Sportovní seriál na Smarty

Nejkrásnější pohled na svět je z koňského sedla, to je fakt. Pokud však bujného oře nevlastníte, podobný zážitek nabídne i sedlo jízdního kola. Vítr ve vlasech, míhající se krajina a rytmus šlapání působí na tělo a mysl jako balzám. Kromě toho, že je jízda na kole skvělým odreagováním od běžných starostí, je i náročným sportem, který dá vašim svalům pořádně zabrat. Pokud rychle šlapete na nižší převod, nahrazuje vám kolo aerobní trénink. Při delším vytrvalostním šlapání zase posilujete hýžďové svaly, stehna a lýtka. Ať už jste zastánci spanilých vyjížděk do parku nebo jste fandové spíše dravější cyklistiky, máme pro vás pár tipů, jak si čas strávený na kole užít naplno a navíc bezpečně.

Zajímá vás, jaké vychytávky vám nesmí chybět na kolo? Dále čtěte ZDE.


„Jestli chcete něco vyhrát, běžte 100 metrů. Jestli chcete něco zažít, běžte maraton.“

Slavná slova Emila Zátopka stále motivují masy k nazouvání běžeckých bot a překonávání hranic. Běh se stal synonymem moderního životního stylu a kdo neběhá, jako by nebyl. Pohyb je důležitou součástí zdravého životního stylu, ať už chcete zhubnout nebo si jen vybudovat fyzičku. Běhání patří spolu s jízdou na kole k nejoblíbenějším sportům, a to především díky nízkým požadavkům na vybavení. Stačí si nazout boty a vyběhnout. Žijeme však v době technické, a proto si k běžecké obuvi pořiďte i některé z chytrých zařízení, která vám běhání zpříjemní a usnadní.

Vyběhnete si s námi? Více čtěte ZDE.


Počasí láká k vodě a protože koupání už Čechům nestačí, roste obliba vodních sportů. Kdo chce být aktivní i v létě, má na výběr množství zábavných aktivit, které lze provozovat na vodě či pod vodou. A protože my těmto sportům rozhodně fandíme, připravili jsme pro vás seznam těch nej a doplnili ho doporučením šikovných zařízení, která vám léto ještě více zpříjemní.

Pojďte si s našimi produkty třeba zaplavat. Více info ZDE.


“V nohách mám už tisíc mil, stopy déšť a vítr smyl…” I autor této písně dobře věděl, že občas není nic lepšího, než vyrazit na pořádnou túru. Chůze je zdravá nejen pro naše srdce, nohy a záda, ale také pro naši psychiku. Krátká procházka pomůže utřídit myšlenky, dlouhá túra zase překonat výzvy a pomoci vytrénovat fyzičku. Pojďte s námi zjistit, kam vás nohy zanesou!

Vykročte si se Smarty na procházku, výlet nebo pořádnou túru! TUDY.


Pořídili jste si nového domácího mazlíčka a marně přemýšlíte, jak nadále provozovat své sportovní aktivity, aniž byste svého miláčka pravidelně opouštěli? Svůj běžný denní režim nemusíte měnit. A pokud patříte k těm, kteří nesportují ani sami, natož pak se zvířetem, měli byste začít. Se svým psem nebo kočkou totiž můžete podnikat mnoho aktivit, které protáhnou svaly nejen vašim čtyřnohým společníkům, ale i vám.

Více o radovánkách s vašimi mazlíčky čtěte ZDE.


„Neděláme tyto sporty, abychom unikli životu, ale aby život neunikl nám.”

Tato věta, kterou pronesl paraglider Bob Drury, přesně vystihuje filozofii extrémních sportů. Extrémní sport je v původním významu takový sport, jehož provozování údajně provází zvýšená hladina adrenalinu v krvi a jeho milovníci si zahrávají se životem. Tento dojem je však nepřesný, při extrémních sportech dochází především k uvolňování hormonů endorfinu, dopaminu a serotoninu, tedy spíše hormonů štěstí než strachu. Bojíme se zkrátka rádi, a ne nutně je extrémní sport vždy na hraně života a smrti.

Více o extrémních sportech čtěte ZDE.