Samsung Knox přináší telefon v telefonu

S nedobytností americké pevnosti Fort Knox, v níž jsou uloženy zásoby bankovního zlata, se potýkal už James Bond. Stejnou míru zabezpečení nyní přináší svým zákazníkům Samsung.


O co jde?

Samsung Knox je vícevrstvá nedobytná platforma na úrovni hardwaru i softwaru, která prostřednictvím řady kontrol ověřuje integritu zařízení a detekuje jakoukoli neoprávněnou manipulaci s ním.

Zabezpečení Knox je integrováno do tabletů a smartphonů Samsung a poskytuje uživatelům těchto zařízení maximální ochranu před zneužitím citlivých dat, malwarem a dalšími možnými riziky. Výsledkem je zařízení připomínající nedobytnou pevnost.

Samsung Knox Ekosystem

Zabezpečení Knox dokáže v zařízení oddělit soukromá data od firemních a tím vytvořit Android v Androidu, jakýsi kontejner, ve kterém je možné ukrýt a šifrovat citlivá data. Tak je například možné oddělit privátní data od sdílených ve služebních telefonech. Firemní IT oddělení mají pak přístup pouze ke sdílené části, ve které mohou provádět požadované změny.

Samsung Knox přináší IT správcům nástroj pro zjednodušení konfigurace až stovek firemních zařízení najednou. Knox Deployment Program obsahuje pět různých nástrojů pro snadné nastavení a správu vybraných zařízení.

Přináší řadu nástrojů pro hromadné nastavení mobilních zařízení dle požadavků firmy, jako jsou připojení k Wi-Fi, instalace aplikací nebo nastavení jednotného loga či tapety.

Umožňuje rychle a snadno automaticky zaregistrovat velké množství zařízení na konzoli EMM (Expanded Memory Manager). Poskytuje možnost správy více EMM profilů a je kompatibilní s většinou EMM služeb na trhu.

Poskytuje EMM řešení pro malé a střední firmy. Umožňuje nastavení zabezpečení zařízení, distribuci konfiguračních profilů VPN, Wi-Fi či certifikátů, a také vzdálené smazání firemních dat.

Knox Workspace poskytuje zabezpečený kontejner s ověřením, bezpečně odděluje osobní data od firemních a zprostředkovává přístup IT oddělení k zabezpečené části skrze MDM.

Tento nástroj umožňuje plně kontrolovat stav operačních systémů mobilních zařízeních, instalovat aktualizace a blokovat instalaci nežádoucích upgradů.


Jaké jsou hlavní výhody platformy Knox?

  • Bezpečnost ukotvená na hardware
  • Podpora vzdálené správy API
  • Snadná integrace se stálými firemními IT systémy
  • Možnost oddělení firemních dat od soukromých pro jejich snadnou správu
  • Hromadné dálkové nastavení, správa a konfigurace veškerých zařízení pouze z jedné administrátorské konzole

Chci Knox pro firmu

Mobily Tablety Apple Audio – Video Příslušenství Smart Použité Výprodej Oblíbené Porovnávač