Sportovní seriál: 4. díl: Turistika

“V nohách mám už tisíc mil, stopy déšť a vítr smyl…” I autor této písně dobře věděl, že občas není nic lepšího, než vyrazit na pořádnou túru. Chůze je zdravá nejen pro naše srdce, nohy a záda, ale také pro naši psychiku. Krátká procházka pomůže utřídit myšlenky, dlouhá túra zase překonat výzvy a pomoci vytrénovat fyzičku. Pojďte s námi zjistit, kam vás nohy zanesou!


Městská turistika

Zní to komplikovaně? Není! Městskou turistiku někdy provozoval každý z nás, ať už to byly procházky v místě našeho narození nebo výlety do zahraničních metropolí. V neznámém městě se pak můžeme snadno ztratit. Neměli bychom proto zapomenout na šikovnou navigaci, která nás vymotá z benátských uliček stejně jako z rušných ulic New Yorku. Aplikace Mapy.cz od Seznamu jsou dostupné na Android i iOS a navíc je můžete používat i offline. A už se v centru nikdy neztratíte!

Ačkoli jsou procházky po městě zdánlivě nenáročné, divili byste se, kolik kilometrů budete mít večer v nohách. Abyste si mohli udělat obrázek o tom, jaký byl váš aktivní den, je tu pro vás fitness náramek LAMAX BFit s monitoringem denní aktivity a přehlednými notifikacemi.


Dálkové pochody

Znáte pochod Praha - Prčice? Tento celorepublikově známý pochod, který měl v roce 2015 už 50. výročí, se řadí mezi pochody dálkové, tedy takové, které přesáhnou 50 km za jeden den. Takový pochod většinou organizuje jednotlivec - pochodový nadšenec, nebo sportovní organizace, a vy se můžete zapsat, ať už jste nováček nebo ostřílený turista.

Nemusíme jistě připomínat, že pokud se rozhodnete pochodovat do Prčic nebo kamkoli jinam, váš výkon by měl být zaznamenán. Apple Watch Series 3 si zapíšou za uši, kolik jste ušli kilometrů, budou kontinuálně měřit váš tep a navíc dokáží určit, jaké jste zvládli převýšení. V nastavení hodinek navíc najdete i speciální Outdoor walk program.

Na pochod se nezapomeňte vybavit i powerbankou, která má navíc integrovanou svítilnu. Powerbanka CellularLine INTERPHONE FREEPOWER TREK je stavěná do nepříznivých podmínek, protože splňuje normu odolnosti IP64, a bude skvělým průvodcem na všech vašich cestách.

Cestu si navíc můžete zpříjemnit nějakou tou motivační hudbou! Proto byste se měli vybavit i malým a přenosným repráčkem, který se dá připevnit třeba na batoh. Bose Soundlink Micro Bose Soundlink Micro vyniká kvalitou zvuku a zvýšenou odolností IPX7.


Tramping

Tramp, vandr, čundr. To jsou jen některá z označení této v Čechách oblíbené aktivity.Trampování má u nás hluboce zakořeněnou tradici a kouzlo často bezcílného potulování a spaní pod širákem stále láká zástupy mužů i žen.

Pokud se i vy chystáte na nějaký ten tramp, mimo spacáku si sbalte i mobil pro nutné spojení se světem a nezapomeňte k němu přihodit powerbanku. Solární powerbanka OUTXE Savage IP66 se dobije během cesty, je velmi odolná vůči vnějším vlivům a váš telefon plně dobije i několikrát. Na cestu vám posvítí multifunkční svítilna OUTXE IP68 3v1, která navíc slouží jako večerní lampička a zároveň powerbanka.

Toulky přírodou mohou být náročné na vaši fyzičku. Abyste si přesně změřili zdolanou vzdálenost a další aspekty svého výkonu, pořiďte si chytré hodinky, které vše pohlídají za vás. Samsung R600 Gear Sport jsou voděodolné hodinky s vysokou výdrží, které změří vzdálenost, čas i kalorie. A čundr může začít!


Horská turistika

I horská turistika si získala své příznivce. Chození po horách se stalo mezi Čechy tolik populární, že jsou česká horská centra a lanovky v provozu téměř celý rok. Výhled z vrcholků našich hor totiž nikdy neomrzí a na výšlapy se vydávají i rodiny s dětmi.

Pokud hory navštěvujete v létě i v zimě a život bez pohorek na nohách si neumíte představit, pořiďte si obrněný smartphone Ulefone Power 5. Telefon má šestipalcový displej s tvrzeným sklem, robustní konstrukci a baterii s nejvyšší kapacitou na trhu 13 000 mAh.

Své výkony důkladně zaznamenejte s pomocí hodinek Garmin fenix 5 Silver Optic s optickým měřičem tepu, vysokou výdrží a voděodolným provedením. Garminy navíc zvládnou pohodlně monitorovat vaši srdeční činnost 24 hodin denně.

Vyšlápli jste až na vrchol? Tak si udělejte panoramatický snímek celé krajiny! Moderní kvadrokoptéra BML Phoenix HD s dálkovým ovládáním a pokročilými funkcemi vystoupá do ohromné výšky a pořídí dechberoucí záběry v úhlu až 90°.


Nordic walking

Nordic walking neboli severská chůze je dynamická chůze pocházející z Finska, která se provozuje s pomocí sportovních holí na horách a vrcholcích stejně jako na rovině. Tato aktivita je vhodná pro všechny věkové kategorie a slouží k rovnoměrnému rozpohybování celého těla. Při tomto sportu se krom nohou pohybují i ruce a díky tomu se upravuje držení celého těla.

Pokud si vyrazíte na túru sami, jistě oceníte praktická bezdrátová sluchátka BOSE SoundSport Free, která disponují kvalitním zvukem, pětihodinovou výdrží baterie a stabilním zpracováním, které dokonale padne vašim uším. Na své pouti se samozřejmě nezapomeňte vycvaknout. Teleskopická selfie tyč FIXED Bluetooth zajistí stabilní uchycení vašeho smartphonu a vytvoření povedeného snímku.

Při výšlapu do hor nezapomeňte ochránit své osobní věci před deštěm a vlhkostí pomocí voděodolného vaku Celly Explorer. Tento vak v různých velikostech má navíc integrovanou kapsičku na mobil, přes kterou lze navíc smartphone pohodlně ovládat.


Geocaching

Geocaching stojí na pomezí hry a pěší turistiky. Jde o hledání skrytých schránek, tzv. cache (česky keší), za pomoci navigačního systému a známých GPS souřadnic. Pokud geocacher schránku najde, podepíše se do logbooku a případně vymění drobnost, která bývá v keších ukrytá. Poté schránku opět zamaskuje pro dalšího “lovce”.

Abyste se při keškování neztratili, pořiďte si tu pravou navigaci. Outdoorová navigace Garmin Montana 610 PRO vás díky vysoce citlivému GPS čipu zvládne najít i v místech, kde je minimální výhled na oblohu. Je vysoce odolná proti vodě a geocaching přímo podporuje. V navigaci je předehráno 250 000 keší včetně informací o jejich lokalitě, terénu a šikovných rad pro jejich hledání.

Co kdyby se vám při hledání kešek vybil telefon nebo navigace? Raději s sebou vezměte powerbanku SWISSTEN Black Core Slim disponující kapacitou 15 000 mAh. Pro majitele iPhonů je nejvhodnější volbou powerbanka SWISSTEN iNLIGHT, která vaše jablíčko zvládne nabít i několikrát za sebou.