Tablety pro děti a studenty

Doba se vyvíjí, zatímco my jsme trávili většinu času venku a úkoly psali do sešitu, dneska děti často sedí nad telefonem, tabletem nebo počítačem. Co naplat, i ty úkoly ze školy je třeba občas udělat na tabletu nebo počítači. Jak vybrat dětský tablet, který poslouží pro práci i zábavu?

Více

Jen tak nějaký tablet nestačí

Možná si říkáte, že je to tablet pro dítě, tak jeho výběru není třeba věnovat tolik pozornosti. Omyl! I takový tablet je třeba vybírat pečlivě. Přece nechcete, aby za pár týdnů ležel někde v koutě, protože nezvládne to, co váš potomek potřebuje.

Jak vybrat tablet pro děti?

První krok je asi jasný, nejdůležitější je ujasnit si, co od tabletu očekáváte. Budou na něm děti jen hrát jednoduché hry, chcete jim na něm pouštět pohádky a videa, nebo budou vypracovávat i nějaké ty úkoly, třeba do školy? Ale co dál?

  • Jak velký by tablet měl mít displej? Nejčastější jsou velikosti 7” až 11”, čím je displej větší, tím lépe se na něj kouká a tím víc je na něm prostoru na aplikace. Na druhou stranu se od velikosti odvíjí a náročnost obsluhy a také skladnost.
  • A co výdrž baterie? Zvládne dítě zabavit třeba na celé odpoledne? Vydrží delší cestu autem bez dobíjení?
  • Kolik do tabletu chcete investovat?
  • Podcenit nesmíte ani kapacitu úložiště. Možná se vám zdá, že žádné velké úložiště děti nepotřebují, ale různé aplikace, které si děti do tabletu nainstalují, ji poměrně rychle vyčerpají. Myslete na to dopředu.
  • Jaký operační systém preferujete? Android nebo iOS?
  • Má tablet disponovat i dalšími vychytávkami, třeba fotoaparátem?

Méně