Přihlásit se

Skenery

Skenery tvoří jakousi spojku normálního a digitálního světa. Umožňují nám snímat předlohu v papírové podobě a převést ji do té digitální. Své využití najdou jak v kancelářích, tak v domácnostech. Naskenovat smlouvu nebo nějaký jiný dokument sem tam potřebuje každý z nás. Pro jaký skener se rozhodnout a podle čeho ho vybrat?

Skenery nám dokáží usnadnit život, obzvlášť v dnešní době, kdy je občas třeba mít dokument nejen v listinné podobě, ale také ho třeba poslat e-mailem.

Jak vybrat ten nejlepší skener?

Nejrozšířenější variantou jsou stolní skenery, které jednoduše připojíte k počítači a můžete s ním hned začít pracovat. List papíru s textem nebo obrázky položíte na skleněnou plochu, pod kterou se pohybuje snímací mechanismus. Mezi důležité parametry pro jeho výběr patří rozlišení, rychlost skenování, konektivita a další funkce, které se mohou hodit.

Pokračovat

  • Rozlišení skeneru se udává v jednotkách DPI a udává, kolik obrazových bodů snímač dokáže rozpoznat na jeden palec délky. Čím je číslo vyšší, tím je obrazový záznam kvalitnější a detailnější.
  • Rychlost skenování se odvíjí od rozlišení, velikosti dokumentu a také výkonu počítače. * Dnešní skenery obvykle snímají předlohu o velikosti A4 v rozmezí 20-30 sekund.
  • Jak připojit skener k počítači? Skenery obvykle připojuje prostřednictvím USB, LAN, Wi-Fi nebo HDMI.
  • Jaké další funkce skeneru se mohou hodit? OCR (funkce rozpoznání textu v dokumentech), Duplex (po jediném vložení skenery nasnímají dokument z obou stran), podavač dokumentů, displej, interní paměť a další.

Skrýt

Nejprodávanější

1
Epson WorkForce DS-410 skener

Univerzální skener Epson WorkForce DS-410 nabízí rozlišení skeneru 600 x 600 DPI, kapacitu podavače na 50 listů, rychlost skenování až 26 stránek za minutu, oboustranné skenování, rozhraní USB 2.0 B a práci s formáty A4, A5 i A6.

3 %  z 7 990 Kč

7 790 Kč

2
Epson Workforce DS-70 skener

Spolehlivý skener Epson Workforce DS-70 nabízí rozlišení skeneru 600 x 600 DPI, kompaktní design, rychlost skenování až 11 stránek za minutu, rozhraní USB-A a práci s formáty A4, A5 i A6.

6 %  z 3 490 Kč

3 290 Kč

3
Epson Workforce ES-60W skener

Univerzální skener Epson Workforce ES-60W nabízí rozlišení skeneru 600 x 600 DPI, WiFi Direct, rychlost skenování až 15 stránek za minutu, rozhraní USB 2.0 Micro-B a práci s formáty A3, A4, A5 i A6.

4 390 Kč

Zobrazit dalších 7 produktůSkrýt posledních 7 produktů
Všechny filtry
+ Přidat další
Zrušit vybrané filtry
Všechny filtry