Už 24. 5. otevíráme novou prodejnu Smarty.cz v NC CityPark Jihlava. Exkluzivní slevy, které platí celý víkend, se dozvíš ZDE.

Herní konzole PlayStation 4

Není náhodou, že se PlayStation 4 od společnosti Sony Computer Entertainment stala jedním z předních hráčů na poli herních konzolí. V porovnání s jeho předchůdcem si totiž vede mnohem lépe díky svému propracovanému designu, dokonalé grafice, výjimečnému výkonu a dalším skvělým vlastnostem, o kterých majitelé PlayStationu 3 mohli jen snít. Zajímá tě více informací o PS4? Pokračuj ve čtení.

Více

Historie PlayStation 4

PlayStation 4 (PS4) byla poprvé představena světu v únoru 2013 na události známé jako "PlayStation Meeting" a krátce poté, v listopadu téhož roku, oficiálně uvedena na trh. Tato konzole velmi rychle získala v herním světě oblibu díky svému výkonnému hardwaru a bohatému výběru her. Ve srovnání s jejím předchůdcem, PlayStation 3, přinesla PS4 významné vylepšení v podobě procesoru AMD Jaguar a grafického čipu od AMD.

Varianty PlayStation 4

Na trh byly uvedeny dvě hlavní varianty konzole PS4:

  • PlayStation 4 Slim
Tato varianta PS4 nabízí tenčí, tišší a lehčí konzoli. Je kompaktní a elegantní, ideální pro běžné hráče a podporuje Full HD rozlišení 1080p. Kromě toho je cenově dostupnější než model PS4 Pro.

  • PlayStation 4 Pro
PS4 Pro byla navržena pro hráče, kteří očekávají nejlepší kvalitu obrazu. Tato konzole disponuje vylepšeným výkonem, podporuje 4K rozlišení a využívá technologii HDR pro živější barvy. PS4 Pro také umožňuje vylepšenou zpětnou kompatibilitu pro starší hry a má tři USB 3.1 porty pro připojení VR headsetu.

Nejoblíbenější hry na PS4

Na PS4 najdeš široký výběr exkluzivních her, mezi které patří například:

  •  The Last of Us Part III: Akční adventura od Naughty Dog s hlubokým příběhem a působivou grafikou.
  • God of War: Zcela nové dobrodružství Kratose, které se zaměřuje na starého boha a jeho syna.
  •  Spider-Man: Akční hra, ve které můžeš být Spider-Manem a prozkoumávat otevřený svět New Yorku.
  •  Uncharted: Poslední kapitola příběhu Nathana Drakea plná dobrodružství a akce.

Příslušenství pro PS4

Konzoli PS4 můžeš doplnit různými příslušenstvími, jako jsou bezdrátové ovladače DualShock 4, virtuální realita PlayStation VR, bezdrátová sluchátka s 3D zvukem, držáky a stojany pro ovladače a další příslušenství.

Srovnání PS4 s Xbox One

Srovnání mezi PS4 a Xbox One bylo častým tématem při jejich vydání. Obě konzole mají své jedinečné vlastnosti a fanoušky. Rozdíly jsou především v designu, ovladačích, uživatelském rozhraní a v exkluzivních hrách. Každá z konzolí měla své místo na trhu a přitahovala různé typy hráčů.

Méně