Nová prodejna a výdejní místo na Politických vězňů 13, Praha 1. - Více zde

SIM karty a modemy

SIM karta opravňuje uživatele k využívání komunikačních technologií v konkrétní síti. Dnešní karty lze jednoduše přendavat z jednoho telefonu do druhého. Operátoři často nabízí perforované karty, jejichž velikost si můžete libovolně přizpůsobit podle typu telefonu.

Dnešní smartphony využívají tři typy SIM karet: miniSIM, microSIM a nanoSIM.Nejstarším typem je miniSIM, kterou známe ještě z tlačítkových telefonů. Její nástupkyní je zmenšená verze microSIM, která je momentálně nejběžnějším typem SIM karty. Nejnovější smartphony, třeba ty od Applu, používají nejmenší typ - nanoSIM kartu. SIM karty ještě můžeme rozdělit na ty, které podporují 4G LTE internet, a které podporují pouze 3G síť. Před koupí chytrého telefonu bychom si tedy měli překontrolovat, zda naše SIM karta umožňuje využít celý jeho potenciál.

Přechod na jinou SIM kartu

Zmenšení

Zmenšování karet se provádí především kvůli tomu, aby se ušetřilo místo v telefonu. V podstatě jde o oříznutí přebytečných částí kolem čipu SIM karty. Operátoři často nabízí perforované karty, jejichž velikost si můžete libovolně přizpůsobit podle typu telefonu. Pokud však karta perforovaná není, je nutné změnšit ji jiným způsobem. Velikost SIM karty si můžete nechat upravit u operátora, většina operátorů vám ale pravděpodobně raději dá novou SIM kartu.Kartu si můžete sami upravit nůžkami nebo speciálními kleštěmi. Touto metodou však riskujete, že svou kartu poškodíte.

Zvětšení

Pokud jste nuceni vrátit se z nějakého důvodu ke staršímu typu telefonu, budete pravděpodobně potřebovat mikroSIM nebo dokonce miniSIM kartu. V tuto chvíli se vám může hodit adaptér. V podstatě jde o oříznutý rámeček z největšího typu. Při koupi nové SIM karty se vám tedy vyplatí uchovat i rámeček, ze kterého jste adekvátní velikost vylomili.

Všechny kategorie

SIM karty a modemy pro:

Vyberte značku a model.
Filtry a parametry
Filtry a parametry
Obecné
Vzhled

Výrobce

Barva

Zrušit všechny filtry
1 produkt
Zrušit všechny filtry