Termostaty

Chceš ušetřit za energie? Regulovat teplotu v bytě pouhým lusknutím prstu? Přesně od toho jsou tu chytré termostaty, které ti umožní ovládat a přenastavovat teplotu každé místnosti, kdy se ti jen zachce, a to i na dálku pomocí tvého chytrého telefonu. Chceš se o termostatech dozvědět více? Pokračuj ve čtení.

Více

Co je termostat a jak se ovládá?

Termostat je zařízení sloužící k automatické regulaci teploty ve tvém domě. Jeho hlavní funkcí je udržovat konstantní teplotu nebo dosahovat požadované teploty, aniž bys musel manuálně zasáhnout. Termostaty se totiž jednoduše propojí s tvým chytrým zařízením a ty tak můžeš přenastavovat teplotu v domácnosti, odkudkoliv budeš chtít.

Jak termostat funguje?

Důležitou funkcí termostatů je následování vašich návyků. Pokud například snižuješ teplotu před tím, než jdeš spát, termostat se to naučí a příště už to udělá za tebe. K tomu sleduje také energetickou spotřebu a vytváří dlouhodobé statistiky. Ty si tak snadno spočítáš, kolik peněz jsi ušetřil. Stejným způsobem se dá ovládat i domácí klimatizace. I v tomto případě termostat zaznamenává vývoj teplot, měří vlhkost vzduchu a vytváří grafy a statistiky na základě dlouhodobého sledování.

Výhody termostatů

  • Energetická účinnost: Díky termostatu využij veškeré energie naplno. Je ti teplo nebo naopak zima? Reguluj teplotu v bytě pouhým kliknutí na tvém telefonu.
  • Komfort a pohodlí: Ať už se ti nechce vstávat z postele, nebo si chceš vytopit byt, než se vrátíš z dovolené, s termostaty tuto záležitost zvládneš raz dva. Velkou výhodou je, že nemusíš nic manuálně nastavovat, vše vyřídíš jednoduše ze svého telefonu.
  • Finanční úspory: V dnešní době jsou ceny energií opravdu vysoké. A kdo by na nich nechtěl ušetřit? S termostaty můžeš jednoduše sledovat a regulovat teploty ve tvém bytě. Zvládne totiž zaznamenat náhlou změnu teplot a sám ji upravit tak, aby maximálně snížil náklady.
  • Budoucnost chytré domácnosti: V dnešní době je většina domácností napojena na chytrá zařízení. Do budoucna tomu nebude jinak. Spolehni se na chytrou domácnost a objevují nové technologie, které jsou zároveň šetrné k naší zemi.

Jak vybrat termostat?

Výběr termostatu závisí na několika faktorech, včetně typu vytápění nebo chlazení ve tvém domě.

  1. Zjisti, jaký druh vytápění a chlazení využíváš (tepelné, elektrické, plynové čerpadlo). Některé termostaty nejsou plně kompatibilní se všemi systémy.
  2. Poté si vyber termostat, který se hodí k typu vytápění. V naší nabídce najdeš nejen termostaty pro bojlery, podlahové topení, radiátorové topení, ale také pro klimatizace.
  3. V neposlední řadě si vyber podle preferované ceny a designu.

Méně