Sluchátka se stala nedílnou součástí našich životů. V naší široké nabídce naleznete drátová i bezdrátová sluchátka, herní sluchátka s mikrofonem, sluchátka na sport. Ať už sháníte kvalitní náhlavní sluchátka, nebo drobné špunty určená na sport, u nás si spolehlivě vyberete.
Více
Široký výběr sluchátek, nejrůznějších druhů, barev a velikostí. Sluchátka dělíme dle typu na špuntová, pecková a náhlavní. Dále je dělíme na uzavřená či otevřená. V neposlední řadě sluchátka musíme rozdělit na drátová a bezdrátová. Velmi specifickou skupinou sluchátek jsou pak sportovní sluchátka a handsfree.
Dle typu
- Špuntová: Klasická špuntová sluchátka se často dodávají jako obsah balení u většiny dnešních smartphonů. Výhodou je, že špuntová sluchátka nabízí celou řadu vyměnitelných gumových špuntů, a tak jistě naleznete optimální velikost pro vaše uši. Jejich nošení je velmi pohodlné. Špuntová sluchátka jsou vhodná na sport, protože dobře drží v uších, a tak je jistě rádi využijete například při běhání. Jsou velmi lehká a skladná, a tak jsou vhodná i na cestování.
- Pecky: Pecková sluchátka nejsou zdaleka tak oblíbená, jako sluchátka špuntová. Jednoduše se vkládají do uší. Jejich problémem je jednotná velikost, která nemusí vyhovovat každému, a tak při prudším pohybu nemusí správně sedět na místě. Zpravidla nedisponují tak kvalitní reprodukcí zvuku z důvodu, že v uších nejsou zasazena tak hluboko jako špuntová sluchátka.
- Náhlavní: Náhlavní sluchátka jsou zpravidla určena pro hudební fajnšmekry. Díky své velikosti jsou schopná reprodukovat hudbu ve vysoké kvalitě s precizním projevem basů, středů i výšek. Tato sluchátka jsou často dostupná v bezdrátové variantě, která se páruje pomocí bluetooth. Nejznámějším zástupcem tohoto segmentu jsou sluchátka značky Beats. V případě, že dáváte přednost opravdu kvalitní reprodukci zvuku, sáhněte po náhlavních sluchátkách. Kvůli své velikosti nedokážou nabídnout takovou praktičnost, na druhé straně však nabídnou o mnoho kvalitnější zvukový projev.
Dle konstrukce
- Otevřená: Otevřená sluchátka neobepínají uši tak jako sluchátka uzavřená. Nedokážou tedy dobře izolovat okolní ruchy. Typickým zástupcem tohoto typu sluchátek jsou proslulá Koss Porta Pro.
- Uzavřená: Uzavřená sluchátka mají tu výhodu, že svou konstrukcí obklopují celé uši, a tak téměř dokonale odstiňují od okolního hluku. Zpravidla nabídnou kvalitnější reprodukci zvuku.
Dle připojení
- Kabelová: Kabelová sluchátka se do mobilního telefonu či tabletu připojují pomocí konektoru 3,5 mm jack. Jejich výhodou je, že sluchátka jako taková nemusí nést samostatnou baterii, protože jsou napájeny pomocí připojeného kabelu a není třeba, aby byly vybaveny bluetooth konektivitou. Na druhou stranu jsou oproti bezdrátovým sluchátkům poměrně nepraktická z důvodu nutnosti připojení kabelu, který se zamotává a plete se. Životnost takových sluchátek je pochopitelně limitována tím, jak se k nim jejich uživatelé chovají. Nejčastějším důvodem poruchy je nesporně poškození kabelu či konektoru, ne sluchátek jako takových. Pro praktičtější zacházení se sluchátky někteří výrobci nabízí možnost odnímatelného kabelu. Nezřídkakdy se též setkáme se sluchátky, která nabídnou plochý kabel, který se jen těžko zamotá. S takovým řešením se často setkáme u značky Beats.
- Bezdrátová:Bezdrátová sluchátka mají velkou výhodu v jejich praktičnosti. Nemusíte řešit, že jste připojeni kabelem ke smartphonu či tabletu a je možné se od připojeného zařízení vzdálit až na několik metrů. Tato sluchátka však mají i své nevýhody. Je nutné je připojovat přes bluetooth, a tak je třeba, aby měla vlastní napájení. Baterie se tedy musí nabíjet, čímž je pohodlnost jejich používání limitována.
Specifická sluchátka:
- Sportovní sluchátka: Sportovní sluchátka zpravidla bývají bezdrátová s typem konstrukce špuntová. Tato sluchátka jsou skvělým kandidátem pro použití, na běh, kolo či posilování. Díky bezdrátovému připojení se vám nikde nepletou a nemotají žádné kabely. Takováto sluchátka bývají často voděodolná, aby je bylo možné používat i v děšti a zárověň, aby obstála v kontaktu s agresivním potem.
- Handsfree: handsfree sluchátek známe celou řadu. V případě, že hodně telefonujete například v autě, handsfree sluchátka vám přijdou vhod. Za handsfree můžeme považovat i klasická sluchátka k telefonu, která jsou vybavena mikrofonem připevněným na kabelu. Díky němu pro telefonní hovor není nutné vůbec sahat na telefon. Velmi často se setkáme i s bluetooth handsfree headsetem, který se jednoduše vkládá do jednoho ucha a lze s ním následně pohodlně telefonovat. Je důležité zmínit, že veškerá sluchátka, která jsou bezdrátová jsou kvůli připojení přes bluetooth náročná na energii, a tak je nutné je nabíjet či měnit baterii.
Méně