Pouzdra a kryty

Nejen displej, ale i další části vašeho zařízení je třeba chránit krytem. Pouzdra a kryty lze dělit podle míry ochrany, kterou poskytují vašemu přístroji, nebo podle příležitosti, při které je využíváme.

Více

Pouzdra mohou být silikonová, sportovní, voděodolná, univerzální, a nebo vysoce odolná. Mimo to známe i pouzdra speciální, například taková, která dobijí vaše zařízení, nebo chytrá pouzdra s průhlednou přední částí. Některá pouzdra fungují zároveň jako dokovací stanice, jiná zase slouží k zavěšení či opření vašeho zařízení.

Podle míry ochrany

Pouzdra lze rozdělit podle toho, jakou míru ochrany poskytují vašemu zařízení. Obecně platí, že čím více částí vašeho telefonu chráníte, tím méně nebezpečí poškození hrozí.

Zadní kryt

Zadní kryt je nejpopulárnějším druhem pouzdra. Jednoduše se do něj telefon vkládá a ochrání celá záda spolu s boky telefonu. Nabízí se v celé řadě provedení a materiálů. Je možné pořídit kryt v materiálu měkčený i tvrdý plast, kůže nebo hliník. Na trhu nalezneme nepřeberné množství barev, tvarů a určení. Pokud stojíte o komplexní ochranu vašeho telefonu, je vhodné pořídit adekvátní ochrannou fólii či temperované sklo na displej.

Kapsa

Klasická kapsová pouzdra, kam se telefon jednoduše zasouvá jsou na trhu velmi oblíbenou položkou. Velmi příjemná je funkcionalita zvaná pull-out, kdy díky malému pásku z pouzdra vytáhnete váš smartphone mnohem snadněji. Existují pouzdra, která lze zcela uzavřít, ale i pouzdra, která nechávají vrchní hranu přístroje odhalenou.

Flip/kniha

Flipová pouzdra se používají především pro pracovní účely. Vypadají velmi elegantně, ale přesto se setkáme i s variantami v pastelových barvách. Tato pouzdra se vyznačují ochranou telefonu ze všech stran, jelikož obklopují úplně celý přístroj. Jednoduše se vkládají do připravené vaničky a poté jsou přikryty předním flipem. U pouzder typu flip/kniha se velmi často setkáme s kapsou na doklady, platební kartu či bankovky, a tak u sebe nemusíte neustále nosit peněženku. Některá pouzdra disponují výřezem, díky němuž vidíte na displej, a tak můžete sledovat notifikace a čas. Flipová pouzdra někdy mohou sloužit i jako stojánek.

Bumper/rámeček

Pouzdra typu bumper nabídnou ochranu boků přístroje, bohužel však tak dobře nechrání záda a displej telefonu. Na druhou stranu nezakrývají přístroj, a tak si můžete jeho design užít plnými doušky.

Klávesnicová

V případě klávesnicových pouzder se jedná především o externím příslušenství k tabletům. Jednoduše do takového pouzdra tablet vložíte a kromě toho, že jej chrání nabídne plnohodnotnou klávesnici, díky níž se na tabletu pracuje mnohem pohodlněji. Tato pouzdra zároveň funguje jako stojánek.

Brašna/batoh

Brašny a batohy se používají výhradně pro pohodlný transport notebooku. Tato pouzdra většinou nesou praktické kapsy například na peněženku či telefon.Jejich velikost se odvíjí od velikosti monitoru. Jsou tedy speciální brašny pro 11”, 13” či 15” notebooky.

Podle příležitosti

Každá příležitost a činnost vyžaduje jiný druh pouzdra. Podívejte se na ta nejznámější, která najdete v naší nabídce.

Pouzdra na kolo

Fanoušci cyklistiky jistě ocení výhody pouzdra na kolo. Své zařízení můžete jednoduše připevnit na řídítka či rám kola a dál používat své zařízení.

Silikonová pouzdra

Další možností, jak ochránit váš přístroj, je silikonové pouzdro. Jeho velkou výhodou je, že dokonale obemkne tělo zařízení a díky své povrchové úpravě přesně padne do ruky uživatele. Pouzdra jsou k dostání v mnoha barevných provedeních, často bývají i vzorovaná. Silikonové pouzdro chrání vaše zařízení před poškozením a dokáže utlumit i případný pád.

Univerzální pouzdra

Do této kategorie řadíme všechna pouzdra, která nějakým způsobem chrání naše zařízení. Jsou vyrobena z různého materiálu a vybrat si je můžete podle velikosti úhlopříčky vašeho přístroje. Patří sem pouzdra flipová, plastové i silikonové zadní kryty, sportovní pouzdra od neoficiálních výrobců, kapsičky na telefon nebo brašny.

Odolná pouzdra

Odolná pouzdra byla vytvořena kvůli důkladnější ochraně vašeho zařízení. Hodí se, pokud zařízení vystavujete náročnějším vlivům a používáte-li jej například v terénu.

Voděodolná pouzdra

Voděodolná pouzdra bývají vyrobena z vysoce kvalitních materiálů. Většinou jde o dokonale těsnící silikonové pouzdro, které vaše zařízení chrání před vnějšími vlivy.

Sportovní pouzdra

Pouzdra určená pro nadšené sportovce jsou často umístěna na paži uživatele, nebo mohou mít formu pásku. Jejich hlavní podmínkou je, aby nenarušovala pohyb sportovce a zároveň mu umožnila pohodlné přenášení chytrého zařízení. Přístroj je v pouzdru upevněn podobně jako v klasickém krytu.

Flipová pouzdra

Tento typ pouzder je určen především pro pracovní účely. Pouzdro je zpravidla vyrobeno z koženky, ta luxusnější pak z pravé kůže. Zavírají se jako kniha a často mívají zapínání na patentku nebo magnet. Zařízení jednoduše zacvakneme do spodní části pouzdra, a horní částí bezpečně přikryjeme displej. U tohoto typu se navíc často setkáváme i s přídatnou kapsičkou, kam můžeme uložit bankovky či kartu. Některá disponují šikovným výřezem, skrz nějž vidíme tu část displeje ukazující notifikace. Flipová pouzdra mohou sloužit i jako stojánek.

Pouzdra s baterií

Tato pouzdra se stávají velkým hitem především díky své praktičnosti. S tímto krytem můžete zapomenout na powerbanky, kryt sám se totiž stane vaší záložní baterií. Při nasazení pouzdra se stav baterie zobrazuje jednoduše na zamčené obrazovce zařízení.

Chytrá pouzdra

Chytrá pouzdra mívají často velmi rafinovaně řešené vlastnosti. Některá mají vpředu okýnko, kterým vidíme část displeje. Jiná mají dokonce poloprůhlednou celou přední část, která tak uživateli dovoluje kontrolovat notifikace, aniž by odklopil přední díl. Jiná se pyšní množstvím možností opření či zavěšení vašeho zařízení. Setkáme se i s pouzdry, která jsou vybavena úchyty na ruce. Vaše zařízení se vám tak bude snadněji držet a riziko, že vyklouzne z ruky, je menší.

Méně
Vyberte si to správné příslušenství pro vaše zařízení: