Periferie pro Mac

Periferie jsou zařízení, která připojujeme k počítači, ale nejsou jeho přímou součástí. Můžeme je rozdělit na vstupní či výstupní podle toho, kterým směrem proudí sdílená data. K výstupním zařízením řadíme například tiskárny, monitory a reproduktory. Zástupci vstupních periferií jsou například klávesnice nebo myš. Zvláštní skupinou jsou kombinovaná zařízení, tedy vstupně-výstupní, kam patří například externí flash paměť či síťová karta. V tomto oddělení najdete vše, co můžete potřebovat ke svému notebooku Apple Mac.

Vstupní zařízení

Jde o ta zařízení, kterými sdíléná data proudí směrem z připojené periferie do počítače. Řadíme sem například klávesnici nebo myš.

Bezdrátová klávesnice

Bezdrátové klávesnice se hodí pro notebooky, tablety ale i smartphony. Díky nim bude vaše práce mnohem pohodlnější.

Stačí je spárovat s daným zařízením pomocí bluetooth a práce může začít. Tyto klávesnice bývají vybaveny numerickým blokem, nalezneme však i klávesnice, které jej postrádají. Výjimkou nejsou ani samostatné numerické bloky, které jsou dodatečně připojitelné.

Výhodou je, že se nikde nepletou kabely a nejste limitováni délkou kabelu. Na druhé straně bývají taková zařízení dražší než klasické kabelové klávesnice a je nutné je napájet vlastní baterií, kterou je jednou za čas nutné nabíjet.

Myši a trackpady

Myš

Nejnovější generace bezdrátové myši vám umožní jednoduchou a maximálně efektivní práci s vaším Macem. Myš umožňuje kromě rolování i listování mezi stránkami a to jednoduchým pohybem do stran. Díky rychlé Bluetooth technologii se myš spáruje během několika vteřin. Pokud myš chvíli nepoužíváte, sama se uspí.

Trackpad

Touchpad pro Mac je plně bezdrátový a podobně jako myš se páruje pomocí Bluetooth. Nízký profil oceníte při delší práci, ruka spočívá v přirozeném úhlu, téměř jak kdybyste ji měli položenou na desce stolu. Trackpad pozná, zda po něm posouváte jedním, dvěma či třemi prsty. Na základě toho vám poskytuje ovládání aplikací, jejich přepínání a další akce.

Výstupní zařízení

Těmito zařízeními data proudí směrem z počítače do připojené periferie. Takovým zařízením je třeba tiskárna, monitor nebo reptroduktory.

Tiskárna

Nejmodernější tiskárny již nepotřebují připojovat k počítači. Na některých najdete USB port, do něhož snadno připojíte USB flash disk a tak snadno vytisknete požadované soubory. Některé tiskárny nabízí možnost tisku pomocí Bluetooth nebo WiFi.

Reproduktory

Reproduktory se staly neodmyslitelnou součástí poslechu hudby. Při výběru nového repráku je důležité rozhodnout, pro jaké účely bude b sloužit a k jakému zařízení jej budete připojovat.

Přenosné bezdrátové reproduktory

Přenosné repráky vám umožní vzít si vaši oblíbenou hudbu, ať už se chystáte kamkoliv. Nejčastěji se setkáme s bluetooth reproduktory, které pohodlně spárujete s telefonem či notebookem. Krom bluetooth repráků v nabídce nalezneme i reproduktory, které lze párovat pomocí Wi-Fi, s nimi se ale nejčastěji setkáme v domácnostech.

Reprosoustavy

Tyto reproduktory rozjedou každou pořádnou party. Jede o aktivní reprosoustavy, které se skvěle hodí k ozvučení vnitřních prostorů i na skvělou venkovní party. Disponují širokou konektivitou. Připojíte k nim flashku, SD kartu či nejrůznější analogové vstupy. Samozřejmostí je možnost párování pomocí bluetooth. Pevná konstrukce umožní i hrubší zacházení. Pro lepší manipulaci většina takových reproduktorů nabídne kolečka a madlo.

Monitory

Většina monitorů je připojitelná k počítači zcela bez kompromisů. Lze se k nim připojit pomocí HDMI portů, DisplayPortu, nebo různých typů USB portů. Často nabízejí i výstup pro sluchátka či integrovaný USB hub.

Vstupně-výstupní zařízení

Těmito zařízeními proudí data oběma směry. Můžeme na ně data ukládat, ale zároveň je i přesovat do svého počítače. Do této kategorie spadají některá síťová zařízení nebo externí flash disky.

Kabely

Thunderbolt

Thunderbolt je speciální rozhraní, které umožňuje připojení nejrůznějších zařízení k vašemu počítači. Nemá vlastní port, ale připojuje se pomocí rozhraní Mini DisplayPort.

Díky Thunderboltu tedy můžete ke svému počítači připojit vysokorychlostní SSD disky, periferie, které slouží k digitalizaci videa nebo třeba propojit dva Macy. Technologii Thunderbolt totiž používá výhradně výrobce Apple.

V praxi to znamená, že v případě použití zařízení, které Thundetbolt podporuje, můžete přenášet velké soubory velmi vysokou rychlostí. Pokud například kopírujete pomocí této film o velikosti 1 GB, přetáhnete ho z externího disku do vašeho počítače ani ne ze vteřinu.

Thunderbolt 2 je pokračovatelem první generace. Velkou výhodou je, že jsou navzájem kompatibilní.

Pomocí tohoto rozhraní připojíte vysokorychlostní zařízení či monitor s rozlišením 4K. Film o velikosti 4GB překopírujete za 1,5 vteřiny. Thunderbolt svou rychlostí tedy 25 krát převyšuje FireWire 800 a je 4x rychlejší než USB 3.0.

Dokovací stanice

Dokovací stanice je chytrým prostředníkem mezi vaším počítačem a všemi připojitelnými zařízeními. Díky ní lze často využít více USB konektorů či jiných rozhraní, která se na váš notebook výrobci už nevešla.

V zásadě je můžeme rozdělit na univerzální a specifické jen pro určité typy notebooků. Univerzální dokovací stanici lze připojit v podstatě ke každému počítači pomocí USB rozhraní. Její velkou výhodou je kompatibilita s většinou zařízení a nízká cena. Specifické dokovací stanice jsou určeny k připojení jen s některými notebooky a jejich pořizovací cena je bohužel vyšší. Mnoho uživatelů se proto rozhodne ke koupi replikátoru portů, který je levnější.

Ostatní

K počítači Apple MacBook se vám mohou hodit i další doplňky. Těmi jsou napříkad operační systém nebo antivirový program, který chrání váš počítač před mnohými hrozbami.Do této skupiny lze zařadit také jakýkoli spotřební materiál, který se hodí pro práci s naším počítačem, například barvy do tiskárny.

Software

Při práci na svém Macu oceníte balíček office programů, které vám budou ulehčovat každodenní práci. Součástí jsou známé textové editory, tabulkové editory či aplikace pro vyřizování pošty. Balíček Office je navíc možné nainstalovat na více chytrých zařízení včetně telefonu nebo tabletu.

Mimo těchto programů ocení každý uživatel možnost chránit svůj počítač před viry. Chraňte sebe, svou práci a všechny citlivé informace.

Všechny kategorie

Oblíbení výrobci:

Apple |
LINKSYS |
LG |
HP |
Desire2
Filtry a parametry

Cena:

od:
do:

Štítky:

Akce
Výprodej
Filtry a parametry
Obecné
Displej
Výkon
Technické parametry
Připojení
Multimedia
Vzhled
Konstrukce
Další informace

Štítky:

Akce
Výprodej

Oblíbení výrobci

Zobrazit všechny výrobce

Ostatní výrobci

Uživatelské hodnocení:

Na hvězdičkách níže zvolte minimální hodnocení uživatelů.

Velikost displeje

Velikost displeje určuje velikost úhlopříčky diagonálně protilehlých rohů v palcích (1 palec = 2,54 cm).

od: "
do: "

Rozlišení displeje

Rozlišení displeje udává poměr počtu pixelů, které leží v osách X a Y. Tedy ve sloupcích a řádcích.

Typ displeje

Druhy displejů dělíme především dle technologie. Těmi nejpoužívanějšími jsou IPS a Amoled. Typ displeje definuje jeho kvalitu, pozorovací úhly, podání barev atd.

Velikost uložiště (GB)

Udává velikost úložiště přístroje, do nějž se ukládají aplikace, fotky, hudba a další multimediální soubory. Často jej lze doplnit o paměťovou kartu.

od: GB
do: GB

Paměťová karta

Paměťové karty fungují jako doplňující úložný prostor, který může několikanásobně zvýšit kapacitu vašeho přístroje.

Senzory

Čipová sadaZobrazit pokročilý parametr

Čipová sada je celek vzájemně propojených čipů obsahující procesor, grafický čip a další.

Výstupní výkon (W)

od: W
do: W

Typ výstupního konektoru

Výstupní konektor je ten, který se připojuje do smartphonu či tabletu.

Typ vstupního konektoru

Typ vstupního konektoru určuje jaká koncovka se připojuje k počítači či jinému zařízení.

Úhel záběru

od: °
do: °

Počet SIM karet

Typ SIM karty

Smartphony používají tři typy SIM karet: miniSIM, microSIM a nanoSIM. Nejpoužívanější je microSIM.

Počet USB

Udává počet portů přítomných na daném zařízení

Bezdrátové nabíjení Qi

Technologie umožňující bezdrátové nabíjení pomocí speciální nabíječky.

Bezdrátová připojení

Wi-Fi je pro smartphony naprosto stěžejní technologií. Umožňuje připojení k internetu především v domácnosti nebo v práci.

Drátová připojení

Pásma LTEZobrazit pokročilý parametr

WiFi standardZobrazit pokročilý parametr

Pásma WiFiZobrazit pokročilý parametr

Jazyk klávesnice

Barva

Hmotnost (g)

od: g
do: g

Hmotnost (kg)

od: kg
do: kg

Výška

od: mm
do: mm

Šířka

od: mm
do: mm

Hloubka

od: mm
do: mm

MateriálZobrazit pokročilý parametr

Materiálů a konstrukcí pouzder je celá řada, a tak si vybere takřka každý.

Typ držáku

Udává zda se jedná o držák univerzální pro více druhů telefonů nebo o specializovaný držák pro konkrétní přístroj.

Lokalizace

Originální od výrobce zařízení

Podporovaný OS

Mac OS je nejoblíbenější operační systém na světě. Pracuje v dokonalé souhře s hardwarem MacBooků a stolních Maců. Systém přináší ten nejvyšší výkon, minimální energetickou náročnost a jednoduché rozhraní.

Obsah balení

Zrušit všechny filtry
83 produktů
Zrušit všechny filtry

Mobily Tablety Apple Audio – Video Příslušenství Smart Použité Výprodej Oblíbené Porovnávač