Tipy na dárky pro domácí mazlíčky

Přestože jsou němí, jejich oči toho mnohdy řeknou víc než ten nejupovídanější člověk. Řeč je o domácích mazlíčcích, bytostech, které nám každý den dělají radost a jsou našimi věrnými společníky. A protože oni nám dávají tolik upřímné a bezelstné lásky a důvěry, měli bychom jim jejich laskavost oplácet. Přichystali jsme pro vás výběr těch nej chytrých produktů, které zpříjemní vašim miláčkům život. Nezapomeňte na své čtyřnohé kamarády ani o vánočních svátcích.

Dbejte na správnou výživu

Správná výživa je jedním z nejdůležitějších aspektů ovlivňujících zdraví vašeho domácího mazlíčka. Každý mazlíček by měl přijímat adekvátní množství pestré a vyvážené stravy vzhledem ke své tělesné konstrukci. V odhadnutí toho správného množství vám mohou pomoci chytré misky. Do chytré misky vysypete krmivo, ona jej zváží a informaci uloží do aplikace v telefonu. Aplikace poskytuje kompletní přehled o přijatém množství potravy a pomáhá vám zajistit dokonalý krmný plán pro vašeho miláčka. Malým pejskům nebo kočkám přijde vhod miska Petkit Fresh Metal Smart. Obě misky jsou navíc vyrobeny tak, aby je váš pes nedokázal jen tak převrhnout.

Skutečnou revolucí v krmení mazlíčků je však uzavíratelná miska, která je vybavena pohybovým senzorem. Ten detekuje, když se zvíře k misce přiblíží, a automaticky ji otevře. Ve chvíli, kdy se sytý mazlíček od misky vzdálí, zase se uzavře. Díky tomu bude psí žrádlo stále čerstvé, nebude osychat, v létě jej nebudou obletovat mouchy a vy se navíc zbavíte nepříjemného zápachu, který granule vydávají. Některé misky navíc dokáží rozeznat svého majitele podle čipu pod kůží. Díky tomu si mazlíčci nebudou vzájemně ujídat oběd.

Tipy Smarty


Nakrmte je, i když nejste doma

Kromě chytrých misek mohou dávkování krmiva zpříjemnit i automatické dávkovače, které se o vašeho miláčka postarají, i když zrovna nejste doma. Správný počet krmení v průběhu dne je u každého zvířete individuální. Kočky a štěňátka se k misce vrací opakovaně po celý den, dospělý pes naopak zhltne jednu plnohodnotnou porci ráno a druhou večer.

Ať už je vaším parťákem kočka nebo pes, jejich stravovací plán by měl mít svou pravidelnost. Co když se zrovna zdržíte v práci a váš vlčák bude doma kňučet hlady? Právě od toho jsou tu automatické dávkovače krmiva. Jde o zásobníky krmiva, které lze načasovat tak, aby dávkovaly krmivo v přesných časových intervalech. Tyto intervaly lze jednoduše nastavit, stejně jako přesné množství dávkovaného krmiva. Petwant PF 102 a Petwant PF 103 jsou navíc vybaveny kamerou a mikrofonem, takže svého miláčka k misce snadno zavoláte a pak můžete ze svého telefonu sledovat, jestli všechno snědl. Bezpečnostní zámek pak zajistí, aby se nedostal k celé zásobě a nesnědl víc, než jste nastavili.

Někteří mazlíčci vyžadují pouze čestvou, případně tekoucí vodu. Jak jim takovou vodu dopřát? V dnešní době zapomeňte na tekoucí kohoutky. Objevte kouzlo fontán pro mazlíčky! Pořiďte svému pejskovi nebo kočičce například dávkovač vody Petkit Eversweet 2, který je velmi tichý, snadno se ovládá a filtruje vodu.

Zásobníky mohou pomoci také v dodržování pitného režimu. Petkit Eversweet 3 dávkuje vodu přefiltrovanou přes speciální sítko, které zachytí chlupy, drobky a bakterie.

Tipy Smarty


Už žádní ztracení mazlíčci

Nejraději bychom už nikdy neslyšeli příběhy o ztracených mazlíčcích. Vy také ne? Pořiďte svému mazlíčkovi GPS tracker! V nabídce najdete spoustu trackerů, většina funguje jako přesné sledovací zařízení pomoc GPS a předplacené karty přímo v trackeru. Tracker Tractive pro psy i kočky jednodušše připnete na obojek, stáhente si mobilní aplikaci a hned máte přehled o svém mazlíčkovi! V aplikaci můžete sledovat přesný pohyb mazlíčka, ale i kolik toho naběhal. Ve tmě můžete rozsvítit diodu a mazlíčka tak velmi snadno najít.

V aplikaci si můžete nastavit i virutální plot - jakmile ho mazlíček překročí, vyskočí vám notifikace. K trackeru je nutné dokoupit měsíční tarif, který vyjde na pár korun a lze ho platit pouze měsíčně nebo nárazově.

Tipy Smarty