Nabídka pro firmy Nové
Košík

Skenery

Skenery tvoří jakousi spojku normálního a digitálního světa. Umožňují nám snímat předlohu v papírové podobě a převést ji do té digitální. Své využití najdou jak v kancelářích, tak v domácnostech. Naskenovat smlouvu nebo nějaký jiný dokument sem tam potřebuje každý z nás. Pro jaký skener se rozhodnout a podle čeho ho vybrat?

Skenery nám dokáží usnadnit život, obzvlášť v dnešní době, kdy je občas třeba mít dokument nejen v listinné podobě, ale také ho třeba poslat e-mailem.

Jak vybrat ten nejlepší skener?

Nejrozšířenější variantou jsou stolní skenery, které jednoduše připojíte k počítači a můžete s ním hned začít pracovat. List papíru s textem nebo obrázky položíte na skleněnou plochu, pod kterou se pohybuje snímací mechanismus. Mezi důležité parametry pro jeho výběr patří rozlišení, rychlost skenování, konektivita a další funkce, které se mohou hodit.

Více

  • Rozlišení skeneru se udává v jednotkách DPI a udává, kolik obrazových bodů snímač dokáže rozpoznat na jeden palec délky. Čím je číslo vyšší, tím je obrazový záznam kvalitnější a detailnější.
  • Rychlost skenování se odvíjí od rozlišení, velikosti dokumentu a také výkonu počítače. * Dnešní skenery obvykle snímají předlohu o velikosti A4 v rozmezí 20-30 sekund.
  • Jak připojit skener k počítači? Skenery obvykle připojuje prostřednictvím USB, LAN, Wi-Fi nebo HDMI.
  • Jaké další funkce skeneru se mohou hodit? OCR (funkce rozpoznání textu v dokumentech), Duplex (po jediném vložení skenery nasnímají dokument z obou stran), podavač dokumentů, displej, interní paměť a další.

Méně