Přihlásit se

Periferie

Periferie jsou zařízení, která připojujeme k počítači, ale nejsou jeho přímou součástí. Můžeme je rozdělit na vstupní či výstupní podle toho, kterým směrem proudí sdílená data. K výstupním zařízením řadíme například tiskárny, monitory a reproduktory. Zástupci vstupních periferií jsou například klávesnice nebo myš. Zvláštní skupinou jsou kombinovaná zařízení, tedy vstupně-výstupní, kam patří například externí flash paměť či síťová karta. V tomto oddělení najdete vše, co můžete potřebovat ke svému notebooku Apple Mac.

Pokračovat

Vstupní zařízení

Jde o ta zařízení, kterými sdíléná data proudí směrem z připojené periferie do počítače. Řadíme sem například klávesnici nebo myš.

Bezdrátová klávesnice

Bezdrátové klávesnice se hodí pro notebooky, tablety ale i smartphony. Díky nim bude vaše práce mnohem pohodlnější.

Stačí je spárovat s daným zařízením pomocí bluetooth a práce může začít. Tyto klávesnice bývají vybaveny numerickým blokem, nalezneme však i klávesnice, které jej postrádají. Výjimkou nejsou ani samostatné numerické bloky, které jsou dodatečně připojitelné.

Výhodou je, že se nikde nepletou kabely a nejste limitováni délkou kabelu. Na druhé straně bývají taková zařízení dražší než klasické kabelové klávesnice a je nutné je napájet vlastní baterií, kterou je jednou za čas nutné nabíjet.

Myši a trackpady

Myš

Nejnovější generace bezdrátové myši vám umožní jednoduchou a maximálně efektivní práci s vaším Macem. Myš umožňuje kromě rolování i listování mezi stránkami a to jednoduchým pohybem do stran. Díky rychlé Bluetooth technologii se myš spáruje během několika vteřin. Pokud myš chvíli nepoužíváte, sama se uspí.

Trackpad

Touchpad pro Mac je plně bezdrátový a podobně jako myš se páruje pomocí Bluetooth. Nízký profil oceníte při delší práci, ruka spočívá v přirozeném úhlu, téměř jak kdybyste ji měli položenou na desce stolu. Trackpad pozná, zda po něm posouváte jedním, dvěma či třemi prsty. Na základě toho vám poskytuje ovládání aplikací, jejich přepínání a další akce.

Výstupní zařízení

Těmito zařízeními data proudí směrem z počítače do připojené periferie. Takovým zařízením je třeba tiskárna, monitor nebo reptroduktory.

Tiskárna

Nejmodernější tiskárny již nepotřebují připojovat k počítači. Na některých najdete USB port, do něhož snadno připojíte USB flash disk a tak snadno vytisknete požadované soubory. Některé tiskárny nabízí možnost tisku pomocí Bluetooth nebo WiFi.

Reproduktory

Reproduktory se staly neodmyslitelnou součástí poslechu hudby. Při výběru nového repráku je důležité rozhodnout, pro jaké účely bude b sloužit a k jakému zařízení jej budete připojovat.

Přenosné bezdrátové reproduktory

Přenosné repráky vám umožní vzít si vaši oblíbenou hudbu, ať už se chystáte kamkoliv. Nejčastěji se setkáme s bluetooth reproduktory, které pohodlně spárujete s telefonem či notebookem. Krom bluetooth repráků v nabídce nalezneme i reproduktory, které lze párovat pomocí Wi-Fi, s nimi se ale nejčastěji setkáme v domácnostech.

Reprosoustavy

Tyto reproduktory rozjedou každou pořádnou party. Jede o aktivní reprosoustavy, které se skvěle hodí k ozvučení vnitřních prostorů i na skvělou venkovní party. Disponují širokou konektivitou. Připojíte k nim flashku, SD kartu či nejrůznější analogové vstupy. Samozřejmostí je možnost párování pomocí bluetooth. Pevná konstrukce umožní i hrubší zacházení. Pro lepší manipulaci většina takových reproduktorů nabídne kolečka a madlo.

Monitory

Většina monitorů je připojitelná k počítači zcela bez kompromisů. Lze se k nim připojit pomocí HDMI portů, DisplayPortu, nebo různých typů USB portů. Často nabízejí i výstup pro sluchátka či integrovaný USB hub.

Vstupně-výstupní zařízení

Těmito zařízeními proudí data oběma směry. Můžeme na ně data ukládat, ale zároveň je i přesovat do svého počítače. Do této kategorie spadají některá síťová zařízení nebo externí flash disky.

Kabely

Thunderbolt

Thunderbolt je speciální rozhraní, které umožňuje připojení nejrůznějších zařízení k vašemu počítači. Nemá vlastní port, ale připojuje se pomocí rozhraní Mini DisplayPort.

Díky Thunderboltu tedy můžete ke svému počítači připojit vysokorychlostní SSD disky, periferie, které slouží k digitalizaci videa nebo třeba propojit dva Macy. Technologii Thunderbolt totiž používá výhradně výrobce Apple.

V praxi to znamená, že v případě použití zařízení, které Thundetbolt podporuje, můžete přenášet velké soubory velmi vysokou rychlostí. Pokud například kopírujete pomocí této film o velikosti 1 GB, přetáhnete ho z externího disku do vašeho počítače ani ne ze vteřinu.

Thunderbolt 2 je pokračovatelem první generace. Velkou výhodou je, že jsou navzájem kompatibilní.

Pomocí tohoto rozhraní připojíte vysokorychlostní zařízení či monitor s rozlišením 4K. Film o velikosti 4GB překopírujete za 1,5 vteřiny. Thunderbolt svou rychlostí tedy 25 krát převyšuje FireWire 800 a je 4x rychlejší než USB 3.0.

Dokovací stanice

Dokovací stanice je chytrým prostředníkem mezi vaším počítačem a všemi připojitelnými zařízeními. Díky ní lze často využít více USB konektorů či jiných rozhraní, která se na váš notebook výrobci už nevešla.

V zásadě je můžeme rozdělit na univerzální a specifické jen pro určité typy notebooků. Univerzální dokovací stanici lze připojit v podstatě ke každému počítači pomocí USB rozhraní. Její velkou výhodou je kompatibilita s většinou zařízení a nízká cena. Specifické dokovací stanice jsou určeny k připojení jen s některými notebooky a jejich pořizovací cena je bohužel vyšší. Mnoho uživatelů se proto rozhodne ke koupi replikátoru portů, který je levnější.

Ostatní

K počítači Apple MacBook se vám mohou hodit i další doplňky. Těmi jsou napříkad operační systém nebo antivirový program, který chrání váš počítač před mnohými hrozbami.Do této skupiny lze zařadit také jakýkoli spotřební materiál, který se hodí pro práci s naším počítačem, například barvy do tiskárny.

Software

Při práci na svém Macu oceníte balíček office programů, které vám budou ulehčovat každodenní práci. Součástí jsou známé textové editory, tabulkové editory či aplikace pro vyřizování pošty. Balíček Office je navíc možné nainstalovat na více chytrých zařízení včetně telefonu nebo tabletu.

Mimo těchto programů ocení každý uživatel možnost chránit svůj počítač před viry. Chraňte sebe, svou práci a všechny citlivé informace.

Skrýt

Nejprodávanější

1
Verbatim USB-C Multiport HUB, 2x USB 3.0, 1x USB-C, HDMI dokovací stanice šedá

Multiportový USB-C Hub je vybaven USB-C, USB 3.0 A, HDMI konektory. Vhodný pro smartphony a laptopy/Macbooky s USB-C.

5 %  z 899 Kč

860 Kč

2
Apple Magic Keyboard s číselnou klávesnicí stříbrná - ruská

Největší. Nejlepší. Majestátně velká bezdrátová Magic Keyboard s numerickou klávesnicí pro to nejrychlejší psaní.

3 790 Kč

3
Apple Magic Keyboard s číselnou klávesnicí stříbrná - česká

Největší. Nejlepší. Majestátně velká bezdrátová Magic Keyboard s numerickou klávesnicí pro to nejrychlejší psaní.

6 %  z 3 779 Kč

3 579 Kč

Zobrazit další 4 produktySkrýt poslední 4 produkty
Všechny filtry
+ Přidat další
Zrušit vybrané filtry
Všechny filtry