Tipy na vánoční dárky pro děti

Ačkoli se na Vánoce těší i množství dospěláků, nejvíce radosti vzbuzují u dětí, od malých holek a kluků až po teenagery. Ty se těší na voňavé vánoční cukroví, prázdninovou pohodu, pohádky a hlavně na nadílku pod stromečkem. Letošní Vánoce na Smarty se nesou v duchu dárkové inspirace. Podívejte se tedy, čím můžete potěšit svá dítka letos.

Vzdělávání hrou

Vzdělávací hračky pomáhají obohacovat dětskou představivost, nenásilnou a hravou formou rozvíjejí motorické schopnosti a zprostředkovávají nové znalosti. Takový je například dětský tablet Alcatel TKEE MAX, na kterém najdete nepřeberné množství aplikací, se kterými se vaše děti naučí základy z oblasti vědy, technologjí, umění i matematiky. Navíc je tablet upozorní na přestávky i na správnou vzdálenost od očí a správné držení těla. Sušivý gumový obal ho chrání před nárazy a pády. A o tom, co vaše dítko na tabletu dělá, budete mít navíc přehled díky kompatibilní appce na svém telefonu.

Další Smarty tipy:

  • Tablet na kreslení Xiaomi Mi LCD, vám ušetří spoustu papírů na kreslení a psaní
  • Globus světa dinosaurů Shifu Orboot, baví a vzdělává využitím rozšířené reality
  • Sada didaktických her Shifu Plugo 3v1, rozvíjí slovní zásobu a logické myšlení

Zábava na zemi i ve vzduchu

Snad každý kluk miluje vláčky a letadýlka na ovládání a všechny různé robotické hračky, které nám současná technologie nabízí. Pryč jsou doby, kdy měly hračky na dálkové ovládání dosah jen pár metrů a bylo potřeba spoustu tužkových baterií. Dnes jsou v kurzu roboti, které můžete nejen ovládat, ale dokonce i programovat. Robota Sphero RVR si sestavíte zcela podle vašich představ. Například jako nehroženého teréňáka, který pojede rychlostí až 7,2 km/h. Tomu říkáme zábava nejen pro kluky, ale i pro jejich tatínky!

Technologický pokrok a schopnosti chytrých telefonů jdou neustále kupředu a nyní se svým smartphonem můžeme ovládat i různé chytré hračky. Vzdušná dobrodružství může váš malý pilot zažít třeba s chytrou papírovou vlaštovkou, která komunikuje s telefonem prostřednictívm vlastní Wi-Fi sítě a má dosah až 100 metrů. Máte-li doma teenagera, který si chce jízdu na skatu nebo kole natočit z ptačí perspektivy, můžete mu pořídit drona DJI Mini 2, který nahrává ve 4K kvalitě, má dosah až 10 km a letový čas až 31 minut.

Tipy Smarty