Slavíme 10. narozeniny a soutěžíme o skvělé ceny!
Přihlásit se

Skenery

Skenery tvoří jakousi spojku normálního a digitálního světa. Umožňují nám snímat předlohu v papírové podobě a převést ji do té digitální. Své využití najdou jak v kancelářích, tak v domácnostech. Naskenovat smlouvu nebo nějaký jiný dokument sem tam potřebuje každý z nás. Pro jaký skener se rozhodnout a podle čeho ho vybrat?

Skenery nám dokáží usnadnit život, obzvlášť v dnešní době, kdy je občas třeba mít dokument nejen v listinné podobě, ale také ho třeba poslat e-mailem.

Jak vybrat ten nejlepší skener?

Nejrozšířenější variantou jsou stolní skenery, které jednoduše připojíte k počítači a můžete s ním hned začít pracovat. List papíru s textem nebo obrázky položíte na skleněnou plochu, pod kterou se pohybuje snímací mechanismus. Mezi důležité parametry pro jeho výběr patří rozlišení, rychlost skenování, konektivita a další funkce, které se mohou hodit.

Pokračovat

  • Rozlišení skeneru se udává v jednotkách DPI a udává, kolik obrazových bodů snímač dokáže rozpoznat na jeden palec délky. Čím je číslo vyšší, tím je obrazový záznam kvalitnější a detailnější.
  • Rychlost skenování se odvíjí od rozlišení, velikosti dokumentu a také výkonu počítače. * Dnešní skenery obvykle snímají předlohu o velikosti A4 v rozmezí 20-30 sekund.
  • Jak připojit skener k počítači? Skenery obvykle připojuje prostřednictvím USB, LAN, Wi-Fi nebo HDMI.
  • Jaké další funkce skeneru se mohou hodit? OCR (funkce rozpoznání textu v dokumentech), Duplex (po jediném vložení skenery nasnímají dokument z obou stran), podavač dokumentů, displej, interní paměť a další.

Skrýt

Nejprodávanější

1
Epson FastFoto FF-680W skener

Mimořádně rychlý fotografický skener Epson FastFoto FF-680W disponuje výkonem pro skenování až 30 fotografií za 30 sekund. Nabízí rozlišení skeneru 600 x 600 DPI, přeskočení prázdných stran, odstranění děr, automatickou korekci zkosení i obrazu, skenování do cloudu, korekci barev, obnovení barev a rozhraní USB 3.0 a WiFi.

15 290 Kč

2
Epson Perfection V850 Pro skener

Profesionální skener Epson Perfection V850 Photo speciálně určený pro skenování fotografií a filmů nabízí vysoké rozlišení skeneru 6400 DPI, technologii Digital ICE pro filmy a fotografie, vylepšení barev RGB, profesionální software SilverFast SE Plus 8 a i1 Scanner, automatickou korekci zkosení, vylepšení textu, minináhled, víceúčelové uživatelské rozhraní, redukce zrnění, odstranění prachu a rozhraní USB-A.

26 790 Kč

3
Epson WorkForce DS-730N skener

Kompaktní a výkonný skener Epson WorkForce DS-730N nabízí rozlišení skeneru 600 x 600 DPI, kapacitu podavače na 100 listů, rychlost skenování až 40 stránek za minutu, displej, skenování do cloudu, rozhraní USB 2.0 B, RJ-45 (Ethernet), oboustranné skenování a práci s formáty A4, A5 i A6.

10 890 Kč

Zobrazit dalších 7 produktůSkrýt posledních 7 produktů
Všechny filtry
+ Přidat další
Zrušit vybrané filtry
Všechny filtry