úklidu. Na plovoucí podlahy nebo parkety se hodí vysavač s mokrým čištěním Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro, který vše perfektně vysaje, poté vytře a ještě si sám dojede do nabíjecí stanice.

Tipy Smarty


Hudba stylově

Pokud chcete prarodičům připomenout šlágry jejich mládí, zapomeňte na MP3ky a CDčka. Vezměte to stylově a pořiďte jim rádio nebo gramofon. U prarodičů se jistě najde spousta desek, které si už léta nemají na čem přehrát, a pokud ne, není nic snazšího než zajít pro oblíbené elpíčko do hudebního obchodu nebo bazaru. Děda bude jásat.

Skvělou volbou je dřevěný gramofon Crosley Cruiser Deluxe Havana v retro vzhledu s dvěma reproduktory. Modernější vzhled přináší gramofon Crosley T150, který má dvě rychlosti přehrávání a má vestavěný zesilovač.

Pokud váš dědeček raději poslouchá rádio, můžete mu darovat moderní rádio JBL Tuner 2, ze kterého může poslouchat FM tuner stejně jako písničky ze svého mobilního telefonu.

Tipy Smarty