Macy, iPady a vybrané produkty nakoupíte na splátky s 0% navýšením od Cofidis.
Přihlásit se

Tipy na dárky pro děti

Ačkoli se na Vánoce těší i množství dospěláků, nejvíce radosti vzbuzují u dětí, od malých holek a kluků až po teenagery. Ty se těší na voňavé vánoční cukroví, prázdninovou pohodu, pohádky a hlavně na nadílku pod stromečkem. Letošní Vánoce na Smarty se nesou v duchu dárkové inspirace, podívejte se tedy, čím můžete potěšit svá dítka.

Vzdělávací hračky

Vzdělávací hračky pomáhají obohacovat dětskou představivost, nenásilnou a hravou formou rozvíjejí motorické schopnosti a zprostředkovávají nové znalosti. Takový je například dětský tablet Alcatel A3 7" KIDS, na kterém najdete nepřeberné množství aplikací, se kterými se vaše ratolest naučí zeměpis, přírodopis, počty i základy čtení. Mimo to je vybaven hrami pro rozvoj pohybového aparátu a má slušivý gumový obal, který ho chrání před nárazy a pády. O tom, co vaše dítko na tabletu dělá, budete mít navíc přehled díky kompatibilní appce na svém telefonu.

Tipy Smarty


Zábava na zemi i ve vzduchu

Snad každý kluk miluje vláčky a letadýlka na ovládání a všechny různé robotické hračky, které nám současná technologie nabízí. Pryč jsou doby, kdy měly hračky na dálkové ovládání dosah jen pár metrů a bylo potřeba spoustu tužkových baterií. Dnes jsou v kurzu roboti, které můžete nejen ovládat, ale dokonce i programovat. Robota Sphero RVR si sestavíte zcela podle vašich představ. Například jako nehroženého teréňáka, který pojede rychlostí až 7,2 km/h. Tomu říkáme zábava nejen pro kluky, ale i pro jejich tatínky!

Technologický pokrok a schopnosti chytrých telefonů jdou neustále kupředu a nyní se svým smartphonem můžeme ovládat i různé chytré hračky. Vzdušná dobrodružství může váš malý pilot zažít třeba s chytrou papírovou vlaštovkou, která komunikuje s telefonem prostřednictívm vlastní Wi-Fi sítě a má dosah až 100 metrů. Máte-li doma teenagera, který si chce jízdu na skatu nebo kole natočit z ptačí perspektivy, můžete mu pořídit drona DJI Mini 2, který nahrává ve 4K kvalitě, má dosah až 10 km a letový čas až 31 minut.

Tipy Smarty


Pro nadané sportovce

Pohyb je důležitý, hlavně pak u dětí, které jej potřebují ke svému správnému vývoji. Abyste je vyhnali od počítačů a smartphonů, zkuste jim sportování zpříjemnit nějakou chytrou vychytávkou. Uvidíte, že s fitness náramkem zájem o vycházky znatelně vzroste. Zvlášť, pokud vyhlásíte rodinný souboj o rekordy v počtech kroků. Pro starší sportovce jsou tu vybavenější hodinky Honor Watch ES, které nezruinují vaši peněženku a zárveň potěsí svými funkcemi. Disponují vedle funkce počítání kroků také GPS, měřením tepu, spánku i stresu a vydrží nabité až 10 dní.

Skvělým dárkem pro sportovně založeného teenagera může být elektrická koloběžka Xiaomi Mi Electric Scooter 2. Koloběžka má odolnou konstrukci, dokáže jet rychlostí až 25 km/h a na jedno nabití dokáže ujet i 45 km, takže školáka spolehlivě dopraví do školy i domů. Konstrukci koloběžky lze navíc velmi snadno složit a uložit do šatní skříňky, kde bude v bezpečí po celé vyučování.

Ke sportu patří i hudba. Při jízdě na koloběžce tedy nesmí chybět stylová bezdrátová sluchátka, například Niceboy HIVE podsie. Sluchátka vydrží až 15 hodin na jedno nabití a mají skvělý zvuk s pořádnými basy. Potěší i jejich voděodolnost, díky které může vaše dítko poslouchat v suchu i dešti.

Tipy Smarty


Nadšeným hráčům

Kluci v pubertě tráví spoustu času hraním her, ať už na mobilu nebo počítači. Pokud tato záliba nepřekročí neúnosnou hranici, proč bychom je v tom nepodpořili? Hraní těch správných her v přiměřené míře tříbí mozek, zlepšuje prostorovou představivost, učí děti rozhodování a logickému myšlení.

Ideálním herním telefonem, který přináší dokonalý poměr ceny a výkonu, je Realme 6. Ten nabízí velký displej, výkonný procesor a grafickou kartu, které umožňují hraní her bez sekání a v té nejvyšší kvalitě. Co nejjednodušší ovládání smartphonu při hraní pak zajistí FIXED Joy herní joystick, který se pomocí přísavek jednoduše připevní na displej a stejně snadno jej lze i sundat.

Při hraní na počítači ocení malí hráči slušnou výbavu na psací stůl. Pořádné hraní se neobejde bez kvalitního zvuku, který mohou přinést například reproduktory značky Fenda nebo herní sluchátka Niceboy.

Tipy Smarty

Svět mobilní zábavy i vzdělávání

Dnešní doba je plná sociálních sítí, sdílení svých příběhů a fotek. Každý teenager sní o telefonu se skvělým foťákem i designem, který udělá dojem na kamarády i spolužáky. Skvělý fotoaparát i výkon nabídne například Xiaomi Redmi Note 9 Pro. Ten má nejen čytři zadní fotoaparáty, ale i kvalitní selfie kameru a velkou baterii s rychlonabíjením.

Chytrá zařízení jako například tablety jsou oblíbené hlavně pro svou všestrannost. Tablet může sloužit jako svkělý nástroj pro surfování na internetu, ale v dnešní době i pro studium. Tablet v kombinaci s klávenicí umí nahradit počítač a pro studijní účely je ideální. Například nový Apple iPad Air je k dostání v mnoha barevných kombinací, podporuje chytrou tužku Apple Pencil i klávesnici. Do iPadu lze zapsat i poznámky ze školy, jako do školního sešitu. S fólií Paperlike může tablet získat dokonce papírový povrch a kreslení na něm bude opravdu jako na papíře.

Tipy Smarty


Bez hudby ani ránu

Každá mladá slečna má svého hudebního idola, jehož písničky si pouští na mobilu pořád dokola od rána až do večera. Pokud lásku k její ikoně nesdílíte, pořiďte jí skvělá sluchátka., ve kterých může poslouchat, co se jí líbí, a to na plné pecky! Nejen pro rockerky jsou tady stylová sluchátka značky Marshall. Na cesty se budou hodit bezdrátová sluchátka přímo do uší, například odJBL.

Na venkovní vycházky i posezení přijde vhod bezdrátový reproduktor Lamax Storm. Ten se snadno spáruje s telefonem a vydrží hrát i celý den.

Tipy Smarty