Doporuč nám svého zaměstnavatele a získej 10 000 Kč. Více zde
Přihlásit se

Razer projekt Linda: mobil přestrojený za notebook

Že je nový Razer Phone šampionem ve výkonu, o tom není pochyb. Jaké by ale bylo využívat kvalit smartphonu v těle notebooku? Na tuto otázku odpovídá společnost Razer představením projectu Linda, notebooku, který vlastně funguje jako dokovací stanice pro nový Razer Phone. Telefon stačí jen zasunout do notebooku a výkonný Android ovládne váš počítač.

Notebook samotný disponuje jen několika konektory, baterií a pamětí. Zbytek zajišťuje Razer Phone, který se jednoduše zasune do přihrádky v prostorech, kde normálně bývá touchpad. Telefon sám tedy funguje jako touchpad a při některých činnostech i jako přídatný displej.

Obě zařízení navíc fungují v dokonalé symbióze. Razer Phone propůjčil pro odemknutí počítače čtečku otisku prstů, která je dostupná díky malému výřezu v těle notebooku. Linda zase napravuje jeden zásadní nedostatek telefonu, totiž absenci 3,5 mm jack vstupu.

Díky vysoké kvalitě stereo reproduktorů telefonu již nebylo nutné vybavit jimi notebook. Ušetřené místo bylo využito praktičtěji, a to na 200 GB interní paměti. Velkou výhodou je i v těle notebooku zabudovaná powerbanka, která váš telefon rychle dobije, ať jste kdekoli.