Tablety na kreslení a grafické tablety

Zajímáš se o digitální kresbu, ilustrace nebo grafické práce? V tom případě ve tvé výbavě nesmí chybět grafický tablet na kreslení. V naší nabídce najdeš tablety jak pro začínající grafiky, tak ty pokročilé a experty.

Grafický tablet je zařízení, které grafikům, fotografům, ilustrátorům a dalším usnadní práci díky tomu, že nebudou muset tolik pracovat s myší. Jde o polohovací zařízení, které se skládá z aktivní plochy, ovládací plochy a stylusu.

Více

Preciznost grafických tabletů

  • Právě díky použití stylusu bude každý tvůj tah dokonale přesný. Už od prvního okamžiku pro tebe bude práce s grafickým tabletem naprosto přirozená, jako bys kreslil na papír.

  • Stylusy, neboli dotyková pera disponují různými úrovněmi citlivosti a platí, že čím vyšší počet stupňů, tím přirozenější a přesnější zacházení.

  • Při výběru se zaměř i na velikost pracovní plochy, aby odpovídala tvému pracovnímu zaměření.

  • Vybrat si můžeš také z grafických tabletů, které disponují obrazovkou. Zde je potřeba zohlednit jejich rozlišení, aby tvé výsledky byly dostatečně kvalitní a ostré. Dnes již nejsou výjimkou ani 4K displeje.

Konektivita a kompatibilita grafických tabletů

  • Vybrat si můžeš z drátových nebo bezdrátových variant. Na trhu najdeš grafické tablety s klasickým USB připojením i tablety s připojením pomocí bluetooth.

  • Stejně tak lze tablet na kreslení nabíjet pomocí napájecího kabelu nebo zvolit verzi, která funguje čistě na baterie.

  • Grafické tablety disponují i programovatelnými klávesami, kterým lze přiřadit různé klávesové zkratky pro zefektivnění práce.

  • Důležitá je i softwarová podpora. Dej si tedy pozor na to, aby grafický tablet plně spolupracoval s tvým operačním systémem jako je Windows, MacOS či Linux.

Nutno dodat, že na poli klasických tabletů dochází k obrovským posunům v technologiích, a proto se jejich využití stále více přibližuje ke grafickým tabletům. Není tedy náhodou, že grafici i ilustrátoři stále více sahají po tabletech jako jsou Apple iPad či Samsung Galaxy Tab, jenž grafické tablety dokáží více než zdárně zastoupit.

Méně