Užij si exkluzivní slevy 50 % v rámci našich Smarty days!

Prémiové notebooky

Odešel vám starý notebook a hledáte nový, který se stane vaším společníkem doma i v práci? Vyberte si z naší široké nabídky prvotřídních výkonných notebooků, které se stanou součástí vašeho životního stylu.

Pokračovat

Jak má prémiový notebook vypadat?

Prémiový notebook by měl být flexibilní, výkonný, elegantní a s dlouhou výdrží. Když už do něj budete investovat, buďte náročnější a nespokojte se se standardem. Při výběru se zajímejte o:

Procesor jako srdce notebooku. Při jeho výběru je důležitý počet jader (chtějte aspoň 4 jádra) a taktovací frekvenci, která udává počet operací, které procesor zvládne za 1 sekundu.

RAM paměť, kterou programy a operační systém využívají při běhu PC. Když vybíráte notebook, zajímejte se o její typ a kapacitu. Nejmodernější je DDR4, co se kapacity týče, volte aspoň 8 GB.

Uživatelskou paměť přizpůsobte tomu, k čemu plánujete notebook využívat. Obecně se pohybuje od 64 nebo 128 GM až po víc než 1 TB.

Grafickou kartu jako základní součást notebooku, která by měla zajímat hlavně hráče a grafiky. Je důležitá pro vykreslování objektů.

Počet USB, který je důležitý ve chvíli, kdy k notebooku budete potřebovat připojit víc periferií naráz.

Operační systémy, které uživateli slouží k usnadnění práce s notebookem, Mezi nejznámější patří Windows, macOS, Linux, Google Chrome OS.

Displej notebooku, který ovlivní výsledný dojem. Základem je výběr úhlopříčky notebooku (13,3 palce, 15,6 palců, 17,3 palců apod.), dále je třeba nepodcenit rozlišení (standardem je 1920x1080 pixelů) a obnovovací frekvence monitoru. Ta vyjadřuje, kolik snímků se na 1 sekundu na monitoru vystřídá. Standardem je 60 HZ nebo 75 Hz, u herních notebooků může být 144 Hz nebo 165 Hz.

Další vychytávky, které mohou přijít vhod. Co třeba mikrofon, webkamera, CD/DVD mechanika nebo podsvícení klávesnice?

Skrýt
Všechny filtry
+ Přidat další
Zrušit vybrané filtry
Všechny filtry