Přihlásit se

PC

Ačkoli doba přeje spíše notebookům, stále se mezi námi najdou tací, kteří dávají přednost stolním počítačům. Ty už dávno nemusí nutně mít podobu velké neforemné krabice, kterou je třeba schovat pod stůl. Vejdou se i do malé krabičky nebo dokonce přímo do monitoru. Vyberte si ten pravý stolní počítač.

Pokračovat

Stolní počítače dělíme podle konstrukce na desktop, což je klasika v podobě velké počítačové skříně, která se ukrývá pod stůl, All-in-one v podobě rozměrnějšího monitoru, kdy jsou veškeré komponenty integrované do něj, a mini-PC, tedy miniaturní desktop, který klidně můžete přenášet, kam je libo.

Jak vybrat stolní počítač dle vašich představ?

  • Nejprve je třeba si rozmyslet, za jakým účelem si počítač pořizujete. Chcete klasický počítač pro domácnost, kancelářský počítač, herní počítač nebo ten profesionální, který potřebují třeba grafici?
  • Jaký prostor na počítač máte k dispozici? Sáhnete po klasice v podobě desktopu, nebo musíte dát přednost variantám méně náročným na prostor?

Jaké parametry při výběru stolního PC nepodcenit?

  • Procesor jako srdce počítače má na starosti rychlost celého systému a řešení požadavků. Zajímat byste se měli o jeho frekvenci a počet jader. Čím větší frekvence, tím rychleji zpracuje počítač úlohu. Více jader umožní zpracovávat rychleji více úloh najednou. Pro hraní se hodí spíše vyšší takt na jedno jádro a pro ostatní využití spíše více jader. Problematika je složitější ale pro základní orientaci to stačí.
  • Grafická karta se postará o zobrazení obrazu na monitoru nebo televizi. Její výkon je důležitý hlavně pro práci v grafických programech, při zpracování videí nebo hraní PC her. Vybírat můžete mezi integrovanou grafickou kartou (zakomponovanou do procesoru) a dedikovanou grafickou kartou s vlastní RAM pamětí.
  • Operační paměť RAM uchovává data a spuštěné procesy. Standardem jsou 4 GB, kdo používá najednou víc programů, ten by měl dát přednost minimálně 8 GB RAM.
  • Operační systém - Dáte přednost Windows nebo macOS?
  • Konektivita určuje množství dalšího příslušenství, které k PC můžete připojit. Asi nejdůležitější je dnes počet USB konektorů, užitečné je i HDMI nebo DisplayPort. Pro připojení bezdrátových periferií budete potřebovat Bluetooth, oceníte jistě i WiFi.
  • Úložiště - dáte přednost HDD (klasický plotnový pevný disk), SSD (úložiště bez pohyblivých částí), kombinaci HDD+SSD nebo hybridnímu pevnému disku SSHD? SSD je rychlejší a úspornější než standardní HDD a pomalu se stává standardem. Nevýhoda je jeho vyšší cena.

Skrýt

Nejprodávanější

1
Apple iMac 24" (2021) / 8GPU / 256GB stříbrný

Ahoj, jsem iMac v novém formátu. Těší mě. Jsem inspirovaný těmi nejlepšími z produktů Apple a od základu postavený znovu do nejmenších detailů. A jako vyměněný díky čipu M1. Zazáří v jakémkoliv prostoru. A dokonale zapadne do života.

14 %  z 43 990 Kč

37 990 Kč

2
TIGO Gamer i5 1660 Super

Exkluzivní a výkonný herní počítač TIGO Gamer i5 1660 Super z dílny Smarty.cz pro pravé hráče. Grafická karta NVIDIA GeForce GTX 1660 Super 6GB GDDR6 po boku s procesorem Intel Core i5-10400F (2.9/4.3GHz 6 jader/12 vláken) dokáže udržet FPS bezproblémově ve vysokých hodnotách. Počítač dále nabízí 500GB SSD M.2 NVMe, 16GB DDR4 RAM 2666MHz, 550W zdroj, operační systém Windows Home 10 64-bit, 4x USB 2.0, 4x USB 3.2 Gen 1, 3x DisplayPort, 1x HDMI.

24 990 Kč

3
Synology DiskStation DS420+

Stolní NAS Server Synology DiskStation DS420+ je schopné cloudové řešení typu vše v jednom. NAS Server je vybaven procesorem Intel Celeron J4025, 2 GB RAM. Nabídne úložiště v podobě 4 slotu pro HDD (2.5”/3.5”).

12 990 Kč

Zobrazit dalších 7 produktůSkrýt posledních 7 produktů
Všechny filtry
+ Přidat další
Zrušit vybrané filtry
Všechny filtry